Anděl Páně 2 (2016)

Jirkovi se v pokračování podařilo slušně navázat na výbornou jedničku a vyhnout se tak nějaké nastavované kaši. I tak mě ale první film bavil daleko více. Než na příběh se tady sází na všechno, co fungovalo na výbornou v jedničce a tudíž už ve dvojce tolik fungovat nemůže. Hlášky jsou místy povedené, ale to nebe s  celebritami, které tam nemají žádnou roli, je otravné a Troškovské. 60%

Anihilace (2018)

Výborné sci-fi, které nikam nespěchá a fanoušky žánru nezklame. Příběh mladé bioložky, která se vydává prozkoumat záhadnou oblast X a pokud možno také zachránit svého manžela. Zajímavý příběh, vydařený vizuál, solidní kamera. Jediná výtka směřuje ke scéně, kdy (zbytečně) zemřela Shepperdová. Blbky se utáboří na strážní věži a z nepochopitelných důvodů si stanoviště k hlídání udělají dole na zemi. To byla slušná blbost. Ale jinak mě film solidně bavil. Je fajn, že se Netflix do takových projektů pouští. Alex Garland je jeden z nejzajímavějších současných režisérů. 70%

Anna (2019)

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Průměrný Bessonův špionážní thriller, který má podobný námět jako Nikita, ovšem tam kde Nikita skórovala, Anna hraje něco jako druhé housle. Pár zajímavých akčních scén, semtam nějaká ta vyložená pitomost a výborná Helen Mirren. Zase jedna mladá žabka co přechcala všechny, včetně KGB a CIA. Na jedno kouknutí dobrý... 50%

Anon (2018)

Povedené sci-fi z dílny Netflixu o světě, kde většina lidí nemá soukromí a zločinnost je vyšetřována pomocí implantovaných čipů a naprosté kontroly nad jejich životy. Hackeři to ale dovedou někdy úspěšně řešit... Film má bezvadný vizuál i dobrý námět, kvalitní herce a v druhé polovině i slušný tah na branku. Především pasáže, kdy se detektiv už tak nějak nemůže spolehnout na svůj zrak jsou výborné. Závěr je lehce uspěchaný a nedotažený, každopádně pro fandy sci-fi a dystopických námětů lze snímek jen doporučit. 65%

Apocalypto (2006)

Napínavý, přímočarý snímek s poměrně neobvyklým námětem. Výborně natočeno, vypiplaný vizuál a taky skvělá ukázka toho, co všechno člověk dokáže, když přemůže strach. A především to, co Mel umí skvěle - násilí, akci a krev 75%

Apostle (2018)

Celkem teror. Noční můra o hledání unesené ségry bez kompromisů. Intenzivní a brutální. Gareth Evans se s tím rozhodně nemaže. Pro fanoušky žánru určitě ano. 60%

Aquaman (2018)

Velice příjemná komiksová pohádka v níž se James Wan opravdu odvázal a ústřední dvojici to spolu skvěle ladí. Jinak se nejedná v komiksovém žánru o nic nového, ale je to fakt pěkně natočené a kouká se na to parádně. 65%

Atlas mraků (2012)

"A co je oceán jiného, než spousta kapek?" ....Vynikající! Film poměrně citlivým způsobem ukazuje,jak nesčetněkrát procházíme budoucností a minulostí, v různých životech a vtěleních... Jak pomalu, ale přece stoupáme po schodech vzhůru pomocí zkoušek ve škole života, jak si hrajeme na dobré a zlé, i když ve skutečnosti nic takového neexistuje... Velký dík za odvahu točit v dnešní spotřební době dílo, které přesahuje hranice „normálního" vnímání světa a za originalitu, s jakou je to podáno. Kamera,hudba, zpracování, prostě klasa! Pravděpodobně film nebude až tak doceněn,ale pro mně za 90%

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Skvělá a nadprůměrná Charlize v průměrnějším snímku s geniální rvačkou a mírně zamotaným dějem. Kdo je dvojitý agent jsem zjistil až nepříjemně brzo. Dívalo se na to ale dobře ,výborné exteriéry, soundtrack i vizuál 65%

Avatar: The Way of Water (2022)

Avatar 2 je velkolepý filmový spektákl, který je třeba vidět především v kině. Protože tam jednoznačně patří. Je to skutečně parádní podívaná a tři hodiny v kině utečou jako nic. Tedy, pokud poblíž vás nesedí nenažraní, funící a šustící prasopsi. Cameron dále rozvíjí příběh Jacka Sullyho a jeho rodiny v boji proti nebeským nájezdníkům. Z mého pohledu je film celkem rozpolcený. Na jedné straně naprosto opulentní a famózní vizuál a zpracování, na druhé straně téměř totožný děj jako u jedničky. Proto se u mne ten wau efekt už nějak nedostavil. Kinozážitek tedy mohu jen doporučit, první Avatar mě však zasáhl podstatně víc. 85%