Ozvěny mrtvých (1999)

Parádní horor s Kevinem Baconem, který po blbnutí s hypnózou zblbne doopravdy. Všechno tady klape jak má, výborné jsou dialogy a podivné vize jsou mrazivé. Snímek mě celou dobu slušně napínal. 80% P:S: Na u nás kupované verzi blu ray je vystřižená jedna scéna, která se asi genderově nehodila. Svět je v hajzlu.

Ztracené město (2022)

V plánu bylo zřejmě natočit dobrodružný a zábavný snímek, neboli žánr, který má svou tradici v klasikách jako např. Honba za diamantem nebo Indy. Skutečnost se bohužel od špiček žánru dost liší, neboť se jedná o slušnou kravinu, která má stupidní dialogy a mraky rádobyzábavné vaty. Snímek bohužel taky disponuje naprosto nesnesitelným monstrem jménem Beth. Body je tak možné připsat pouze Bradovi za jeho cameo, protože ten neselhává. 35%

Ulička přízraků (2021)

Del Toro přichází s již tradičně vymazleným vizuálem, na který je opravdu radost koukat. Příběh je bohužel rozbitý, nedřží pohromadě a místy slušně nudí. Námět talentovaného podvodníčka přitom vybízel k něčemu lepšímu. Bod navíc přidávám za mojí oblíbenou, talentovanou a krásnou Rooney Maru. 50%

Vem si mě (2022)

Po dlouhé době opravdu výtečná romantická komedie. Příběh je doslova pohádkový, a natočeno je to prostě skvěle, včetně výborné hudby. Mezi Jennifer a Owenem je parádní chemie a v rámci žánru se určitě jedná o jasný nadstandard. Jennifer je nejen skvělá kost, ale prostě taky výborně hraje. Moc povedené. 75%

Na prahu temnot (1987)

Část mé milované squadry z Vetřelců v režii Kathryn Bigelow a s hudbou Tangerine Dream. Co si víc přát, říkal jsem si... No třeba trochu ucelenější příběh, větší vypointovanost scén nebo lepší závěr. Každopádně Paxton s Henriksenem jedou... 65%

Outsider (2020) (seriál)

Adaptací Kingových románů je dost, ale těch povedených je podstatně méně. Naštěstí Outsider patří k těm povedeným. Má to atmosféru, která odpovídá hrůzám, které se dějí, solidní herecké obsazení i patřičný tah na bránu. Moc líbilo. 85%

Jack Reacher (2022) (seriál)

Solidní krimi v hlavní roli s bestií, která se s  ničím nemaže. Osm epizod Reachera mě bavilo, především Reacher v bitkách byl výborný. Ve srovnání s filmovým zpracováním, je Reacher Toma Cruise přece jen trochu jiný level, ale jinak dobrý. 55%

Shepherd (2021)

Zdařilé drama v hororovém hávu, o tragickém osudu, osamělosti a šílenství. Úžasné exteriéry, povedená hudba a parádní atmosféra. Příběh taky dobrý, i když přiznávám, že občas jsem se v tom ztrácel. Každopádně mrazení bylo, takže dobrý. 60%

Fresh (2022)

Jako je třeba napsat, že tento filmový počin je na poli žánru skutečně fresh. Povedený, celkem zvrácený a skvěle obsazený. Možná s tím popiskem komedie bych asi polemizoval. 75%

Matrix Resurrections (2021)

Další dobrodružství Vyvoleného, neboli Nea a jeho životní lásky Trinity. Pro mne celkem zbytečný film, ve kterém jsem se občas ztrácel. Většina postav je nevýrazná a nezajímavá, sám Keanu je místy celkem špatný. Některé scény byly jako vystřižené z komiksových srágor od Marvelu. Na jedno kouknutí. 50%