• Krátkometrážní

Povodeň (1998)

Lacná snaha o extra akciu v zatopenom mestečku. Miestami až na krútenie hlavou.

Šakal (1997)

Prehnaný film, najmä ten začiatok s vraždou mafiána a posedením mafiánov neskôr. Potom sa to stupňuje do zvláštnych rozmerov a stáva sa to naivnou hlúposťou. Dnes šakali zabíjajú nenápadne, už v minulosti používali otravy, nákazy chorobami, asi by ste nevideli dnes nejakého Araba zastreliť prezidenta USA. Sú to najmä Američania, ktorí používajú šakalov na zmeny režimov po svete. Na Willisovi ukázali veľa metód, dnes už viac k smiechu, zakončili to však dosť trápnym akože šťastným koncom. Na tento film sa dá pozerať len s nadhľadom, má veľa trápne náhodných a veľa trápnych až komických momentov v mnohých smeroch. Ďalší dosť trápny proamericky thriller, tie dialógy v mnohom priam propaganda, nemám rád ani tento film.

Casper a strašidelné Vánoce (2000)

Nie je to extra podarené a vlastne má to veľa chýb, cez animáciu, postavičky a dialógy a aj dej, ale príbeh je celkom fajn.

Casper a strašidelná škola (2006) (TV film)

Animovanosť nie je na dobrej úrovni a postavičky vyznievajú príšerne, ale je to film o milých príšerách a príbeh to má celkom slušný.

Světáci (1969)

Príbehovo zaujímavé s obyčajnými postavami, ale najmä typická socialistická oddychovka. Komédia to pre mňa však ani veľmi nebola. Vysoké hodnotenie pripisujem snahe prilepšiť zo strany mnohých Slovákov a Čechov pôvodnej československej tvorbe. Ak to mám porovnať so svetom a najmä filmami, ktoré vznikli v tom období alebo aj pred ním, tak toto by som si skôr opäť nepustil, ale na nedeľné, či sobotňajšie popoludnie ku kávičke alebo čaju a zákuskom je to fajn.

2 roky prázdnin (1974) (seriál)

Suchý a nudný televízny seriál, od ktorého by som kvôli takému peknému názvu čakal viac. Za socializmu ho chlapci a dievčatá asi milovali, ale ja mám dnes vyššie nároky, mám taký pocit, nerád pozerám niečo bez veľkej pointy, nezábavné, s trápnymi dialógmi a zdĺhavé.

Jeden hot a druhý čehý (1978)

Legendárny súboj talentov v jednej rodine, ktorý vás buď chytí za srdce alebo nie. U mňa z toho vznikli asi také pocity, že to bol zapletený a divoký film, ktorý ma nebavil.

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Šupiti šupity pam, komédie s Funèsom rád nemám. Ako vždy bláznivé s jeho špecifickým humorom, ale ak ten film nemá iskru, on to u mňa nezachráni. Zapletené, ako vždy s kopou heftov a na koniec so širokými úsmevmi.

Operace Corned Beef (1991)

Pre mňa to bol podpriemerný akčný film s miláčikom mnohých milovníkov akčnej komédie Jeanom Renom. Lenže ja som sa nebavil a film mi ušiel bez nejakej väčšej odozvy a veľa spomienok naň mi nezostalo. Francúzske vlastenectvo však vie niekedy pobaviť.

Štvanec (2003)

Divoký film, ktorý mi pripomenul film Utečenec. Tvrdé, trošku nereálne a v konečnom dôsledku trocha akcie, na ktorú rýchlo zabudnete.