Pod hladinou (2023) (seriál)

Koukatelný tuzemský seriál, který má solidní obsazení i atraktivní prostředí. Jednotlivé díly jsou plus mínus zajímavé a určitě jsem se u nich nenudil. Co se tradičně moc nedaří, jsou vztahové linie, především ta mezi Janem Zachem a Alicí je mírně řečeno divná. Každopádně pochvala, že se natočilo něco, na co se dá koukat. 40%

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Z kapitánova deníku aneb Dracula v akci. Od Andrého jsem měl celkem slušná očekávání, protože jeho Tajemství smrti slečny Neznámé se mi ukrutně líbilo. V příběhu nebohé posádky převážející bedny s neznámým obsahem byl solidní potenciál, který však vyšel ani ne na půl. Film výtečně vypadá, scény jsou nápadité a sám nezvaný host je schopný přivodit infarkt už jen tím, jak vypadá. Bohužel nejsem schopen prominout do očí bijící stupidity posádky, které nechci tak úplně rozebírat kvůli zbytečným spoilerům. Zkrátka námořníci trpí takovým syndromem Covenanta - taky se stejně jako astronauti chovají debilně. Tak snad příště. 40%

Skvělý plán (2012)

Bohužel jsem lehce alergický na komedie, ve kterých se hlavní postavy chovají neuvěřitelně a kreténsky. Což je v tomhle filmu naplněno měrou vrchovatou. Isabelle má v hlavě trauma z toho, že se všichni v její rodině v prvním manželství rozvedou. Tak si za zády svého přítele domluví svatbu načerno. Když to nevyjde, ujetým způsobem balí největšího pitomce v letadle, letí s ním do Afriky aby si ho vzala netušíc, jak ho teda pak ještě donutí k rozvodu. On jasně ví, že není zrovna idolem žen, přesto dál pokračuje v zamilovaném tokání a ještě větších stupiditách, aby pak tradičně prozřel. Díkybohu že Isabell hrála úchvatná Diane Kruger, která je vždy skvělá, narozdíl od "svělého" plánu ve filmu. Za Diane taky druhá hvězda. 40%

Falcon Lake (2022)

Falcon Lake mě kupodivu nezasáhl. Přitom námět  je zajímavý a natočeno je to taky slušně, včetně konce. Emočně mě to prostě minulo. Vztah dvou dospívajících ( i když o něco starších) byl ztvárněn dle mého stokrát lépe například ve filmu Mr. Nobody v podání June Temple a a Tobyho Regbo. Pro mne jen solidní snímek na jedno kouknutí. 40%

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Mike Flanagan už jednoznačně potvrdil, že solidně točit umí. Také jádro tohoto seriálu je fajn hutné, se zajímavým námětem a slušným scénářem. Proto mě dost mrzí, že ho rejža zalil hektolitry nedobré náboženské omáčky, která se vážně nedá moc jíst. Nekonečné dialogy, které ale nijak neodsýpají a děj posouvají až po dlouhých minutách divákova utrpení. Do toho všudypřítomné, mozek vymývající žalozpěvy. Kvůli několika světlým chvilkám jsem se úspěšně prokousal do konce, za což jsem rád, protože konec byl v rámci žánru poměrně uspokojivý. Upřímně jsem lehce vyděšený, co Flanagan provede s Temnou věží. 40%

V ráji (2023)

Dobrá sci-fi o budoucnosti, ve které lidé vynaleznou další ze způsobů jak vykořisťovat nižší sociální třídu. Pokud bych vyměnil komoditu času za nějakou jinou, současnou, nemuselo by se ani jednat o sci-fi. Každopádně to němcům celkem vyšlo, úplně celou stopáž mě to nebavilo, ale na kouknutí, případně zamyšlení to určitě je. 40%

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Pro mne se počtvrté už skutečně jedná o kreativně natočenou kravinu. Film nenabízí více než nekonečné souboje a i ty mají potenciál spíše nudit. Zápletka taky nijak neoslní. 40%

Někdo klepe na dveře (2023)

Je třeba napsat, že tento film je výrazně lepší, než předchozí mimořádná kravina Čas. Neboli příběh o nadcházející  apokalypse, který má zajímavé momenty, ale celkově se jedná o lehký podprůměr. Vzpomínám na snímek s tématikou apokalypsy "Úkryt" s  Michaelem Shannonem z roku 2011, který je ale minimálně o třídu lepší. A tak Shy aspoň natočil film s homo-rodiči, což je dnes tak nějak genderově vyhovující. 40%

Specialista (1994)

Specialista je akční film, který je slušně koukatelný, i přes velkou míru prázdných, nebo hrozných míst. Jakžtakž ho táhne Sylvester a především úchvatná Sharon. James Woods dělá co může, ale místy slušně přehrává. Něco mezi dvěmi a třemi hvězdami. 40%

Cobra Kai - Série 5 (2022) (série)

Cobra Kai pokračuje, kde ve čtvrté sérii skončil. Neboli Daniel chce zničit dalšího zloducha, Johnnyho imbecilita je už mimořádná a nevěřím, že ve skutečném světě by si o něj nějaká žena opřela kolo, a děcka se furt kvůli něčemu rvou a nesnášejí, pak zase usmiřují. Finální fight je pak už na hranici slušné parodie. Za závěrečný útěk by se nemusel stydět ani Hannibal Lecter. Na velkou část fanoušků to evidentně funguje, takže tahle série bude možná lehce nekonečná. 40%