M3GAN (2022)

Vydařený horůrek o jednom zázraku pro zářící dětské oči - panenka M3GAN. V pojetí žánru je to trochu light, ale klasické hororové postupy zde výborně nahrazuje mrazivá logika umělé inteligence, která nemá zábrany ani svědomí. Taky o jedné hodné tetě, která v zajetí své práce a digitálního bordelsvěta kašle na svoji malou neteř a ve vidině zářné kariéry a úspěchů ji předhodí monstru, které sama stvořila. Bavilo moc. 65%

Nene (2022)

Mimozemská tématika v podání Jordana Peeleho přináší neotřelý pohled a spousty zajímavých scén, které rozhodně sluší velkému plátnu. I zvuk je celkem masakrující a kamera špičková. Bohužel film se místy až nekonečně vleče a výborná atmosféra některých scén je vyvážena nudou bez napětí. Nejlepší na filmu byl asi jeho trailer. Takže dobrý. 60%

O mě se neboj (2022) (seriál)

Poměrně sympatický tuzemský seriál, o vzestupech a pádech jedné Evy, kterou solidně hraje sympatická Veronika. Nevím, jestli to, co se tam odehrává je úplně reálné ve skutečném životě, ale bavilo mě to. Jediné co moc nechápu je, že scénáristé musí mít asi fakt slušnou pifku na chlapy. Jeden asociální kretén, který se nechá manželkou živit a okupuje byt. Další přes seznamku okrádá ženy a třetí je rovnou mlátí. Tohle tak úplně nevyšlo. 55%

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

První sérii máme za sebou. Nutno podotknout, že to vypadá opravdu skvěle. Už jenom kvůli tomu, jak celý svět vypadá, se stojí za to podívat. Monumentální města a ještě monumentálnější příroda. Masky i kostýmy parádní. Bohužel tady forma poměrně výrazně vítězí nad obsahem, který je místy dost mdlý, plný snadno zapomenutelných herců. Řada scén hraje hodně na filmovou ságu, té ale nedosahuje kromě zmíněného obrazového zpracování v žádném ohledu. Chybí naléhavá osudovost, hluboké ztotožnění s postavami a koneckonců i nějaký nápaditější scénář. Když vynechám kontext Tolkienova díla, dostal jsem krásně vypadající, průměrnou fantasy. 55%

Pearl (2022)

Nekompromisní děsivá jízda Mii Goth alias Pearl o počátcích naprostého pominutí smyslů na staré farmě roku 1918. Tohle Ti Westovi celkem vyšlo. 70%

Pekelná díra (2022)

Poláci umí. Po stopách zmizelých dívek až do ponurého kláštera - sanatoria, kde skupina kněží provádí vymítání posedlých. Parádní atmosféra a pomalejší, ale nekompromisní tempo. Závěr libový. Jediné co zamrzí, je český název - to už je dost mimo. Horor je to skvělý. 75%

Predátor: Kořist (2022)

Napínavé dobrodružství z dávných dob o setkání s mimozemským predátorem. Povedlo se tady téměř všechno, od skvělého vizuálu přes napínavý příběh. Lehce kulhají snad jen digitální zvířata, ale ani to není průšvih. Dan Trechtenberg po skvělé Ulici Cloverfield 10 tak potvrzuje svoji zručnost a velký filmařský talent. 75%

Projekt Adam (2022)

Odpočinková sci-fi o cestování časem, která nenadchne ani neurazí, zato celkem slušně pobaví 60%

Redeeming Love (2022)

Příjemná romantika z dávných časů s krásnou kamerou. Povedené. 65%

Resurrection (2022)

Hutný psychothriller, který parádně táhne Rebecca a zdatně jí sekunduje Tim. Příběh o hrůzách minulosti, o děsivé manipulaci, která může zcela zničit lidskou osobnost. Výživné... 60%