Hráči se smrtí (2017)

Zajímavý námět, opět ne zcela využitý. Parta studentů medicíny se chce kouknout na Boha, nebo ďábla?... A tak si jen tak ve sklepě nemocnice zastavují srdce... První hodina celkem dobrá, slušný rozjezd i nějaké to napětí. Druhá polovina pak už jen blbá a ještě blbější... Protože každý má přece nějakého kostlivce ve skříni a když ho vytáhnu a vše napravím, budu o.k. Ne proto, že to chci udělat, ale proto že musím, protože mě holt něco straší a jde mi o život... Škoda toho kvalitativního sešupu, který film dal do úplně jiné kategorie, protože našlápnuto aspoň na průměr měl. 40%

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Famózní pokračování prvního dílu přidává navíc letní pohodu, nádhernou přírodu, úžasnou hudbu a ke skvělým výkonům Němce, Preissové a Holého navíc ještě geniálního Karlíka. Samozřejmě camea Soboty, Poloczka, Nárožného a Peterky legendární. Tento televizní film patří k tomu nejlepšímu, co se kdy u nás natočilo 95%

Blade Runner 2049 (2017)

Tradičně výborná režie, vizuál neskutečný, hudba atmosférická. Přesto tento mimořádně očekávaný snímek nenaplnil tak úplně mé očekávání. Což o to, sci-fi je to jako řemen, ale na můj vkus poměrně chladná, v mnoha ohledech méně výrazná, než bych čekal. Zápletka je zajímavá a nastoluje otázky, jestli náhodou námi stvořená umělá inteligence není podstatně lidštější, než samo lidstvo 75%

Dějiny násilí (2005)

Nejlepší Cronenbergův film. Skvěle zahraný a vypointovaný snímek. Obsazení geniální, atmosféra tak hutná, že by se dala krájet. Film také o tom, že věci nemusí být nutně takové, jaké se jeví. Trio Mortensen, Bello, Harris prostě parádní. 90%

Východní přísliby (2007)

Cronenberg jede! Jeho snímek o ruské mafii je tak po Dějinách násilí další, do detailů vybroušený diamant a druhý neskutečný zářez s neskutečným Viggem. Ten hraje jednoznačně na Oscara a i ostatní herci mu sekundují více než skvěle. Některé scény téměř kultovní. O chloupek slabší než Dějiny násilí, přesto úchvatné. 85%

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Klenot v klenotnici českého filmu. Jedna z nejsvětlejších chvilek režisérky Marie Poledňákové. Navíc je to film televizní a tak moc dobré to je. Preissová s Němcem výborní, o talentu Tomáše Holého není pochyb. V porovnání s pozdější tvorbou Poledňákové není možné prostě dát nižší hodnocení. 90%

7 životů (2017)

Příběh sedmi identických sester v přelidněné společnosti, která povoluje dítě jen jedno. Což o to, námět rozhodně zajímavý, bohužel také slušně promarněný. Místo nějakého zajímavějšího vývoje postav a děje nám režisér servíruje raději tradiční bitky a střílečky, které se nijak nevymykají z průměru. Scénář je místy vyloženě hloupý, což zamrzí. Naopak Noomi výborná, triky solidní. Takže taky solidních 40%

Pelíšky (1999)

Pelíšky právem patří mezi nejlepší české filmy. Plejáda skvělých herců, vychytané fórky i mrazivá atmosféra roku 68. Parádní soundtrack, režie mistrovská. Velice povedené 95%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Velkolepé zakončení velkolepé ságy. Prodloužená verze s ohromnou stopáží stojí za to. Velký příběh přátelství na pozadí geniální fantasy. Celkově dechberoucí... 100%

Dej si pozor! (2016)

Povedená žánrová jednohubka. Film na svátky jako dělaný... Výborně zahráno, představitel hlavního psychopata děsivý. Námět si vyloženě říkal o větší přitvrzení, i tak ale dobrý 60%