Sabotáž (2014)

[6/10] Druhá Arnoldova sólo akcia od návratu na filmové plátnu po vydarenom filme Konečná. Arnold sa tu ocitá ako vedúci skupiny komanda, vždy mu takáto úloha sedela a je to zaujímavé sledovať ho po dlhšom čase v úlohe lídra, hrá taký svoj štandart, síce ničím nevyniká a neponúka nič iné okrem svojho štandardu, ale aj tak sa nedá povedať že by sa tam nehodil alebo by bol zlý. Ostatní herci sú pre potreby filmu dostačujúci. Keby bol príbeh lepšie spracovaný, aj by som uvažoval o lepšom hodnotení, nieje to zlý film ale je tam privela kecania kde sa príbeh nerozvíja a to trochu brzdí tempo. Ale čo sa týka akcie tak tá bola dosť dobrá, väčšinu tvoria prestrelky a cením aj dostatočnú drsnosť a krv pri niektorých úmrtiach. Takže konečné rozhodnutie sú 3 hviezdičky, Sabotáž ma v podstate nesklamala ani neprekvapila, čakal som niečo podobné a myslím si že sa to dá v pohode pozrieť aj viac krát, s prihliadnutím nato že som fanúšik Arnolda.

San Andreas (2015)

[6/10] San Andreas malo väčší potenciál. Klasický americký blockbuster s dejom ktorý sa dá ľahko predpokladať, čo mi ani u týchto filmoch neprekáža, ale chýbali tomu väčšie emócie a motív hlavného hrdinu. Ano, motív nájsť dcéru je pre takýto film vhodný ale tuto si ma to príliš nezískalo, The Rock zahral svoj štandart a vedlajšie postavy boli iba preto aby mali koho zachrániť. Ale ocenujem kvalitné a špičkové efekty, výborné scény kde sa ničia mrakodrapy, alebo scéna s obrovskou vlnou. Takže dávam 3*, hodnotím toto dielo ako priemerný katastrofický film s dobrým hercom v hlavnej úlohe, pár dobrými deštrukčnými scénami, ale tam to končí.

Dánská dívka (2015)

[7/10] V celku zaujímavá životopisná dráma, ktorá rozpráva príbeh ktorý možno nieje pre široké publikum. Ani mna z traileru tento film príliš nezaujal ale rozhodol som sa ho pozrieť a aj napriek tomu že mi táto tematika dvakrát nevyhovovala (možno pretože som videl prvý film o tejto tematike), to bolo celkom zaujímavo spracované a úputalo to moju pozornosť. Chválim výber prostredia, hlavných úloh a kostýmov. Zhrnul by som to asi takto: Dánske dievča je nadpriemerne dobre spracované životopisné dielo ktorá má čo ponúknuť a nemyslím si že zapadne prachom, ale vzhľadom k tomu že tematika filmu mi nieje až tak blízka, asi tažko nájdem chuť si pozrieť tento film znova. Nie preto, že by sa mi nepáčil, ale jednoducho to nieje pre mna. Ale kvalitu tohto diela ocenujem plnými 4 hviezdičkami a určite ho môžem odporučiť.

Everest (2015)

[6.5/10] Mierne sklamanie. Od celkom dobrého hereckého obsadenia a atraktívneho nápadu sa dalo vyťažiť niečo viacej. Nenudilo to, bolo to po celý čas celkom zaujímavé sledovať partiu ludí ktorí sa snažia dostať na Everest, vizuálna stránka filmu perfektná, lokácie takisto.. Ale chýba tu nejaká väčšia sympatia k postavám, nikomu som nejak extra nefandil a tak som si to iba bez problémov odsledoval do konca bez toho, aby to vo mne zachovalo pocit dokonalosti ktorý by som si ešte niekedy pozrel. Ale na jedno pozretie slušné.

Creed (2015)

[8/10] Tak a dočkali sme sa. Stallone sa rozhodol vrátiť k svojej naslávnejšej filmovej roli, k Rockymu Balboovi a ja som sa aj mierne obával, či tento film neostane v tieni poslednej časti z roku 2006 a či to nebude tak trošku marketing. Ale to sa nestalo a štáb nám naservíroval skvelý film, ktorý ocenia nielen fanúšikovia Rockyho ale aj širšie publikum, nakoľko kvality filmu sú dosť vysoké a aj medzi momentálnou kinoprodukciou vysoko nad priemerom. Film je aj pomerne dlhý, dve hodiny aj päť minút cca čistého času je dosť a je to o pol hodinu viac ako mávali priemerne filmy Rocky, ale je tu dosť dobrý príbeh ktorý sa výborne rozvíja, zaujalo ma to hned´ od začiatku a sú to výborné postavy a skvelí herci, hlavní predstaviteľ M.B.Jordan dosť milo prekvapil, taký sympaťák, celkom fajn bola aj pekná Tessa Thompson a čo sa týka samotného Stallona tak cením že podal naozaj skvelý výkon, už mu roky pribúdajú, ale stále to má v sebe a to čaro niektorých scén bolo naozaj cítiť a vyvolalo pár príjemných spomienok na celú sériu, nostalgia, emócie ako sa patrí, napr. scéna v nemocnici alebo scéna na cintoríne. No škoda Paulieho, ktorý ako sme sa z traileru dozvedeli, je už po smrti, ale Stallone ho tam párkrát spomenie. Toľko k postavám, ako som povedal príbeh bol dosť dobrý, nemalo to žiadne slabé miesta, ubehlo to ako voda, takisto aj výborná kamera a réžia, skvelá hudba kde potešia staré motívy a nakopnú nové moderné motívy kde cítiť ten old school. No a samotný záver takisto veľmi dobrý. Ja som veľmi spokojný, nečakal som že to bude až takéto kvalitné a možem s kludným svedomím povedať že je tento film hodnou súčastou série o Rockym. Príbeh, emócie, štipka humoru, nostalgia, trocha romaniky dráma, box.. Proste tak ako to má byť.

RYTMUS sídliskový sen (2015)

[6/10] Po dlhej dobe sa do kín dostáva opäť niečo slovenské, zo Slovenska, o Slovákovi - o Rytmusovi. Ja patrím medzi jeho fanúšikov, to že tento film vznikol ma celkom potešilo, aj ked´ to určite nieje niečo čoho by som sa nemohol dočkať tak preto som si nerobil ani žiadne ilúzie o tom aké to bude skvelé. Ako Rytmus povedal " neni som z toho v pi*i, ale som príjemné prekvapený". Tak by som to zhodnotil aj ja. Je to celkom dobrý dokument, dobre sa to pozerá, rozoberajú sa tu jeho vzťahy s rodinou, kariéria nieje prvoradá. Je tu pár zaujímavých situácií, celkovo sa to dobre pozeralo, aj ked ma to nejak extra nenadchlo. Po skončení filmu to totiž vo mne žiadnu emóciu nezanechalo, Rytmus tu ukázal aké mal vztahy a že to nemal lahké a nejedného hejtera alebo človeka ktorý ho príliš nesleduje presvedčil že nieje iba ten raper ktorý v každej piesni nadáva a hreší. Takže pre mna dobre pozerateľný slovenský dokument ktorý si niekedy ešte pozriem, ale na vyššie hodnotenie to nevidím.

Vlk z Wall Street (2013)

[7/10] Celkom dobrý film podla skutočnej udalosti. Po skvelých hodnoteniach som sa rozhodol pozrieť si tento film a nelutujem. Bola to celkom dobrá vtipná jazda plná rôznych situácií, dobrý scenár, skvelé obsadenie. Ale myslím si že keby si odmyslím že je to podla skutočnosti uberie to mierne na mojich pocitoch.

Terminator Genisys (2015)

[6/10] Čím začať? Oživiť značku Terminátor je skvelý nápad, obzvlášť boli mnohí nadšení, ked sa do jednej z hlavných úloh vrátil Arnold a všetci sa tešili po Salvatione z roku 2009 že príde film podobný prvým klasikám z minulého storočia. Či sa film priblížil tým častiam a je dôstojným pokračovaním, musí uznať každý sám. Ja som z toho pomerne zmätený a stále premýšlam nad tým čo som vlastne videl v kine. Nový Terminátor v podstate ani nieje remake jednotky, berie si časť z jeho príbehu, jeho prvky, znaky a podáva ho v modernejšom blockbusterovom štýle. Ten príbeh sám o sebe nieje zlý, ludia už končia boj so strojmi, idú zničiť hlavnú zbraň no v tom zistia že poslali mladšiu verziu stroja späť do minulosti.. viac prezrádzať nebudem, cestuje sa tu časom a myslím si že niekto sa v tom aj veľmi lahko stratí, vojak vyslaný do minulosti aby chránil Sarah Conorovú, zistí že sa má do nej zalúbiť, že majú dieťa atd.. dosť veľa vecí v ktorých sa divák síce až tak nestráca, ale je to dosť nezaujímavé. A navyše celý dej sa vlečie takým pomalším tempom, putovanie časom sprevádzajú väčšinou dialógy a občas nejaká akcia. Nedeje sa tu nič také výrazné čo by stálo za reč a preto to je také dosť stereotypné a iba čakáte kým príde koniec(každý si domyslí ako to dopadne) ale škoda že ani v tom závere sa opäť nič prekvapivé a výrazné nestane. Akcia bola dobrá, samozrejme taká akú treba od tejto značky očakávať ale čakal som niečo lepšie. Myslím si že úvodná akcia bola asi najlepšia. Efekty boli v poriadku. Čo sa týka hercov, Arnold podal klasický výkon, je ho vidieť počas celého filmu, Jason Clarke ako John Connor ma moc nezaujal, Emilia Clarke ako Mr. Connorová ešte menej, ale zato Jai Courtney to celkom zachranuje. Takže ked si to zhrniem, Terminátor Genisys je taký moderný blockbuster, ktorý mohol byť výborný a zaujímavý, ale vzniklo z toho iba obstojné pokračovanie slávnej značky, ktoré je síce natočené bez väčších technických chýb, ale príbeh filmu je podaný trochu nezaujímavým spôsobom, čo je je hlavná chyba.

Krvavý Bangkok (2014)

[7.5/10] Dolphovi sa tento projekt podaril. Už od začiatku som mal z neho celkom dobré pocity a musím povedať že oprávnené. Skin Trade má príbeh o pomste prepojený so smrťou blízkych, s obchodom s bielym mäsom, so srbskými mafiánmi - samozrejme základné aspekty každého akčného filmu, ktoré sa nie každému budú páčiť, ale v jednoduchosti je krása a Dolph nám servíruje dobre napísaný príbeh v kvalitnom a svižnom prevedení. Žiadné extrémné béčko toto nieje, je to naozaj celkom dobrý film čo sa týka réžia, strihu filmu, kamery, výberu prostredia. Musím povedať že som bol milo prekvapený. Dolph v skvelej úlohe, Tony Jaa je tiež dosť dobrý a záporáci nesklamú. Akciu zvládli aj aktéri aj režisér velmi dobre, veľa súbojov, kopancov, pastných úderov, streľby, krv a veľa zabitých. Film sa rozbehne dobre, celý čas má dobré tempo, ja som spokojný. Tento akčný film sa vydaril, s klasickým príbehom, dobre podaným, kvalitným obsadením a slušnou akciou.

Méďa 2 (2015)

[8/10] Macík je po troch rokoch spať a som rád že môžem skonštatovať že sa dvojka rovnako kvalitne podarila ako prvá časť. Bývajú prípady kedy sú pokračovania nevydarené alebo slabšie ako prvá časť, ale vrátit Teda späť na plátno je dobrý nápad. Film má celkom dobrý zábavný príbeh, síce pre niekoho iba taká obyčajná zápletka, ale pôsobí to dobrým dojmom, je to zábavné, svižné. Sú tu aj nejaké hluché miesta ale to sa dalo vzhladom na dvojhodinovú dlžku čakať. Ted hláškuje ako pán, Walhberg je dobrý a ani ženské postavy nezaostávajú. Freeman v úlohe obajcu potešil a aj Neeson v scénke s Macíkom pobaví. Humor je presne taký aký sa dá očákavať, dosť vulgarizmov, tupé výrazy, sexuálne narážky atd´, ale celkovo je to podanie humoru velmi dobré. Samozrejme že nie každému to sadne ale mna to bavilo. A navyše nám tu Ted spieva aj Rockyho soundtrack Gonna fly, spomína Indiana Jonesa alebo začujeme aj soundtrack z Jurského parku pri "ganžodovom" poli. Takže dávam 4*, rovnako ako jednotke, tažko povedať čo je lepšie, ale myslím si že toto ma bavilo trocha viac. A nebránil by som sa o pár rokov ani tretiemu pokračovanie.