TRON: Legacy 3D (2010)

Už první Tron byl nezapomenutelný svou hudbou a vizuálním zpracováním. V tomto ohledu je pro mě Tron Legacy jedním z průlomových filmů. Vizuální efekty a kostýmy jsou místy až k neuvěření a film doprovází skvěle padnoucí a nezapomenutelná hudba od průkopníků elektronické hudby - Daft Punk. Co se příběhu týče tak to je asi největší slabina filmu. Přesto díky vymazleným efektům a hudbě byl pro mě Tron Legasy jedním z největších filmových zážitků vůbec.

Nespoutaný Django (2012)

Po Pulp fiction asi nejlepší tarantinovka. Jediná vada je zde asi přepálená stopáž a místy natáhlé scény a hluchá místa. Jinak jeden z nejsilnějších emotivních zážitků co mi film kdy dal. Nechybí zde akce (přestřelka v sídle Candylandu asi nejlepší indoor akce vůbec) , humor (scéna Ku-klux-klanu naprosto geniální), hlášky („I like the way you die boy", „D-J-A-N-G-O the D is silent"...). Soundtrack dokonalý! Waltz opět nezklamal. DiCaprio místy možná trochu přehrává, ale ukázal, že je to machr a svou roli zvládl na jedničku, stejně tak jako S. L. Jacksona a Foxx. I když nejsem velký fanda a znalec westernů, tento film se v mém žebříčku nejlepších filmů usadil hodně, hodně vysoko.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Musím říct, že mi Pulp fiction i celá Tarrantinova tvorba dlouho unikala. Po zhlédnutí této filmové pecky si mě však úplně podmanila. Film, který dle mého patří mezi to nejlepší, co se kdy dostalo na filmové plátno. Skvělé herecké výkony (Travolta, Jackson, Thurman, Willis) nezapomenutelné scénky a hlášky, úžasný (právem oskarový) scénář. Pro mě osobně nejlepší film vůbec, který na mém filmovém vrcholu zůstane ještě hodně dlouho, nejspíše navždy.

Argo (2012)

Z počátku klidný, místy nudný film, který postupem času získává „grády". Zvyšuje se akce a napětí – zejména poslední třetina filmu se velice povedla. Affleck nám skvěle předvádí jeho režisérský um, ovšem stejně tak i jeho ne tak skvělé herecké výkony. To, že Argo získal hned 3 oskary je pro mě trochu záhada. Dle mého by mu filmu „slušelo" jen pár nominací. Za mě se jedná o povedený thriller, od kterého jsem přeci jen čekal o něco více.