Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (521)

plakát

Tiché místo (2018) 

Nic nového v žánru emzáckýho horroru, ale vážně je to dobrý film. Vzal si to nejlepší ze známých blockbusterů a vytvořil skvělé napětí, kdy do ticha filmu v kinech vadil i popcorn. Skvělí herci! P.S. POMO má výjimečně trochu pravdu.

plakát

Mapa dokonalých maličkostí (2021) 

Mě štvala ta Tik-Toková filmařina, neustálý vír, pohyb nekonečné dialogy, proboha rejžo jen ať nejsou nikde hluchá místa aby nás nepřepnuli!! Ale přece jen to skončilo příjemným příběhem. Akorát dokonalé maličkosti jsou už dost klišé i ve filmu, ztráty a nálezy všedního dne které musíme prožít abychom žít uměli, je fakt blbé východisko... A herci byli jak podle kopíráku, řeč minimalismu v postavách nefungovala, všichni byli jen trapně cool, až doslova nelidský bytosti... Myslím si, že čas tohle dílo zahodí, protože je na steroidech kalkulované sledovanosti. Ale asi si to pustím znovu, zvednu hodnocení o dvě hvězdy a zamiluju si to, protože já člověk jsem! A to hodně nedokonalý, plných strašných chyb a neomluvitelné melancholie. Co bych dělal já v timeloopu? Každý ráno vanu s toasterem. Toustuju, tedy jsem.

plakát

Mijori no mori (2007) (TV film) 

Další pro českého diváka těžce pochopitelný film. Ale víc než ekologickou agitku v tom vidím výchovu k zodpovědnosti vůči celku, tedy společnosti, která je reprezentovaná v postavách, které více než pohádkové, jsou animistické. Tedy se opět tluče do hlavy dětem, že jako jedinec nemají moc význam a nezáleží čím procházejí, důležité je dobro všech, ke kterému musí každý přispět. Poetika byla opravdu slabší, mladší snímky Hotaru no mori e či Momo e no tegami jsou zábavnější a eko-téma už po Mononoke hime nemá cenu vůbec zpracovávat. První polovina filmu se mi ale strašně líbila.

plakát

Uspořená libra (1963) (TV film) 

Werich nebyl nikdy můj oblíbenec a ta třetí hvězda je za Brodského.

plakát

Beyond the Move (2002) 

Kraťas dohledatelný na YT. Jakési zhmotnění šachové partie do gangsterské přestřelky. Celkem to ušlo, kdyby černá dáma měla víc charisma dám 4*.

plakát

Maya a tři bojovníci (2021) (seriál) 

Na mě z toho šla strašná marketingová vykalkulovanost a samé klišé. I když se na to dívat dalo.

plakát

Alien TV (2020) (seriál) 

Je to naprosto stupidní a debilní, ale řehtám se u toho jako blbec. Protože je to můj šálek humoru. Nic nového pod sluncem, ale pokud máte rádi: "Cizí entitu, jak zkoumá naší planetu, kdy dochází ke směšování vzájemně NESOUVISEJÍCÍCH věcí, a to vše činí z vážností a zapáleností badatele." Budete se opravdu bavit. Ale musíte milovat bláznivý až ztřeštěný humor. Doporučuji sledovat s dvojkou v žíle. :D

plakát

Poklad na Stříbrném jezeře (1962) 

Tak jsem se na to podíval po asi 35ti letech... Jak hodnotit film který utvářel mojí životní realitu, světonázor, že dobro je takhle půvabně romantické? (Mne si nemůžete koupit, udělám to pro spravedlnost-Olda Šetrnej). Fascinující vrásčité tváře slovinských indiánů, křížené se snahou o rehabilitaci německého člověka. A ten svalnatý mladý Shimanski, jako by se se svojí prchlivostí vymykal nádherným obrazům, klidnému ději a rozvážné hudbě, okouzlující harmonikou stejně jako dabing Fialové z úst nádherné Karin Dor. Smekám klobouk, co se dalo natočit v Evropě o Divokém západu. Nemůžu tomu vytýkat chyby. Vidím se před starou barevnou sovětskou televizí a dychtivě čekám až se její elektronky rozpálí natolik, že uvidím obraz, uslyším zvuk a bez hnutí budu hltat obsah, který v Mayovkách, nabízel to nejlepší co bylo na ČST1. Fundovaných komentářů je tady spusty, jeden z nejlepších napsal Douglas. Ale v jednom se strašně plete. Ten poklad nakonec přece jen někdo získal. Papilio polymnestor parinda! ;)

plakát

LEGO® Ninjago® film (2017) 

V podstatě je to Lego příběh 1.2 s novou řadou těch dánských stavebnic. Pár dobrých hlášek, ale spíš pro starší.

plakát

Hra na oliheň (2021) (seriál) 

Je to dobré, má to atmosféru. Slušná podívaná na jednu noc. 80%

Ovládací panel
5 bodů

Reklama

Reklama