Kazoku wa curai jo (2016)

Velmi příjemná věc na nedělní odpoledne. Pokud to berete velmi zlehka, nevezme vám to chuť do dvojky. Jamadovi prostě táhne na devadesátku a to už o sobě něco vypovídá. Klišé mu nevadí, rád se vyzná z nostalgické lásky ke starým klasikům (tady např Ozuovi) a kritikům jak je ScarPoul se podle mě hlasitě směje do očí. Lidi v jeho věku vidí prostě všechno úplně, ale úplně jinak a pokud ještě udrží moč i megafon, nechme ho točit. Jo a Yuu Aoi krásně dozrála <3.

Maiko wa redi (2014)

Japonská My fair lady? Neřekl bych. I když to podláznění My fair lady a Zpívání v dešti je tam vidět zřetelně. Spíš to vidím jako hudební veselohru se spoustou skvělých hereckých výkonů, proto nemůžu hodnotit méně než 4. Jako film je to pochopitelně slabší, ale ta hudební žánrová neurčitost a kouzelná výprava z Kjótského prostředí mi tuto benevolenci dovolí. Škoda že Mone nená hezčí hlas, ale kdyby tuhle rosi dostala Sakurako(která si zde jednu maličkou roli střihla), zase by mi nesedla jako maiko. (BTW skvělá komička Tomoko Tabata, coby maiko, byla naprosto neuvěřitelná a přesvědčivá.) Opravdu potrhlý film který stojí za shlédnutí, pro mě to bude asi srdcovka. Teď mě omluvte, musím si pustit znovu tu písničku co tam předvedl Takenaka-san. :D

Kanodžo wa uso o aišisugiteru (2013)

Tohle mi tak úplně nesedlo, stejně tak i Sakurako. (Byť si nedokážu představit jakým sítem musela projít). Čistej průměr. Možná přece jen trochu pod...

Gift (2014)

Low budgetový snímek, s velmi náročným pozadím sociálního dramatu. Rena tohle ne úplně dobře zvládla. Nevím, jestli na takový role vůbec má. Každopádně co by (dnes již bývalá) hvězda SKE48 je hlavním tahákem. Film se ale dá shlédnout, mezi hlavními hrdiny to trochu funguje a scénář je dobrý.

Čihajafuru: Šimo no Ku (2016)

No jestli byl tenhle druhý film lepší nevím, ale scénář by celkem ušel. Líbilo by se mi jiné zpracování. Počkáme na třetí díl.

Čihajafuru: Kami no ku (2016)

Jen pro pro pořádek. Tohle je první z těch dvou dílů co vyšly ten rok. Chvilku jsem byl zmatený, jelikož tenhle film nemá žádný začátek. Žádná rozehrávka, nic. Prostě vás o mrští do filmu a hotovo. Celkem nic moc, kromě slušného závěru, ale i ten byl dost patetický. Každopádně film oslavující tradiční jpn karetní hru stačí na to abych svoje hodnocení přecenil. Moje hlavní lákadlo byla Suzu, která po naprosto skvostném Umimachi diary si zahrála trochu jinou roli. A JirkaŠč má asi pravdu v tom, že je filmařsky přehnaně uctívána. I když je supertalent, tohle vždycky hercům škodí. Těším se na druhý díl, prý je lepší. A stejně jako po Samá wózu kdy jsem propadl hanafudě, musím kouknout na ýbej po kartách karuty. :) Jsem magor. :D

Gabriel DropOut (2017) (seriál)

Děs běs. Jestli tohle je klasický šónen, tak už nikdy o tenhle styl nechci ani zakopnout. Děj se nikam neposouval, díly byly nesourodé, čistě na konverzačním humoru. Ty dvě hvězdy snad jen za někdy opravdu veselé situace, a za japonské vidění křesťanství. S nadsázkou.... (Ovšem šikmooký Ježíš s knírem typu Salvator Dalí, byl úlet roku).

Autumn Lights (2016)

Jedna za Island, jedna za femme fatalle. Tohle fungovalo - Marta Gastini byla skvělá.... Zbytek zbytečný.

Urara meiročó (2017) (seriál)

Nekonečná oslava platonického lesbicismu. Místy trapná, nudná a přitom ty základní raálie jsou docela zajímavé. Ale jestli nás čeká dalších 9 sérií, tak to určitě nevydržím. Neseděla mi ani ta animace. A Nono byla na polibek ráže .44 Magnum. Pomoooc !!! Musím si spravit chuť něčím vkusnějším.