Do morku kosti (2010)

Kdepak, tohle teda ne. Nechápu, čím si mohl tenhle film vysloužit čtyři nominace na Oscara. Pochopil bych jednu - Jennifer Lawrence. Tenhle film je její one (wo)man show, ale v příběhu téměř o ničem. Někdy tu akademii moc nepobírám. Je fajn, že se najdou lidi, kteří chtějí být originální, ale ta originalita by nesměla nudit jako tenhle film. 2/5.

Můj soused zabiják (2000)

Kdyby to nebylo místy natolik vážné, tak bych dal asi víc hvězdiček, protože tu vtipné scény byly. Ale nebyly nic extra. 3/5.

Ptáci (1963)

Dnes již filmová klasika od mistra napětí, která mě ovšem zase tolik nedostala. Scény s agresivními ptáky jsou výborné, nepoužití hudby v hororu zajímavé. Podivné, proč ze všech Hitchových filmů jsou ptáci jedni z nejznámnějších. Mistr napětí tady vybudoval atmosféru i bez hudby, což je u moderních hororů naprostý základ. Ptáci jsou kult, ale Psycho větší kult. 4/5.

Méďa (2012)

Teda, já budu hodnej. A fakt tam těch pět hvězd dám. Já bych dal asi normálně čtyři, ale tenhle film byl fakt hodně příjemnej. Některý scény mě teda neoslovily, což je u komedie problém. Ale za přicházejí, oni přicházejí, Marka Wahlberga, Milu Kunis prostě hvězdu přidám. Je to originální komedie a ta dramatická linka výsledku jen přidala. Wahlberg super. 5/5.

Chata v horách (2012)

Dobře, originální to bylo. Ale to je tak jediný. Tenhle film měl obrátit hororový žánr naruby. Možná to měli vzít scénáristi trochu normálnějším způsobem a ne z toho udělat takovou šílenost. Proč tam ukazovaly ty vědce hned na začátku? Vždyť to stačilo až v průběhu, na konci tak úplně zazdili tu atmosféru klasického hororu. Ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdičku, možná za tu skvělou blonďatou fuchtli a za ty finální všehochuť příšery. Tohle mi opravdu nesedlo. 1/5.

Mama (2013)

Velmi chytrý horor, který se nesnaží sestřelit diváka již od začátku, ale skvěle buduje atmosféru. 4/5.

Harry Brown (2009)

Nevím, proč to lidi srovnávaj zrovna s Gran Torinem. Na to byl ten příběh přeci jen o něco jinačí. Michael Caine, jak jinak než naprosto perfektní a role mstitele mu seděla více než dobře. Určitě bych tady vyzdvihnul hudbu, která dělala, hlavně v dramatických scénách filmu opravdu hodně. Koho by nepotěšil Jason Bourne v podobě naštvaného důchodce. 4/5.

96 hodin: Odplata (2012)

No, tak jednička byla výborná. Ta mi udělala opravdu radost, protože to byla učebnice moderního akčního žánru. Bohužel, jak se dalo očekávat, tak druhý díl tomu prvnímu nesahá ani po kotníky. Jak po stránce příběhové (co by taky chtěli po jedničce vymyslet), tak ani po stránce režijní a technické. Mám rád zběsilý střih, ale co je moc, to je moc. Házení granátů na střeše byla taky slušná bomba, která mi pocuchala nervy. 2/5.

Sbohem, baby (2007)

Moc dobrá kriminálka, která mě překvapila. Nečekal jsem až tak poutavou atmosféru a skvělou režii Bena Afflecka. Jeden z filmů, který rozhodně někomu doporučím. 5/5.

Vražda na objednávku (1954)

Co k tomu říct? Nevadí mi filmy, kde se hodně mluví a jsou prakticky z jedné místnosti, protože, když je dobrý scénář, víc prostě nepotřebujete. A já se musím opět před Hitchcockem sklonit, další skvělý film do mého pomyslného seznamu filmové geniality a kinematografické povinnosti. To budování napětí a pevná kostra příběhu. Nemůžu si pomoct. 5/5.