Kaštánek (2021) (seriál)

Vážně parádní krimi, které nechybí skoro nic. Dobře rozkreslené postavy, dost zajímavý námět, atmosféra. Jediná výtka kterou bych našel, se týká útěku z hořícího sklepa. To mi přišlo dost přepálené, ale jinak fakt skvělý seriál. 85%

Seveřan (2022)

Eggersova filmografie je krátká, ale je to můj velký oblíbenec. Seveřan je příběh osudové pomsty s výraznými prvky fantasy. Což je super. Jako celek mě film až tak do sebe nevtáhl, i když zajímavých momentů je dost. Vizuálně vypadá vše na jedničku a taky téma změny svého předurčeného osudu je vybráno skvěle. Přesto je to pro mne zatím nejslabší z Eggersových filmů. 70%

Walk the Line (2005)

Skvělý film. Příběh slávy i pádu známého hudebníka je hereckým koncertem Joaquina a Reese, kteří doslova září. Film plný bezvadné muziky i silných emocí. 80%

Ozvěny mrtvých (1999)

Parádní horor s Kevinem Baconem, který po blbnutí s hypnózou zblbne doopravdy. Všechno tady klape jak má, výborné jsou dialogy a podivné vize jsou mrazivé. Snímek mě celou dobu slušně napínal. 80% P:S: Na u nás kupované verzi blu ray je vystřižená jedna scéna, která se asi genderově nehodila. Svět je v hajzlu.

Vem si mě (2022)

Po dlouhé době opravdu výtečná romantická komedie. Příběh je doslova pohádkový, a natočeno je to prostě skvěle, včetně výborné hudby. Mezi Jennifer a Owenem je parádní chemie a v rámci žánru se určitě jedná o jasný nadstandard. Jennifer je nejen skvělá kost, ale prostě taky výborně hraje. Moc povedené. 75%

Outsider (2020) (seriál)

Adaptací Kingových románů je dost, ale těch povedených je podstatně méně. Naštěstí Outsider patří k těm povedeným. Má to atmosféru, která odpovídá hrůzám, které se dějí, solidní herecké obsazení i patřičný tah na bránu. Moc líbilo. 85%

Fresh (2022)

Jako je třeba napsat, že tento filmový počin je na poli žánru skutečně fresh. Povedený, celkem zvrácený a skvěle obsazený. Možná s tím popiskem komedie bych asi polemizoval. 75%

Chyby (2021)

Jan Prušinovský je borec. Tohle je po x-letech opravdu výborný český film a obrovská vzpruha po nekončícím přívalu strašidelných trapáren, co ve velkém počtu okupují naše kina a ještě se drze nazývají romantickými komediemi. Silný příběh o osudu sympatické prodavačky Emy, která má nějakého toho kostlivce ve skříni, což jí zásadním způsobem ovlivňuje život. Prušinský bolestně a velice autenticky ukazuje kolik je v lidech ubohosti a malosti, jak když můžeme do někoho konečně kopnout, tak to s radostí uděláme. Pavla Gajdošíková v hlavní roli je skvělá a spolu s Janem Jankovským předkládají krásný příběh především o lásce. Tohle se povedlo. 85%

Duna (2021)

Úchvatné a vyloženě epické sci-fi s fantastickým vizuálem, skvělou hudbou a s parádním obsazením. Asi nejsem jediný, komu planeta Arrakis v podání filmového mága Denise Villeneuveho učarovala. Očekávání druhé části jsou velká. 80%

Neutečeš (2014)

Luxusní a velice povedený horor, který má skvělý nápad, parádní atmosféru a výbornou hudbu. Prostě temná lahůdka 80%