• Krátkometrážní

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Na niektoré komédie z našej československej histórie nemám nervy. Mne jednoducho vtipné neprídu a ten socialistický žáner mi nesedí. Aspoň teda nie tie, ktoré má rado väčšinové publikum, ja som si tam našiel iné svoje obľúbené filmy, tento medzi ne nepatril. Bol podľa mňa dosť hluchý a mal chaotický dej aj s prihliadnutím na to, že tie zápletky tam mali byť. Ja som sa nesmial tak, ako by som chcel, čakal som kým to skončí a ako sa ten dej rozpletie, aspoň že to netrvalo dlho a bola to príjemná oddychovka, ale pre mňa bežný film.

Holky z porcelánu (1974)

Tento film som si chcel vždy pozrieť vzhľadom na to, že v ukážkach som vídal akoby krásnu "Majku z Gurunu". Nechápal som, čo je to tam za sexy anjela bez sukne. Vlastne som to pozeral kvôli tej sexy modrookej blondíne. Čas síce vonkajšiu krásu zničí, ale tento film nám zachytil herečku Martu Rašlovú v krásnych momentoch. Čo by som dal za to, mať takú ženskú, ktorá by tak oblečená chodila dennodenne predo mnou. Film ma však neupútal, z postáv urobili naivky, ale na naivky to celkom slušne dopadlo, ale bolo to také polovtipné, polosivé, ani také, ani také aby som dobre povedal. Bolo to hysterické, socialistické a veľmi bežné.

Bravo Girls: Opět v akci (2004)

Film, ktorý ma tentokrát upútal svojím dejom a miernu naivitu prekryli roztomilé postavy a príjemný pocit z deja. Nechápal som prečo si môj brat kúpil kazetu s týmto filmom, ale v konečnom dôsledku to za veľmi zlé vyhodenie peňazí nepovažujem, lebo sa na to dalo pozerať, samozrejme trhák nečakajte, ale nie je to až také príšerné, opakujem nie je to až také príšerné.

Volání mrtvých (2003) (seriál)

Zvláštne šialený seriál, ktorý mi nebol veľmi pochuti, ale na hlavnú predstaviteľku sa dalo pozerať, mala určitú charizmu a šmrnc, napriek tomu, že nie je môj ideál ženskej krásy. Dialógy neboli naivné, bolo to celkom príjemné.

Bravo, girls! (2000)

Kirsten Dunst a Eliza Dushku sa mi v tomto filme páčili. Ako film o roztlieskavačkách to aj celkom ušlo. Bol tam taký príjemný tanec, síce hlúpe dialógy, ale zábava bola. Celkom fajn hopsanica, na to, že ide o sladkú komédiu z pubertálneho prostredia na prelome 90. a miléniových rokov.

Fotbal za mřížemi (2001)

Priznám sa, že najprv som videl neskoršiu americkú obdobu tohto filmu. Tá mi prišla veľmi zábavná, akčná s veľa zaujímavými prvkami. V tomto príbehu to bolo také sivé, britské, ale najmä ide o to, že to bolo nezáživné, s hluchými miestami pre mňa. Oslava futbalu tu zas nie je tak výrazná ako by som ja bývalý futbalista chcel a čakal. Pozerať sa na to však dá.

Boxer (1997)

Dráma z prostredia Severného Írska pretkaná smutným prostredím so smutným príbehom, doplnená ľúbostným príbehom, ktorý po rokoch ožíva. Akcia je taká detinská, o tomto spore tam zas tak veľa toho nie je a v celku je to dosť nezáživný film.

Noční vlak (2009)

Temné, strašidelné s podivným príbehom, ale hlúpym dejom. Akcia však je, ale na bežný film to pôsobí zbytočne drasticky, na to, že nejde o horor. Pointa filmu je obstojná, lenže skúste nezaspať alebo nezastaviť si tento film, je to nuda.

Rudá planeta (2000)

Celkom príjemný sci-fi príbeh, ktorý však v mnohých smeroch vyznieva naivne a nereálne. Ale dožili sme za znova ľúbostného príbehu, opäť úmrtí veľkej časti postáv v postupnom poradí, čo tvorilo dej.

Jádro (2003)

Šialený sci-fi príbeh, ktorý však svojimi nelogickosťami dokázal pobaviť. Najmä sa mi na konci páči ten dobrý hacker. Umieranie hlavných postáv robí dej a umožňuje vzniku ľúbostného príbehu v životunebezpečnej akcii. Toto bolo príznačné pre filmy v 90. rokoch. Spomeniem napríklad Armageddon, Nebezpečná rýchlosť, či Twister. V tejto dobe by som už nečakal taký šialený nelogický príbeh. Dobrý koniec sa znovu dal predpokladať a svet je opäť zachránený, avšak film vôbec.