pučmeloun

pučmeloun

Michal Pešička

okres Praha

• 27.2.2017  21:13

Tak tento díl to roztočí ještě na více obrátek než dokáže ze sebe dostat Slávkův bakelitový dvoutakt. Filipovy halucinace překvapí docela dost vtipnými i strašidelnými momenty. "Nakresli mi ten internet" "Proč se SNB přejmenovalo na DNA?" Tak se pojďme těšit na další díl, teď jsme měli jen střelby, ale příště, příště to bude na živý terč. Držme si odznaky, jedeme z pořádnýho socialistickýho kopce.

• 6.7.2015  23:45

Po vizuální stránce to je poutavý film ne nepodobný Poutům nebo Hořícímu keři. Až na to,že tady není předem známo,jak celý příběh skončí. To se bohužel nedá říci ani po konci promítání. Vnitřní motiv pachatele nacházím jen stěží, byť to chvíli vypadá, že se to rozjede, tak to přesto spíš drhne a dost otazníků přetrvává. Možná mi jen chyběl ten aha moment.

• 12.1.2011  16:09
    Pouta války (2004)

Tenhle film mi doporučil bratr a po shlédnutí číselného hodnocení CSFD (86%) jsem se tedy jal ho shlédnout. Už po půl hodině jsem si říkal, že tam určitě bude nějaký dějový zvrat, co tento film udělá výjimečným od tolika jiných válečných filmů převážně americké provenience. To jsem si říkal i po dvou hodinách, kdy jsem to prostě už nezvládal dát na jeden zátah. Tušíte správně. Žádný zvrat nepřišel. Dočkal jsem se zato pouze přehršle klišé a rádoby dojemných okamžiků. Jako by se někdo snažil nacpat všechna tato klišé do jednoho filmu a obalil to momentálně letící "cool" surovostí rozhoupané kamery a utopil v jezeru krve a lidských orgánů. Možná to je podobné Vojínu Ryanovi, ale je to tak o 50% horší, nemluvě o tom, že doba trochu pokročila. Možná kvůli přehnanému očekávání a určitě kvůli tlačení na pilu, které tak nesnáším u válečných blockbusterů, dávám **. Brácha, školu už mám hotovou, takže mi pořád visíš ty polobotky! :-)

• 27.11.2010  20:50
    Bubu hledá chlapa (TV pořad) (2010)

Cože??? 3%???? Proč tak moc??? Pokud by žumpa chodila na záchod, tak její záchod budu ústit do "Bubu hledá chlapa".

• 8.11.2010  10:24

Před shlédnutím jsem se podíval pouze na hodnocení a nečetl, o čem vlastně černá kočka, bílý kocour je. Po shlédnutí jsem si už myslel, že jsem viděl jiný film. Až komentáře úplně dole (řazeno od nejlepších po nejhorších) mně přesvědčily, že jsem tu správně. Neříkám, že jsem nepocítil cukání v koutku (když spadla těžce vydražená pračka i s novopečeným majitelem do vody). Pak už to šlo z kopce. Ve filmu se pořád něco dělo, ale vše jako by vypadlo z oka většině crazy komedií převážně české produkce. Jednoduché fórky, naprosto ztřeštěný a přesto předvídatelný děj, šílené skotačení romského etnika nebralo konce stejně jako můj údiv při sledování tohoto filmu. Bylo to mé první setkání s Kosturicou a opravdu hodně si rozmyslím, než se odvážím podívat na jeho další masterpiece.

• 29.9.2010  21:42
    Profesionálové (TV seriál) (2009)

Žblunk..... A ještě spláchnout.

• 11.9.2010  19:53

Tak jsem si znova ověřil, že akční filmy už nejsou pro mě. Ale nelze pochybovat o tom, že pokud hltáte akční hrdiny, tak tady se představí v množství nevídaném zalité kvalitní akcí podávané se suchými hláškami tohoto žánru. Dávám bod za cameo Arnolda Schwarzeneggera, který "chce být prezidentem".

• 1.8.2010  12:55
    Proměny (2009)

Talent mladého scénáristy, režiséra a kameramana je zřejmý. Nemohu se však ubránit pocitu, že skrze kameru toho chce říci tolik, že to působí až rušivě. Více by toho měl říci scénář, který v poměru k délce filmu asi nebyl příliš obsáhlý, než neustálé táhlé záběry na město. Né, že by se mi nelíbil příběh nebo film jako celek, ale málo slov a více efektů z něj udělali hůře stravitelné dílo, které po další chvíli začíná uspávat. Ale na tom není vlastně nic špatného. Filmy renomovaných režisérů jsou kolikrát hůře čitelné až překombinované a publikum tomu ještě nadšeně tleská. Takže Tomášovi přeji, aby si ho právě takové publikum našlo. Rád se nechám překvapit jeho dalším "dítkem".

• 21.5.2010  11:58

No nevím, zda to není tím, že jsem to viděl dabované nebo, že neznám tvorbu Wes Andersona, ale nerozumím zdejším ódám. Nepřišlo mi to nijak extrémně vtipné, zábavné, příběh mě nijak nezaujal, a ani jsem nevyšiloval nad krásnou animací. Prostě kdybych to neviděl, tak bych o nic nepřišel a dál dával liškám dobrou noc.

• 18.5.2010  09:21

Takové panoptikum po česku. Po shlédnutí se nemohu zbavit dojmu, že kamera přitahuje jistý typ lidí, kteří si svoji osobu dost přibarvují a dělají se hezčími nebo zoufalejšími, jak se jim to hodí. Naprosto mě odzbrojila protagonistka, která se neustále před kamerou producírovala nahá a to za každé situace :-) a textař, který podle mě působil dost roztěkaně až komicky. Rozhodně tleskám za odvahu všech účinkujících postavit se před kameru a vyprávět svůj pohnutý osud. Na rozdíl od jiných diváků nemám dojem, že by režisér do filmu příliš zasahoval a "herce" do něčeho tlačil. To už větší vliv měl určitě střih. Tím spíš, že (jak bylo řečeno na besedě po filmu) zhruba dalších deset postav svých 5 minut slávy ve filmu nedostalo.

• 7.5.2010  11:07
    Lištičky (2009)

Tak to vypadá, když chce někdo utéct před svým svědomím a ke všemu to nemá v hlavě tak moc srovnané. Nemůžu si pomoct, ale celé mi to přišlo, jak, kdyby scénář psala nějaká amatérka, protože to celé bylo tak nějak pomotané až hanba. Sorry baby.

• 28.4.2010  12:13

Hezký příběh, krásná příroda, veskrze sympatičtí lidé, ale sakra proč je tak moc dlouhý? Vždyť se to táhne jak ementál na špagetách ve IV. cenové. Z téhle kuchyně odcházím nenasycen...

• 28.4.2010  12:08
    Pouta (2009)

Hnus a špína komunismu a fízláctví snad až trochu přeexponovaná. Prostě se mi nechce věřit, že by i těm STBákům z jejich práce tak hrabalo. Ale jestli ano, tak to líp zahrát nešlo. Ondřej Malý by měl teď v nějakém dalším filmu ukázat, že není až taková svině, podrazák a magor. Ale po tomhle filmu mu to stejně asi těžko uvěřím...

• 28.4.2010  11:48
    Bezva chlap (2010)

Severská komedie podle mého gusta. Někdy dost vulgární a někdy až bezúčelně, ale pořád pospolu držící. Milá, mladá a přitažlivá paní domácí je skutečným ztělesněním svého stereotypu. Když se to se.. , tak se to se.. :-)

• 6.4.2010  14:10

Taková roztomilá blbůstka na příjemně strávený večer. Dost vtípků bylo provařeno už v upoutávkách, ale stejně jsem se nenudil a dobrá hudba byla příjemnou výplní hlušších míst. Určitě to není film pro intouše, ti ať se radji zajdou na nějaké Lynche nebo Kubricky.

• 6.4.2010  14:00

Skvělý herecký výkon hlavních představitelů, Příběh už byl na můj vkus poněkud přespříliš míchaný s fantazií, ale co čekat od filmů T. Gilliama jiného ...

• 2.4.2010  09:03
    Shinboru (2009)

Naprosto ztřeštěný film, ve kterém se střídá bizarní souboj hlemýždího muže podobný wrestlingu kdesi v Mexiku se zmateným uvezněným Japoncem, který chce utéci ze sterilního vězení tím, že mačká pindíky. A teď si představte, že takto lze mít vliv na události kdekoliv na světě. Zláště povedně zahrané je čiré japoncovo zoufalství z toho , že vyřešení jednoho problému vede hned k jinému ještě děsivějšímu. Nejnečekanější a nejvtipnější událost : "dělání kačeny".

• 30.3.2010  14:18

Dost absurdně humorných okamžiků a postřehů lidí z okolí kliniky Vidasur prahnoucích po něčem, co vlastně ani nemá smysl. Toho slepého znova vidícího lyžaře mi bylo trochu líto. :-)

• 30.3.2010  14:09

Co se stane, když sedlák jak poleno s ženou/otrokyní, které není s to projevit ani trošku citu potká s zarputilým cizincem, který mu přijel pomoci se statkem aneb nepoznáme hodnotu ničeho, dokud to nazačneme ztrácet. Rozhodně silný film o animálních pudech v krásné přírodě Alp.

• 30.3.2010  14:05
    Amreeka (2009)

Film o tom, že všude je chleba o dvou kůrkách, že doma je doma a že nejlépe je mezi svými. Trošku mi drásal nervy syn, který vypadal, že bere nějaká silná sedativa a není schopen střízlivého úsudku.

• 5.2.2010  16:52

Viděli jsme všichni to samé??? Naprosto nemastná neslaná telenovela protažená na více než 2 hodiny. Zázrak je, že jsem se dodíval do konce...

• 5.2.2010  16:00

V rámci 76 minut absolvujete turistický zájezd do KLDR. To, co by vás zajímalo nejvíce stejně neuvidíte, takže je to něco jako Účastníci zájezdu. Byť tenhle scénář nepsal Michal Viewegh, ale sám veliký Kim Čong-il. Bída v kontrastu s magalomanií (nedostavěný hotel, sochy,..) a přetvářkou režimu a jeho obyvatel ("Kdyby ČR byla náš nepřítel, tak bych se teď s vámi tak přátelsky nebavil") vám pořádně protře bulvy.

• 4.2.2010  14:31

Příjemný film o tom, že cestování a kariéra není v životě to nejdůležitější. Jen ten Clooney to nějak nechce pochopit... Přesto si nedokáži zdůvodnit tak vysoké hodnocení zdejších diváků a počet oskarových nominací. Možná častěji létají... ;-) *** a půl

• 19.1.2010  09:48
    Solaris (1972)

Teda to bylo náročné. Po prvním shlédnutí to celé působilo zmateně a jako nějaký úlet. Nakonec jsem se nedal odradit a vyzbrojen poznatky ze stejnojmenné knihy Stanislava Lema jsem se odvážil i k druhému shlédnutí. A světe div se, začalo to zapadat do sebe mnohem více. I když i tak zůstalo dost hluchých míst, kdy jsem nepochopil záměr režiséra. Stopáž je opravdu k uzoufání. 3 hodiny být přilepen k obrazu, který je poměrně pomalý a často jen někde v rohu problikne nějaké ta indicie podbarvená dlouhými tóny jak někde v kostele. To je skoro za trest. Každopádně se po filmu zamyslíte na tím, proč hledat jiné civilizace a hlavně, jak s nimi navázat kontakt, když se budou lišit úplně od našich představ. Budeme snad šťastnější?

• 14.1.2010  11:24

Hezky natočený film o tom, jak lze z nevýhody udělat přednost. Vyvážená porce dobré hudby, svižnosti, humoru i kulturních odlišností. Zvlášť našince potěší škoda felicie ve vedlejší roli :-)

• 29.12.2009  11:44
    Avatar (2009)

Naprostá óda na 3D technologii. Proč se některé podobné velkorozpočtové snímky netočili takhle už dřív? Místo toho jen samá plastická zvířátka, co po hodině už nemají co nabídnout. Avatar je bezpochyby překročením hranic stříbrného plátna. Cameron si vskutnu nechal záležet na tom, aby se mu investice vrátila. Atmosféra je od počátku až do konce strhující a rozhodně vás zatlačí do sedaček. Protože je to film pro masy, tak si v něm musí přijít na své tak často kritizovaní ekologové (mimochodem té agitace je tam právě tak akorát, aby to příběh unesl), romantické duše (románek mezi hlavními postavami) , milovnící bitev a akčních scén (2. půlka je hlavně o tom) i příznivci létání a ptakoještěrů (ty budou slintat blahem ve stejných okamžicích). Jako u každého takového blockbusteru jsou dialogy často omezené a nelze čekat nějaký charakterový vývoj postav, kterému se dá za ty 3 hodiny věřit. Hranice mezi dobráky a zlouny je předem daná a proto nelze čekat žádné zvraty. Ale o to tady přece nejde...

• 28.12.2009  11:07
    Náš vůdce (2008)

Náš vůdce nezakrývá, o co mu od počátku jde. Během 101 minut ukázat, že každá společnost se nechá zmanipulovat a ráda se vzdá svých svobod za pomyslnou sílu. A to se filmu daří. Bohužel se tak děje v příliš zběsilém tempu, kdy za týden se z normální třídy stávají "bíle košile" jakožto paralela "hnědých košil" jednotek SA. Odkazů k nacistickému Německu je vidět dostatek, ale v zásadě lze ve Vlně vidět každou extremistickou stranu - důvody jejího vzniku, nástup moci, profil jejích členů i postupnou cestu k sebedestrukci. Příběh graduje ke konci opravdu rychle a nelze nečekat nějakou velkou událost. Zvláštní je, že ani celý učitelský sbor, policie a ani vedoucí projektu dělají, že to nevidí... Podobně jako Klass bych tento film promítal na každé střední škole, kde by mohl aspoň některým ukázat, jak snadno se takové násilné chování vymkne z rukou a k jakým následkům může vést. Rozhodně příjemný počin a o to překvapivější, že je zřetelně inspirován událostmi vedoucími k natočení jiného německého filmu - Experimentu, kde se děje to samé jen v jiných kulisách.