Epistemolog

Epistemolog

Grand Master

Česko

83 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
  • 28.9.2019
  Ruckus (1982)

  Kyle Hanson (Dirk Benedict) je vietnamský veterán, jehož traumatické zážitky z války mu brání v začlenění se do běžné společnosti. Když se unavený a špinavý Kyle zastaví v malém městečku na jídlo, místní lidé ho začnou obtěžovat. Poté, co se Kyle dostane do potyčky a použije svůj výcvik k útěku, stává se předmětem hromadného lovu. Pouze místní dívka Jenny Bellows (Linda Blair), jejíž manžel byl ve Vietnamu prohlášen za nezvěstného, je ochotna dát Kyleovi šanci.

  • 21.9.2019
  Blondie: Live at the Apollo Theatre (koncert) (1979)

  Seznam skladeb:

  1. Dreaming
  2. Slow Motion
  3. Shayla
  4. Union City Blue
  5. Atomic
  6. Eat to the Beat/Picture This
  7. Pretty Baby
  8. Heart of Glass
  9. Hanging on the Telephone
  10. Sunday Girl

  • 1.9.2019
  Roadkill Extravaganza (2001)

  Hudební dokument Roadkill Extravaganza (2001) zobrazuje průběh světového turné Satyricon's World dvou metalových kapel Satyricon a Pantera v roce 2000. Dokument přibližuje pohled na jednotlivé členy kapel na turné, v zákulisí i v osobním životě.

  • 30.8.2019
  Tie tui jiang mo (1971)

  Příběh vypráví o dvou bratrech Yuovi (Peng Tien) a Weiovi (Hung Lieh Chen), kterým byli v dětství zabiti rodiče a následně byli rozděleni. Oba bratři se náhodně setkávají až po dvaceti letech v boji, ale každý z nich stojí na opačné straně barikády. Odhodlaný Yu si je vědom svého původu a chce pomstít smrt svých rodičů. Bojovník Wei je však loajální svému vůdci a slouží jako jeho pravá ruka. Podaří se Yuovi dokázat svému bratrovi, že jeho pán je vrahem jejich rodičů, a pomstít je?

  • 25.8.2019
  72 rebelů smrti ze Shaolinu (1978)

  Císařův špion Su (Barry Chan), dcera zabitého guvernéra Lin (Wei Hai-Min), tajemný žoldák (Wan Shan) a slepý šermíř (Lung Fei) se musí spojit, aby porazili nepřátelského piráta Poa (Bai Ying), který je vůdcem 72 rebelů, kteří ho chrání před čínskou vládou a kterým není nic svaté. Podaří se jim porazit početnější převahu nepřátel a nastolit tak mír v zemi?

  • 24.8.2019
  Gui ma da xia (1978)

  Příběh se odehrává v jedné malé čínské vesnici a vypráví o dědečkovi (Yi Yuan), který chce provdat svoji vnučku Ping Erh (Doris Lung). Problém je ovšem v tom, že ji může získat jen ten, kdo ji přemůže v souboji. Krásná Ping snadno vyhrává všechny souboje, ale jednoho dne ji opustí štěstí a prohrává se záhadným Kan Fengem (Sze-Ma Lung). Ten však nestojí o ruku pohledné bojovnice, jelikož jde neúprosně za svým cílem, zneškodnit skupinu nohsledů, kteří chtějí svrhnout dynastii Ching. To se ovšem nelíbí ani dědečkovi ani Ping a vydají se po stopě pomstychtivého Kana.

  • 11.8.2019
  The Prodigy ‎– Electronic Punks (1995)

  Seznam skladeb:
  01 - Voodoo People
  02 - Rock and Roll (Live) 
  03 - Out of Space
  04 - Break and Enter 95 (Live)
  05 - One Love, Their Law (Live)
  06 - Wind It Up (The Rewound Edit)
  07 - Voodoo People (Live)
  08 - Poison
  09 - No Good (Start the Dance) (Live)
  10 - Charly, Poison (Live)
  11 - Everybody in the Place
  12 - Rhythm of Life (Live)
  13 - No Good (Start the Dance)
  14 - We Eat Rhythm (End Credits)

  • 28.6.2019
  She's A Punk Rocker UK (2010)

  Tento dokument vypráví o ženách, které se pohybovaly v začátcích punkrocku v publiku a kapelách. Zajímavý dokument rovněž přehodnocuje ženské role v dynamickém hnutí, které nezvratně změnilo tvář společnosti, politiky, umění a hudby.

  • 28.6.2019
  L7: Pretend We're Dead (2016)

  Hudební dokument přibližuje vzestupy, pády, návraty a konečné vykoupení divoké feministické kapely L7, která byla průkopníkem amerického grunge punku.

  • 6.5.2019
  The Doors: Mr. Mojo Risin - The Story of LA Woman (2012)

  V pozdních šedesátých letech 20. století vtrhla na hudební scénu kapela The Doors vedená rockovým básníkem a frontmanem Jimem Morrisonem. Během čtyř let skupina poskytovala zvukový doprovod protikulturnímu hnutí, které poznamenalo mladé Američany a děsilo rodiče dospívajících.

  • 31.3.2019
  The Velvet Underground: Psychiatrist's Convention, NYC, 1966 (1966)

  Krátkometrážní snímek byl natočen na kameru Super 8 režisérem Jonasem Mekasem a Barbarou Rubin 14. 1. 1966. Tehdy byl umělec Andy Warhol pozván, aby promluvil na každoroční hostině v New Yorku pro psychiatrickou kliniku v hotelu Delmonico. Přivezl sebou kapelu Velvet Underground a v jeho doprovodu nemohli také chybět některé superstars z Factory. Poprvé zde veřejně vystupuje s kapelou zpěvačka Nico.

  • 17.3.2019
  The Allins (2017)

  V New Hampshire je pohřben nejhorší zpěvák v historii rock'n rollu GG Allin. Byl známý tím, že na scéně bojoval s publikem. Zemřel mytologickou smrtí na předávkování heroinem v roce 1993 ve věku 37 let. Režisér Sami Saif natočil zábavný pohled na rodinu zpěváka. Po dvaceti letech po předčasné smrti Allina se setkáváme s matkou GG Arlety a bratrem Merlem, z nichž každý se svým vlastním způsobem pokoušel vyrovnat se smrtí GG.

  • 3.2.2019
  Shi men wei feng (1972)

  Příběh vypráví o mladé bojovnici Ma Su-Ching (Doris Lung), která hledá vraha svého bratra. Mezitím se seznámí s bojovníkem Hsiao Hu (Wen Chiang-Long), který se jí rozhodne pomoci potom, co zjistí s jakou vervou dokáže jít Ma Su-Ching za svým cílem. Pomstychtivá Ma Su-Ching totiž likviduje každého, kdo se jí hodlá postavit do cesty.

  • 6.1.2019
  Bi xue si yin qiang (1980)

  Příběh je inspirován čínským románem Righteous Blood Cleansing Silver Spear a vypráví o kung fu mistrech Silver Spearovi (Tin Hok), Red Leafovi (Tsung Hua), Fast Steedovi (Peng Tien) a Green Lotusovi (Fei Meng), kteří jsou nuceni překonat nebezpečné překážky a nakonec bojovat i mezi sebou. Každý z nich se chce totiž oženit s krásnou paní Green Jade Villa (Doris Lung) a zdědit její bohatství.

  • 1.1.2019
  Siouxsie And The Banshees - Face To Face (hudební videoklip) (1992)

  Jde o skladbu nahranou a vydanou v roce 1992 anglickou kapelou Siouxsie and the Banshees. Na písni spolupracoval skladatel Danny Elfman a produkoval ji Stephen Hague. Režisér Tim Burton použil píseň jako hlavní skladbu do soundtracku k filmu Batman Returns (1992). Skladba se také objevila na kompilačním albu Twice Upon a Time: The Singles a také na The Best of Siouxsie and the Banshees.

  • 2.12.2018
  The Doors: Live at the Bowl '68 (koncert) (2012)

  Seznam skladeb:
  1. When the Music's Over
  2. Alabama Song (Whisky Bar)
  3. Back Door Man
  4. Five to One
  5. The WASP
  6. Hello I Love You
  7. Moonlight Drive
  8. Horse Latitudes
  9. A Little Game
  10. The Hill Dwellers
  11. Spanish Caravan
  12. Light My Fire
  13. The Unknown Soldier
  14. The End

  • 19.10.2018
  Ci ke (1976)

  Od roku 1234 je severní část Číny napadána mongolskými nájezdníky, kteří chtějí převzít kontrolu nad celým severem. Vede je neúprosný generál Peng (Pai Ying), který si chce podmanit celou Čínu. Po letech plných bojů roku 1259 umírá chán Möngke, čtvrtý velký chán Mongolské říše, když obléhal město Čchung-čching. Jeho mladší bratr Kublaj je vyhlášen novým velkým chánem, což se nelíbí generálovi Pengovi, který stále touží po absolutní moci.

  • 30.9.2018
  Eagle vs. Silver Fox (1980)

  Obávaný zabiják Silver Fox (Hwang-Jang Lee) se po letech vrací do jedné vesnice, aby uctil památku svého největšího soupeře Linga (Choe Mu-Ung), kterého před lety zabil během souboje. O návratu Silvera Foxe se ovšem dozvídá i Choeho dospělý syn Lee So (Tony Kwok), který od svého dětství trénuje bojová umění kung-fu, aby po vystopování vraha svého otce mohl vykonat pomstu. Podaří se mladému neústupnému rebelovi porazit chladného neporazitelného zabijáka Silvera Foxe?

  • 13.8.2018
  She yao jing (1974)

  Mladá a krásná filipínská žena jménem Manda (Cherie Gil) má od svého narození nadlidský dar. Dokáže svou myslí ovládat veškeré hady a kvůli tomu se jí lidé ve vesnici straní. Neváhá však využít této schopnosti, aby pomstila smrt svých rodičů, které jí zabili místní gangsteři. Mezitím se však do Mandiných pomstychtivých úmyslů připlete čínský lékař Shu Wen (Tung Li), který je mistrem kung-fu a snaží se jí zlé plány rozmluvit. Místo toho se sám ocitne v mocném kolovratu magie a kouzel.  Podaří se Shu Wenovi uniknout ze spárů smrti a zachránit i ostatní vesničany?

  • 13.8.2018
  팔대취권 (1982)

  Zlý bojový klan zvaný Krvaví ninjové, který vede vůdce Kwan (Sandy Kwon), se snaží zničit vůdce bojové skupiny Drtivé pěsti. Vůdce Drtivých pěstí Sakara (Bruce Cheung) se maskuje jako akupunkturní specialista spolu se svým asistentem Drunken Kidem (Johnny Chan). Drunken Kid je ovšem znám jako opravdový léčitel akupunkturou. Drunken Kid léčí ovšem takovým způsobem, že pacienta postihne na zbytek života nekontrolovatelný smích. Ninjové si musí najmout bojovníka, který si říká Silver Cop (Eagle Han), aby přemohl a uvěznil Drunken Kida. Mezitím se ninjové dozvědí, že Drunken Kid je posledním zbývajícím členem skupiny, a tak unesou jeho krásnou sestru Ling (Judy Lee).

  • 13.8.2018
  Han shan fei hu (1982)

  Kouzelný fialový elixír je to, co hledají všichni bojovníci. Jde o elixír, který přemění člověka na mocného kung-fu mistra! Udatný šermíř zvaný Flying Fox (Peng Tien) se snaží najít vraha své ženy (Nancy Yen), ale je zapleten do machinací bojových sekt a nepoctivých mistrů, kteří hledají kouzelný elixír pro své vlastní účely. Podaří se Flying Foxovi přemoci své nepřátelé a najít vraha své ženy?

  • 13.8.2018
  Krvavý boj (1972)

  Příběh vypráví o japonské nevraživosti proti čínskému lidu. Zlí japonští bojovníci napadají čínské bojové školy, aby si je podrobili a dokázali tak svou nadřazenost. Japoncům se podaří zabít většinu nejlepších čínských mistrů a jeden z nich je otcem krásné bojovnice Shih (Ingrid Hu). Jejich převaze začne pomalu, ale jistě odolávat jedná čínská bojová škola, která se japonskému bojovému stylu začne přizpůsobovat a nakonec ho i kombinací bojových stylů překoná. Tuto školu donedávna v poklidu vedl jeden ze zabitých mistrů. Je jen jeden člověk, který dokáže vyburcovat školu a postavit se krvežíznivým Japoncům. Je to žena jménem Shih.

  • 12.8.2018
  Incredible Shaolin Thunderkick (1982)

  Mladý Han Do Jin (Benny Tsui) je chudý prodavač vody. Jednoho dne je Han nedopatřením zaměněn se synem místního bosse a dojde k vraždě jeho otce. Han chce pomstít smrt svého otce, ale nejdříve musí ovládnout 72 bojových stylů shaolinu. Mezitím se seznamuje s žebrákem Iron Clawem (Eagle Han), který má svůj vlastní bojový styl, kterému říká Shaolin Thunderkick. Han prosí Iron Clawa, aby ho učil kung-fu, ale ten z počátku nejeví zájem. Názor změní, až když místní vůdce začne vykrádat jeho bojový styl Shaolin Thunderkick a úspěšně ho vydávat za svůj.

  • 4.8.2018
  Yu luo cha (1968)

  Obávaná šermířka Leng Qiu Han (Pei Pei Cheng) je ve světě bojových umění známá jako Jade Raksha. Před 18 lety jí celou rodinu vyvraždil jistý zabiják, o němž ví jen to, že se jmenoval Yan. Rozhodne se proto zabít každého, jehož příjmení zní Yan. I když mladá Leng zabíjení nevinných neschvaluje, vydává se touto krvavou cestou pomsty.

  • 29.7.2018
  Ellis (2015)

  Snímek zachycuje jednoho z mnoha imigrantů, kteří prošli letním ostrovem Ellis při hledání svého amerického snu nebo přinejmenším lepšího života. Přes Ellis Island vstoupilo do Spojených států přes 12 milionů přistěhovalců. Příběh jako vypravěč doprovází Robert De Niro.

  • 15.7.2018
  Gong pu (1984)

  Chief B (Danny Lee) je policejní inspektor, který musí řešit problémy s gangstery. Jednoho dne je k němu přidělen nový parťák Kit (Eddie Chen), který dříve působil jako policejní důstojník. Zkušený Chief B si vezme Kita pod svá křídla a brzy se tak z Kita stává jeho rovnocenný partner v boji proti nebezpečným gangsterům. Podaří se sehrané dvojici zneškodnit početnější mafiánský gang?

  • 5.7.2018
  The Owl and Dumbo (1984)

  Bumbo (Sammo Hung) je zloděj, který se rozhodl skoncovat s krádežemi a odejít na odpočinek. Žije obyčejný život, dokud ho někdo z jeho minulosti nezačne vydírat za to, že pomáhal mladistvým delikventům loupit. Bumbo se rozhodne jít po stopách tajemného muže, ze kterého se nakonec vyklube bývalý policista.

  • 5.7.2018
  The Hunters and the Hunted: The Making of 'Predator 2' (2005)

  Krátkometrážní film o filmu Predátor II nabízí pohled do zákulisí při natáčení snímku i množství zajímavých rozhovorů s hlavními aktéry a tvůrci. Tento dokument vyšel v roce 2005 jako speciální edice na DVD k filmu Predátor II (1990).

  • 2.7.2018
  Culture Club - Live at Wembley (koncert) (2017)

  Novoromantická kapela Culture club koncertuje poprvé na celosvětovém turné v původní sestavě. Boy George, Roy, Mikey a John se společně vracejí po úspěšném turné domů do Anglie, aby odehráli koncert "Live At Wembley" před vyprodaným davem z rodného města.

  • 13.6.2018
  Cha chi hu (1970)

  Když čínský král bojových umění napíše manuál všech bojových dovedností, rozhodne se manuál rozdělit na dvě části, aby ho nemohl vlastnit jen jeden člověk. Po letech se polovina příručky dostane k bojovníkovi Winged Tigerovi (Cheng Lui) a druhou vlastní mistr kung-fu Yin, který je znám jako král Hades (Feng Tien). Yin chce obě poloviny pro sebe a zařídí, aby si jeho sestra Yin Cai Fa (Angela Yu) vzala Tigera na oplátku za jeho manuál. Vůdce Huashan (Cheng Miu) nesouhlasí, aby manuál vlastnil jen jeden člověk, a proto vyšle svého nejlepšího muže Guo Jiou Ru (Chen Hung-Lieh), aby získal obě poloviny.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24