Pekelná díra (2022)

Poláci umí. Po stopách zmizelých dívek až do ponurého kláštera - sanatoria, kde skupina kněží provádí vymítání posedlých. Parádní atmosféra a pomalejší, ale nekompromisní tempo. Závěr libový. Jediné co zamrzí, je český název - to už je dost mimo. Horor je to skvělý. 75%

The Twin (2022)

Skvělý atmosférický horor o ztrátě dítěte a traumatech, kterými si musí rodiče projít. Sovy nejsou tím, čím se zdají být a tohle je filmová hrůza, která stojí za pozornost. 75%

Bullet Train (2022)

Nabušená akční jízda ve které Brad rozjíždí vše, co mu tak jde. Příběh smolaře Berušky a dalších nájemných zabijáků kteří se potkají v rychlovlaku má říz a taky skvěle baví. 80%

Avatar: The Way of Water (2022)

Avatar 2 je velkolepý filmový spektákl, který je třeba vidět především v kině. Protože tam jednoznačně patří. Je to skutečně parádní podívaná a tři hodiny v kině utečou jako nic. Tedy, pokud poblíž vás nesedí nenažraní, funící a šustící prasopsi. Cameron dále rozvíjí příběh Jacka Sullyho a jeho rodiny v boji proti nebeským nájezdníkům. Z mého pohledu je film celkem rozpolcený. Na jedné straně naprosto opulentní a famózní vizuál a zpracování, na druhé straně téměř totožný děj jako u jedničky. Proto se u mne ten wau efekt už nějak nedostavil. Kinozážitek tedy mohu jen doporučit, první Avatar mě však zasáhl podstatně víc. 85%

Anděl Páně (2005)

Fajn překvápko v podobě opravdu pěkné tuzemské pohádky, která má dobrý příběh, bezvadné herce, vydařenou hudbu, solidní hlášky a je radost se na ní dívat. Výtku mám jen technickou, a to k obrazu. Noční scény Strach točil opravdu ve tmě, takže jsou dost nepřehledné. Ale jinak se tato pohádka určitě řadí k těm povedeným. 70%

Top Gun: Maverick (2022)

Tohle Josephu Kosinkimu a Tomovi vyšlo. Akční jízda jak má bejt, prakticky bez hluchých míst, ta správná míra vzpomínek a jednoduchý, ale plně funkční příběh. Moc dobré. 85%

Barbar (2022)

Povedená žánrovka, která mě osobně úplně nestrhla, ale určitě má hodně povedených momentů. Jen jsem čekal nějaký ten zajímavější zvrat. První půlka podstatně lepší než druhá, a určitě nejvydařenější a nejděsivější je okolí domu a vlastně celá rozpadlá čtvrť. Ta děsí naprosto spolehlivě. Taky zvuková stránka parádní. 70%

To nic, drahá (2022)

Skvěle vypadající, výborně natočená a ještě lépe zahraná novinka od Olivie Wilde o jednom téměř dokonalém místě. Mysteriózní jednohubka, která mohla být v několika ohledech určitě ještě lepší, ale každopádně mě to moc bavilo. 75%

Predátor: Kořist (2022)

Napínavé dobrodružství z dávných dob o setkání s mimozemským predátorem. Povedlo se tady téměř všechno, od skvělého vizuálu přes napínavý příběh. Lehce kulhají snad jen digitální zvířata, ale ani to není průšvih. Dan Trechtenberg po skvělé Ulici Cloverfield 10 tak potvrzuje svoji zručnost a velký filmařský talent. 75%

Batman (2022)

Tenhle biják je prostě jízda. Atmosférický Gotham, parádní Pattinson s Kravitz, přesný soundtrack. Možná trochu delší stopáž a taky přístupnost se na filmu dost neblaze projevila. Ale film je to fakt výborný, držel mě bez problémů skoro tři hodiny. Vymakaná kriminálka z Gotham City. 85%