Projekt Adam (2022)

Odpočinková sci-fi o cestování časem, která nenadchne ani neurazí, zato celkem slušně pobaví 60%

Redeeming Love (2022)

Příjemná romantika z dávných časů s krásnou kamerou. Povedené. 65%

Resurrection (2022)

Hutný psychothriller, který parádně táhne Rebecca a zdatně jí sekunduje Tim. Příběh o hrůzách minulosti, o děsivé manipulaci, která může zcela zničit lidskou osobnost. Výživné... 60%

Rod Draka (2022) (seriál)

Celá první série parádně vypadá, skvělé scenérie, hrady i draci. První půlka se rozjíždí poměrně slibně a příjemně upomíná na GOT. Po časovém skoku a výměně herců se zbývající díly lehce propadají do nepřehledné slátaniny, kterou mírně pozvedá poslední díl. Jak jsem psal v recenzi na GOT, takový seriál už tady asi nebude a budu mile překvapen, pokud mě druhá série Rodu Draka z mého omylu vyvede. 65%

Seveřan (2022)

Eggersova filmografie je krátká, ale je to můj velký oblíbenec. Seveřan je příběh osudové pomsty s výraznými prvky fantasy. Což je super. Jako celek mě film až tak do sebe nevtáhl, i když zajímavých momentů je dost. Vizuálně vypadá vše na jedničku a taky téma změny svého předurčeného osudu je vybráno skvěle. Přesto je to pro mne zatím nejslabší z Eggersových filmů. 70%

Sisu (2022)

Náckové by rádi nějaké to zlato, ale narazili na místní legendu... Sisu je svěží jednohubka o nápadité likvidaci nácků na konci druhé světové. Vyřízení hlavního padoucha je top. 65%

The Twin (2022)

Skvělý atmosférický horor o ztrátě dítěte a traumatech, kterými si musí rodiče projít. Sovy nejsou tím, čím se zdají být a tohle je filmová hrůza, která stojí za pozornost. 75%

To nic, drahá (2022)

Skvěle vypadající, výborně natočená a ještě lépe zahraná novinka od Olivie Wilde o jednom téměř dokonalém místě. Mysteriózní jednohubka, která mohla být v několika ohledech určitě ještě lepší, ale každopádně mě to moc bavilo. 75%

Top Gun: Maverick (2022)

Tohle Josephu Kosinkimu a Tomovi vyšlo. Akční jízda jak má bejt, prakticky bez hluchých míst, ta správná míra vzpomínek a jednoduchý, ale plně funkční příběh. Moc dobré. 85%

UFO Švédsko (2022)

Vydařené sci-fi dobrodružství o podivném chování počasí a honbě za UFO, které solidně ubíhá a má všechny potřebné atributy. Škoda jen, že to nejlepší propálí v traileru. 65%