• Krátkometrážní

Základní instinkt 2 (2006)

Sharon Stone je ešte trochu sexi v tomto filme, ale už to nie je ono. Už to nie je tak zaujímavé ako prvý diel, nemá to v sebe takú normálnu mysterióznosť, toto mi prišlo skôr zvrhlé. Dokonca aj trochu obhajoby zvrhlosti som z toho cítil. Divím sa, že vo filme nechytila nejakú pohlavnú chorobu. Nesympatický film s veľa trápnymi obkecmi okolo sexu a masochizmu.

Podezření (2000)

Kriminalistický film s príchuťou exotiky a zaujímavým hereckým obsadením. Mne tam chýba trošku náboj a nejaká iskra, ktorá by ma do toho dostala.

Sahara (2005)

Divoký film s partičkou novodobých Indiana Jonesov, ktorý vás buď chytí za srdce, alebo vás nechá chladnými. Dialógy slabé, archeologické hrdinstvo mi prišlo smiešne, nuž toto bol podivný príbeh. Nebavil ma a nezaujal ma.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Šialenosť, čo je to za obsah, za podstatu filmu. Je to akýsi nepodarený nasledovník filmu Deň nezávislosti s trochou zaujímavej vedecko fantastickej miešaniny s katastrofickým scenárom.

60 sekund (2000)

Pre môjho brata bol toto v minulosti veľmi obľúbený film, ktorý som tým pádom videl veľakrát. Neprišiel mi sexy, ani hrdinský, občas trochu vtipný a zapamätal som si tú tvrdú hudbu a veľa nezabudnuteľných akčných scén, najmä s autom Shelby, často som sa divil, že hlavní hrdinovia ešte žijú, ale v určitej miere je to svojím stvárnením až kultový film. Je to akýsi predchodca série filmov Rýchlo a zbesilo a určite bol v niečom aj inšpiráciou, ale obsahovo je pre mňa dosť pochybný a po toľkých vzhliadnutiach ma nebaví, čo ma jasne uistilo v hodnotení tohto filmu.

Odstřelovač (2007)

Naivné polohrdinské dielo. Taký akčný film na piatkový alebo sobotný večer, ktorý ponúkne akurát dobrý obraz a často aj zvuk, obsahovo však nereálne, snažiace sa spraviť zo zloduchov na najvyšších miestach v amerických vojensko-politicko-obranných zložkách naivných hlupákov.

Sladkých sedmnáct (2002)

Taký celkom príjemný romantický príbeh so zaujímavými hercami, nudným dejom. Zniesť sa to však dá, ale že by to bolo niečo extra to sa nedá povedať.

Tři tygři proti třem tygrům (1977)

Hoci sa na tom príslušníci mojej rodiny celkom bavili, malo to hluché miesta, nebolo to až tak vtipné, dokonca ani poviedka s Paolom Villaggiom ma nebavila, akurát jedna bola vďaka jednej herečke mimoriadne sexy a to je asi najlepšia scéna z filmu, lepšia než scéna s lietadlom. Stará talianská divoká pošahanosť, tak sa u mňa toto dielo zapísalo.

Nepřátelská linie (2010)

Až tak hrozný Béčkový film, ako tu prezentujú niektorí užívatelia to nebol. Niektoré scény by sa dali do reality zakomponovať a je to pozerateľné, síce nudné, ale občas to niečo vytrhne zo stereotypu.

Quigley u protinožců (1990)

Bláznivý western z ktorého dýcha doba. Mne sa veľmi tiahol, tým pádom ma nudil a ani ma nezaujal, oceňujem prostredie, ale dej a postavy ani nie.