Hořčice mi stoupá do nosu (1974)

Jako téma je dobrý, ale děj je trochu násilný. Aktuálně mám Pierre Richard fest, tak můžu srovnávat.

Aiura (2013) (seriál)

Japonské umění minimalismu ve zkratce. I co se humoru týče. Myslím, že tohle málo lidí (vyjma obyvatel země tisíce ostrovů) skutečně docení.

Amistad (1997)

Nikdy by mě nenapadlo, že podstatu evengelia lze pochopit i z obrázků.

Jokohama kaidaši kikó (1998)

Strašné anime. Vůbec se na něj nedívejte, neběhá tam nic prsatého, nic v dráždivém negližé ani jeden seifuku !! Žádnej padouch, či souboje mečů. Žádná tvrdost života filozofujícího poloboha.... Kde je ten pitomý fatalismus?!! ......... Nikde. Tu krásu spatříte pouze budete-li absorbovat, nasávat či saturovat. Nechte mysl stranou. Dovolte srdečnímu svalu aby vám rozeběhl ten proud v žilách trochu víc, než je obvyklé. A snímek vám sdělí to "nejkratší jméno podstatné".

FLCL - Season 1 (2000) (série)

Tak nějak jsem vzpomínal na Káju Saudka, nevím proč. Ale místy mě to i bavilo.

Třetí vražda (2017)

Tohle mi moc nesedlo. Raději si užívám a saturuji atmosféru či příběh, než nějaké velké přemýšlení nad ním. Hirokun je můj oblíbenec, byla to povinnost shlédnout. No, za mě průměr.

Kimi no na wa. (2016)

Nechápu, jak může někdo takhle nadpozemsky kreslit. Ale stejně, to téma je furt stejný... Byosoku nebo Hoshi wo, či Kimi no na wa .... Furt jedno a to samý. Nový trend? Nevím. Ale mě to nebere. A to téma klavíru při setkání u kráteru připomínalo Hisaišiho Léto. Nevím, jestli si pustím dalšího Šinkaie.

Kanodžo to kanodžo no neko (2000)

Já jsem tohle viděl před mnoha lety v době. kdy jsem ještě nebyl zasažen anime. Moje malá mysl nedovedla pojmout velikost tohodle díla a považoval jsem to za "amatérký začátečnický (možná zajímavý) počin". Dnes po letech mnohých setkání a zkušeností s kulturou země sakurových květů vím, že můj pidi mozeček, nikdy nebude schopen pochopit onu krásu těch pár desítek vteřin příběhu. Každá vteřina puká sytostí myšlenek a v jednom roce obsáhne celý život. Neumím, nedokážu, ztrácím a žiji.

Coco (2017)

Oceňuji neotřelý příběh. I když jsem pochyboval, chytlo mě to od první minuty. Lehce spooky příběh, ale ani jednou nepadlo slovo halloween (ani dinosaurus). Těší mě, že nějaký mexikánec pronikl do hlubokého nitra Pixaru. A nezkazili to. Fakt dobrý ;)