Na samotě u lesa (1976)

"Kráva se nijak nejmenuje. To je prostě kráva." Na samotě u lesa je mi vždycky moc krásně.[85%]

Pozemšťan (2007)

Úžasná podívaná založená na myšlenkové tvořivosti, představivosti a fantazii. Záleží pouze na divákovi, jestli se nechá vtáhnout do děje.[85%]

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Uri Boyka ala Scott Adkins společně s dalšími zápasníky předvedli vcelku povedenou řežbu.[85%]

Lítám v tom (2009)

Milý, příjemný počin pro mě neznámého režiséra, s někdy až tak reálnými hereckými výkony, že se zdá, jak když herci hrají sami sebe. Scéna z Detroitu patří k těm nejsilnějším z celého filmu. Up in the Air mám vážně moc rád. Jen tak dál pane Reitmane...[85%]

Philadelphia (1993)

Neskutečně neskutečný Tom Hanks... Scéna, kdy zpívá Maria Callas píseň La Mamma Morta, patří pro mě mezi jednu z těch nejsilnějších...[80%]

Maska (1994)

Krásná Cameron, bláznivá Maska ala Carrey a plno výborných tanečních scén. Pro maximální zážitek mi to plně postačuje.[95%]

Warrior (2011)

Pohádka pro dospěláky. Zápasy MMA jsem už viděl kolikrát, tak vím, že tohle jsou naprosto sci-fi, nepřehledný bitky, v kterých nakonec vyhraje vždycky ten looser v hlavní roli.[55%]

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Ikdyž mě tahle kultovka s velkým K na poprvý úplně neokouzlila, tak jsem jí přece jenom dal další šanci a každým dalším shlédnutím se zážitek zažíral stále silněji pod kůži. Po pátém shlédnutím na mě její síla dopadla plnou vahou a ujistila mě nesporně o svých kvalitách.[85%]

Drive (2011)

Od začátku až do závěrečných titulků jsem byl vtažen do děje skvělým hudebním doprovodem a geniálním Ryanem, z kterého charisma srší na míle daleko a vůbec nebylo na škodu, že prohodil v celém filmu pouze pár slov. Často se mi vybavovaly v myšlenkách jenotlivé scény a zněl v hlavě výborný soundtrack a stále více mě ujišťoval o svých nesporných kvalitách.Tenhle počin Refna mě opravdu potěšil a zároveň i překvapil, protože se konečně v USA po delší době opět zplodil krásný film, který jasně ukazuje, že někdy méně znamená víc.

Expendables: Postradatelní (2010)

Pestrobarevná přehlídka hrdinů mého dětství pod taktovkou Slye v plné parádě. Je to nářez, ale dvojka bude větší KULT.[85%]