• Krátkometrážní

Tian luo fei sha xi yang hong (1976)

Lieh je vyjímečně zabit už v 20.minutě, ale zajímavější roli na incest má Carter Wong, jehož koníček rád pije ze sestřiny studánky. Akční choreo veterána Siu-pang Chana je spíše průměr, taekwondista Kang Chin v roli generála nepředvede nic a Cliff Lok má jen menší akrobatickou vsuvku.

Tiger Over Wall (1980)

Průměrný film Tiger over VVall zvedá účast skvělého bojového umělce Lik Cheunga a závěrečný epic fight Jang Lee Hwang vs Philip Ko, který má zde úžesnou formu, ale u Hwanga jsem viděl už lepší výkony.

Tom Waits - Downtown Train (1985) (hudební videoklip)

Song vyšel na Waitsovém albu Rain Dogs v roce 1985 a ve videoklipu si zahrál boxer Jake LaMotta. Rod Stewart zaznamenal cover verzi, která se stala hitem v americkém žebříčku Billboard Hot 100. Stejný úspěch měla Stewartova verze v Kanadě i Británii. Stewart získal dokonce nominaci na Grammy. I když se to na první poslech nezdá, zajímavé je, že ve Waitsově verzi hraje na kytaru slavný Chris Spedding a legendární basák Tony Levin.

Tong zi gong (1971)

V hlavních rolích je jedna z nejúspěšnějších čínských hereček mrštná Ivy Ling Po spolu s tajemným slamákem Ling Junem. Z průměru to vytahují nadpřirozené schopnosti záporáka i zmiňovaného dua. Patřičný gore je na místě i zajímavé kostýmy a rychlé souboje se zbraněma, ovšem s absencí kopacích technik. Napomáhá kamera a epická hudba známého Chou Fu Lianga. Jedna z těch lepších wuxia mlátiček.

Tough Guy: The Bob Probert Story (2018)

Počátkem 80.let hrál Probie v prestižní OHL, kde měl v součtu více než bod na zápas a tento standart si držel i na farmě Red Wings. Pátá nejtrestanější bestie NHL v sezóně 88, kdy nasbírala neuvěřitelných 398 trestných minut si dokonce zahrála v All star game, jelikož dala v tomto ročníku skoro 30 branek a přes 60 bodů, což není u vymahačů úplně běžné. Nutno připočíst i jeho 21 bodů v play off, což bylo nejvíce v týmu a s další horkou hlavou, která umí dávat góly Gerardem Gallantem fungoval několik let jako alternativní kapitán týmu. Legendární Steve Yzerman, kterému mu Bob dělal ochranku ho charakterizoval, jako člověka s obrovským srdcem, který by se rozdal a pro Wings by udělal cokoliv. Hrdlořez Bob se však potýkal s porušováním zákona, byl suspendován z NHL a seděl i v base. Roku 89 ho policie svlékla ze spodního prádla z kterého vypadlo 14 géček kokainu. O pár let později ožralý a nafetovaný boural na motorce, nebo se roku 2004 nacamraný porval s policisty, kteří museli použít taser. Viceprezident NHL Devellano řekl, že za svou kariéru s nikým nestrávil tolik času řešením problémů, tak jako s Probertem. Když prušvihář Probert předčasně zemřel na infarkt, během pohřbu ho vyprovodilo na 50 drsných motorkářů na hlučných mašinách. Náš bulvár tehdy napsal: ¨Řídil se vlastní spravedlností a podle ní soudil ostatní. Rval se, systematicky demoloval své tělo, ale také rozdával zadarmo lístky na zápasy malým dětem.¨ Jeho nejlepší přítel byl mimochodem spoluhráč a také jeden z největších bitkařů NHL Joe Kocur. S Kocurem se Bob serval, když hrál později za Chicago během hromadné bitky, ale v té chvíli a zmatku nevěděli kdo je kdo. Později se však párkrát vědomě střetli. Mezi jeho dlouholeté rivaly patřili dva bitkaři malého vzrůstu Tie Domi a Wendel Clark, ale také mačo Stu Grimson. Dlouhých 100 vteřin trval jeho souboj proti vražednému Marty McSorleymu. Líbí se mi také událost z roku 99, kdy ho výhružkama ctižádostivě vyzval dvoumetrový kolos Scott Parker z Colorada, nacož ho Bob vyřídil zlým pohledem a čtyřmi directy, aniž by odhodil rukavice. Pokud je mi známo, tak se Boba podařilo vypnout na ledě jen předčasně zesnulému Toddu Ewenovi, ale je fakt, že dost bitek měl taky nerozhodně. Má topka nejobávanějších bitkařů z 80. a 90. let bez pořadí za zajímavou a funkční techniku boje jsou bez debaty: Ray, Semenko a Nilan. Bitkaři jako takoví, co měli podivuhodnou výdrž a smrtící sílu byli také vejlupkové Grimson, Odjick, Hunter, McSorley a mlátička Twist.

Tou qing (1985)

Ninjitsu snímek je zajímavý rychlou choreografií a účastí Bruce Lee žáka, akčního režiséra Johna Ladalskiho, experta na Jet Kune Do, Escrimu, Wing chun a Kali. Bohužel, nic extra nepředvede. V jedné krátké sekvenci dostane nakládačku a šmytec. Jde o akční béčko (spíše erotické céčko) s herkulesem Richardem Harrisonem, thaiboxerem Wai Man Chanem (tady s nejlepším výrysem a více kérkama) a pilného Phillipa Ko. Film odkazuje na italskou pecku Cannibal Holocaust (1980) jen názvem a o Ninja Holocaust se zmíní i v epizodě The Cinema Snob: Ninja Terminator (2012). Taekwondér Casanova Wong se objeví až v půlce, ale od něj jsem už viděl lepší kusy.

Transfer (1966)

"Transfer byl můj první film s neskutečným scénářem pro dvě osoby - psychiatra a jeho pacienta. U připraveného stolu k večeři ve středu zasněženého pole psychiatra následuje jeho bývalý posedlý pacient. Pacient si stěžuje, že vynalezl něco pro pobavení a občas tím trápí psychiatra.¨ David Cronenberg (1966). Misantropí doktor (Mort Ritts), žije sám v zasněženém poli obklopen borovými lesy. Když se u něj objeví bývalý pacient Ralph (Rafe Macpherson), je daktr poněkud rozrušen. Fanatický Ralph je doktorem posedlý. Neherecké duo jsou Cronenbergovi staří přátelé, Rafe Macpherson posléze vypomohl ještě vedlejší rolí v sci-fi pokusu Crimes of the Future (1970) a Mor Ritts v experimentálním kraťasi From the Drain (1967).

Tvrdé údery (1981)

Liúv scénář z počátku staví na faktech z jeho reálného života. Narození na Hawaii, jeho otec vědec NASA, tvrdý dril taekwon-do u svého strýce Zena, dle kterého pojmenoval svůj bojový styl Zen Kwon do, otevření bojové školy i tituly v mistrovství v Karate. Tím však veškerá logická posloupnost v ději končí. Liu je nucen vysvobodit otce, který byl unesen do Paříže, kde dle flešbeků Liu prožil milostný románek a vzniklo snad i dítě, které se mu sentimentálně zjevuje. Otec ani dítě se nakonec ve filmu neobjeví, většina scén jak už bývá zvykem nedává smysl a jde o koláž náhodných a úsměvných střetů s bojovníky. Co se týče bojových umělců v obsazení, tak taková bída to zas není. Je zde pár zvučných jmen z oboru jako Alan Chui, Tino Wong, nebo Jackie Chanův oblíbenec Peng Kang. V roli Smithe s USA trikotem, který 3x napadne Lia se objevil karate přeborník Dan Schwarz, který byl přítelem Lia a zahrál si v několika jeho filmech. Další hlavní záporák byl Roger Paschy vietnamsko-francouzsky míšenec, který podal slušný výkon. Menší účast má i legendární akrobat Meng Yuen Man, ale nic extra nepředvedl.

Two on the Road (1980)

Jde o hašteření dvou stran, kdo komu ukradl zásilku pro uprchlíky postižené hladomorem. Hlavní dvojice Ka-Ya Leung s Phillipem Ko, řeší situace s důvtipem, kterému napomáhá zajímavá hudba. Postupem filmu se Ka-Ya Leung a Phillip Ko několikrát porvou, jejich výměny a sestavy nemohou nudit. Závěřečný fajt s Wang Lung Weiem je bohužel s využitím lan.

Tygří dráp (1974)

Nafoukaný Chen Yi Hu (Cliff Lok) je egoistický kung-fu hejsek, který si povýšeně vykračuje po kraji a snaží se narazit na důstojného soupeře. V jednom pajzlíku zaslechne hrst místních mluvit o neporaženém veteránovi jménem Tygr (Kien Shih), který je údajně nejlepší v zemi. Potíž je v tom, že Tygr bručí v base za trestný čin, který nespáchal. Ofrklý floutek Chen vymyslí lstivý plán, aby mohl uspořádat vytoužený souboj. Předstírá znásilnění své pohledné partnerky (Shirley Huang), aby se mohl dostat do vězení za Tygrem. Dokonce se tomu arogantnímu vejtahovi podaří Tygra dostat i z lochu. Osvobozený Tajgr s ním však nechce bojovat, jeho prioritou je najít svého křiváckého bratra, kvůli kterému nespravedlivě strávil 20 let v base. Několikrát během filmu bystré ucho fandy pozná vykradenou skladbu The Big Battle skladatele Lalo Schifrina z megahitu Enter The Dragon (1973). Pohyblivý Kien Shih má paruku, abychom mu hádali kolem 40ti let. Ve skutečnosti mu v době natáčení bylo 61 let.