Cobra Kai - Série 5 (2022) (série)

Cobra Kai pokračuje, kde ve čtvrté sérii skončil. Neboli Daniel chce zničit dalšího zloducha, Johnnyho imbecilita je už mimořádná a nevěřím, že ve skutečném světě by si o něj nějaká žena opřela kolo, a děcka se furt kvůli něčemu rvou a nesnášejí, pak zase usmiřují. Finální fight je pak už na hranici slušné parodie. Za závěrečný útěk by se nemusel stydět ani Hannibal Lecter. Na velkou část fanoušků to evidentně funguje, takže tahle série bude možná lehce nekonečná. 40%

Zátopek (2021)

Solidní film Davida Ondříčka o jedné naší legendě, jež se snaží vyprávět život Emila a Dany Zátopkových na pozadí režimních událostí. Celkově to zůstalo někde na půl cesty, ale určitě se jedná v našich vodách o nadprůměrný film. Především je třeba vyzdvihnou Václava Neužila, který je v roli opravdu skvělý. 60%

Bullet Train (2022)

Nabušená akční jízda ve které Brad rozjíždí vše, co mu tak jde. Příběh smolaře Berušky a dalších nájemných zabijáků kteří se potkají v rychlovlaku má říz a taky skvěle baví. 80%

Přání Ježíškovi (2021)

Toto čistokrevné peklo ani nejde komentovat. Snad jen, že jít na to do kina tak je po mně. 15%

Avatar: The Way of Water (2022)

Avatar 2 je velkolepý filmový spektákl, který je třeba vidět především v kině. Protože tam jednoznačně patří. Je to skutečně parádní podívaná a tři hodiny v kině utečou jako nic. Tedy, pokud poblíž vás nesedí nenažraní, funící a šustící prasopsi. Cameron dále rozvíjí příběh Jacka Sullyho a jeho rodiny v boji proti nebeským nájezdníkům. Z mého pohledu je film celkem rozpolcený. Na jedné straně naprosto opulentní a famózní vizuál a zpracování, na druhé straně téměř totožný děj jako u jedničky. Proto se u mne ten wau efekt už nějak nedostavil. Kinozážitek tedy mohu jen doporučit, první Avatar mě však zasáhl podstatně víc. 85%

Anděl Páně 2 (2016)

Jirkovi se v pokračování podařilo slušně navázat na výbornou jedničku a vyhnout se tak nějaké nastavované kaši. I tak mě ale první film bavil daleko více. Než na příběh se tady sází na všechno, co fungovalo na výbornou v jedničce a tudíž už ve dvojce tolik fungovat nemůže. Hlášky jsou místy povedené, ale to nebe s  celebritami, které tam nemají žádnou roli, je otravné a Troškovské. 60%

Anděl Páně (2005)

Fajn překvápko v podobě opravdu pěkné tuzemské pohádky, která má dobrý příběh, bezvadné herce, vydařenou hudbu, solidní hlášky a je radost se na ní dívat. Výtku mám jen technickou, a to k obrazu. Noční scény Strach točil opravdu ve tmě, takže jsou dost nepřehledné. Ale jinak se tato pohádka určitě řadí k těm povedeným. 70%

Resurrection (2022)

Hutný psychothriller, který parádně táhne Rebecca a zdatně jí sekunduje Tim. Příběh o hrůzách minulosti, o děsivé manipulaci, která může zcela zničit lidskou osobnost. Výživné... 60%

About Fate (2022)

Příjemná romantika s Emmou, které tyhle role sedí. V rámci žánru solidní nadprůměr, i když některé scény jsou lehce přepálené. Ale bavilo mě to. 60%

Top Gun: Maverick (2022)

Tohle Josephu Kosinkimu a Tomovi vyšlo. Akční jízda jak má bejt, prakticky bez hluchých míst, ta správná míra vzpomínek a jednoduchý, ale plně funkční příběh. Moc dobré. 85%