Amadeus (1984)

Stále nevím proč, ale za srdce mě Amadeus úplně nechytnul. Abraham skvělý, Hulce také, nemluvě o výtečné vizuální stránce (kostýmy, výprava atd.). Komponování Mozarta a Salieriho ke konci filmu bylo neskutečným filmovým zážitkem a pokud by mi Forman takových to momentů nabídl ještě pár, rozhodně bych neváhal a dal plný počet.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Moje první setkání s Monty Pythonem a nedopadlo úplně nejlépe. Několik originálních a velmi vtipných situací, ovšem na devadesáti minutový snímek jich je až velmi málo. Jsem moc zvědavý na Život Briana.

Top Gear (1978) (pořad)

Pokud čekáte od tohoto motoristického pořadu nějaké rady pro spotřebitele tak okamžitě přepněte na jiný kanál! TG je jedna velká show plná skvělého britského humoru, sebeshazování a nadupaných vozů, o kterých si 99 % populace může jen nechat zdát. A i přes tu kupu nemalých problémů, nebo právě kvůli nim, je tahle show tak populární. Ať je Clarkson sebevíc namyšlený, ať uráží řidiče kamiónů, hlavy států i celé národy. Tohle je prostě velký zábavný pořad a ten koho uráží moc humoru nerozumí.

John Wick (2014)

I když bych měl dát 4* dávám plný počet! A to zejména pro tu kupu nápadů a propracovaných detailů (vlastní hotel pro nájemné vrahy, každý cíl dostane jednu jistotu mezi voči, odklízecí četa, akční a bojové scény). Plný počet dávám však zejména proto, že mě žádný akčňák z posledních cca 10 let tak moc nepotěšil a nepobavil. Jméno John Wick se, věřím, stane akční legendou, na kterou já určitě nezapomenu. A moc díky za skvělý návrat Reevese!

Nelítostný souboj (1995)

Rozhodně skvělý akční thriller. Obsazení a herecké výkony, režie, napětí, akční scény, vše zvládnuto na jedničku. Jen proč to musí být tak natahované? Stopáž klidně zkrátit o půl hoďky.

Hercules (2014)

Čekal jsem trochu něco jiného. Když jdu na Hercula očekávám bohatou řeckou mytologii, bohy, nestvůry a to se mi nedostalo. Nový Hercules na to jde jinak, ale neříkám, že špatně. Ve směs je to slušná oddychovka, na kterou se pěkně kouká, občas se člověk zasměje, pokochá se pěknými bitvami a z kina nakonec odchází domů aniž by si druhý den vybavil, na čem že to vlastně byl.

127 hodin (2010)

Nesmírně těžký materiál, se kterým si musel Boyle poradit, a věřím, že z něj dostal snad vše, co šlo. Přesto snímek nedokázal udržet mou pozornost, čehož jsem se bál. Franko a kamera vynikající, posledních 15 minut jsem ani nedýchal a všechny béčkový krváky a nechutnosti se po tomto můžou jít zahrabat. Za mě lepší průměr, který se lépe asi natočit nedal.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Ačkoli mnoho scén působí nechutně (a že jich není málo), za mě je to film, u kterého se lámu smíchy prakticky u každého vtípku. A zejména rozdvojený Carrey zvedá tuhle skvělou hovadinu o několik levelů výš. I když je to blbost, tak u mě svůj účel splnila na výbornou :-)

Sin City - město hříchu (2005)

Jeden z nejlepších komiksových filmů. Originální ve všech směrech, parádní obsazení, výborně zpracované postavy, o vizuální stránce netřeba mluvit. To vše navíc okořeněné pořádnou dávkou černého, až sadistického humoru a spoustou pro mě už teď nesmrtelných hlášek.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Byl jsem si prakticky jistý, že dvojka se v žádném případě nebude moci rovnat perfektní jedničce a to se víc než potvrdilo. Že bych dostal u filmu mikro spánek se mi zas tak často nepodaří. Marv není tím Marvem z jedničky, charizmatického Dwighta v podání Clive Owena jde jen těžko nahradit a samotné příběhy nejsou nikterak zajímavé, navíc drsného černého humoru ubylo úplně. Jedinou světlou stránkou, pokud nepočítám opět skvěle vizuálně zpracovaný film, je Eva Green (a teď hned nemyslím kvůli těm jejích duc partiím - i když těch člověk nemá nikdy dost), ale kvůli postavě Avy, které jí parádně sedla ve všech směrech. Jinak 50 %.