Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Když jsem tento film shlédnul tak bych tomu dal 4/5. Jenže perfektní herecké výkony do jednoho a k tomu nezapomenutelně lidský Henry Fonda z toho filmu dělá jasných 5/5. Každý z poroty má svůj argument a svůj postoj k dané věci. Každého z nich samotný Fonda přesvědčí, že tento případ není až tak jasný jak zprvu vypadal. Jak řekl porotce, který pospíchal na baseball: "Tak to odhlasujem, ať to máme z krku". Každý z herců bravurně ukazuje charakter dané postavy. Jen mě trochu štve, že se nakonec nezjistí, jestli ten kluk je opravdu vinen nebo ne. Perfektní scénář. 5/5

Gran Torino (2008)

Gran Torino mě dostalo se vším všudy... čekal jsem od tohoto filmu něco úplně jiného než naštvaného Walta, který na každého tasí zbraně a hlásí jednu rasistickou hlášku za druhou. Eastwood nám tady na plno ukazuje jeho charisma. Drsňák s dobrým srdcem. Ve srovnání s Million Dolar Baby, které mě víc dojalo si vyberu do TOPky tenhle film, i když jsou oba stejně kvalitní. Jednoznačně 5/5. Díky Clinte, perfektní.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Pamatuji si, jak jsme měli knihu u maturity a šli na ní do divadla. Film je dobrý, perfektní výkon herců a Miloš Forman snad zviditelnil naši malou zemi. Přesto mě to chvílemi nudilo a musel jsem díky tomu dát 4/5.

Tenkrát na Západě (1968)

Fantazie! Skvělý, promyšlený western ve kterém je spousta tichých a mlčenlivých scén, přesto víte, co si hlavní aktéři myslí. Hudba skvělá! 5/5

Počátek (2010)

Počátek mi dlouho unikal až do nedávna, kdy jsem si ho takhle jednou večer pustil. Od Nolana jsem zvyklý jen na ty nejlepší kousky a Inception je opravdu vynikající (ostatně jako téměř každý Nolanův film), ale něco mi tam chybělo.... samozřejmě opět můžeme vidět skvělý střih jednoho z nejkreativnějších režisérů součastnosti.... ale chvílemi mě to nudilo, že jsem na chvíli (asi na 5 minut) usnul. V závěru už jsem koukal s otevřenou pusou.... co dodat... takovýhle scénář může napsat jenom sám řežisér.... Nikdo jiný by ho totiž nechápal... P. S. Po dalším shlédnutí přidávám jednu hvězdu a tímhle se ti Chrisi omlouvám, že jsem o tobě vůbec zapochyboval. Další bezchybnej kousek. 5/5

Warrior (2011)

Zaujalo mě vysoké hodnocení a pozice tady na csfd, tak jsem musel tento film zkouknout. Otřepané klišé, ve kterém fyzikář během 6 týdnů dožene světovou elitu mi ale zase tolik nevadilo. Tom Hardy je skvělý. Ve filmu naprosto vyčníval a na scény s ním jsem se těšil. 5/5 tomu prostě dát nemůžu, ale 4/5 si to zašlouží :)

Schindlerův seznam (1993)

Když se tento film natáčel, byl mi 1 rok. Dnes jsem si konečně tento kinematografický skvost pustil a musím říct, že se mi v jeho průběhu tajil dech. Naprosto neskutečně zachycená realita. Muselo to dát strašně práce. Všechno dokonale vypiplané do nejmenšího detailu. Pro mě naprosto nejlépe strávené 3 hodiny, jak to šlo. Konec mě opravdu dojal. Jeden z nejlepších snímků světové kinematografie. Tohle už se nikdy nenatočí. Děkuji pane Spielberu, Nessone, Kingsley a všem ostatním, kdo se na tomto filmu podíleli. Mohu jen doporučit.