Kouzelný park (2019)

Keď sa na vizuálnu stránku kladie oveľa väčší dôraz ako na príbeh, nedopadne to dobre. Je fajn písať recenzie na filmy s odstupom istého času, aspoň v tomto prípade. Utvrdilo ma to v tom, že to nebola žiadna sláva. S Čarovným parkom sa mi spája prepracovaná animácia a vizuál, ale o čom to bolo, si už ani za Boha nespomeniem. Pamätám si však, že priamo po skončení filmu som si povedal, že mi to stačilo vidieť raz.

Mimi šéf: Rodinný podnik (2021)

Bol som skeptický, čo sa dá vymyslieť v pokračovaní tohto animáku. Ako však príbeh plynul, nabralo to dobrý smer a opäť som sa dobre bavil. Na jednotku sa to nechytá, ale určite to v mojom pohľade má viac, ako je priemer na ČSFD.

Luca (2021)

Pôvodne som mal k Lucovi 4 hviezdy, ale keď som išiel písať recenziu, rozhodol som to zdvihnúť ešte o jednu hore na maximum. Presvedčila ma k tomu skutočnosť, že animák som si pozrel pár týždňov po prvom zhliadnutí druhýkrát, bavil som sa rovnako dobre a neokukane a som si istý, že si ho ešte niekoľkokrát pozriem a bude ma stále rovnako baviť. Dobrý nápad, množstvo vtipných momentov, ale aj emotívny záver, ktorý nemôže chýbať, keď sa spoja Disney a Pixar. Santa mozzarella!

Maxinožka (2017)

Síce priemer, ale jeden z tých lepších. Bolo to akčné, živé, netradičné. Určite neurazilo, rovnako ani grafika, resp. animácia nie je zlá, čo pri európskych animákoch býva zakaždým riziko.

Scoob! (2020)

Ach jaj. Film sa tak veľmi a tak nasilu snaží byť moderný, tak veľmi sa snaží priblížiť dnešnej generácii, že je trápny a každou ďalšou scénou a každou ďalšou "akože modernou" vsuvkou to len zhoršuje.

Domek z karet (2013) (seriál)

Na House of Cards si spomeniem zakaždým, keď sledujem dianie v politike u nás. Napriek tomu, že americký politický systém nemám zďaleka naštudovaný, mi seriál pomohol v pochopení toho, ako to v politike a v politických vzťahoch funguje. Seriálu dominuje dvojica Spacey - Wright, medzi ktorými to parádne funguje, obaja (a nielen oni) podávajú skvelé výkony. Bisexualita Franka Underwooda ma spočiatku dosť rušila, ale po čase som to bral ako dôležitú súčasť postavy a rozvíjania príbehu. Šiesta séria je dačo podobné ako časy po Charliem Harperovi v Dva a pol chlapa. Do svojho hodnotenia ju radšej nezahrňujem a sústredím sa v ňom len na prvých päť.

Frčíme (2020)

Dobrodružná fantasy cesta dvoch povahovo kontrastných bratov a polovice otca, ktorá funguje, baví, ale aj dojme. K piatim hviezdam by však musel v mnohých veciach pridať a zlepšiť sa. Príkladom sú postavy, ktoré nie sú vôbec zlé, ale žeby mi prirástli k srdcu ako postavy z 5-hviezdičkových animákov, nemôžem povedať.

Manžel na zkoušku (2018)

K tejto komédii viem napísať len to, čo snáď pri každej komédii Eugenia Derbeza, ktorú som videl: síce mi je maximálne nesympatický, ale filmy, v ktorých hrá, fungujú. Tentoraz sa pridáva kontrast bohatého, ktorý si musí zvyknúť na život chudobného. Derbezovi to slušne ladilo s Annou Faris, čo býva občas kameň úrazu.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Tie vtipy, ktoré mali potenciál byť vtipné, sme presne videli v jednotke, ďalšie, ktoré boli vulgárno-nechutné, nemali taký šmrnc a efekt ako v predošlej časti, ktorej porovnaniu sa dvojka nevyhne. Kým jednotku som ocenil za to, že na pozadí drzej komédie vyzliekla Ameriku a Američanov (aj ich kultúru a náturu) donaha, v dvojke mi presne táto rovina chýbala.

Malý Sheldon (2017) (seriál)

Sheldon je postava, ktorá si z TBBT určite svoj vlastný seriál zaslúži, napríklad aj z obdobia detstva. Čo ma zaujalo, bol pre mňa skvelý výber hercov, pri každom som si v porovnaní so Sheldonovou rodinou v TBBT povedal, že mi presne takto sedí. Inak seriál ako taký fajn. Na päť hviezd to nie je, ani z toho nebude kultovka ako TBBT, ktorú prelúskate celú viackrát za život, ale oddýchnete si pri tom aj sa zabavíte. Občas to bolo viac o Sheldonovej babke a jej frajeroch ako o Sheldonovi.:)