České stopy na břehu bájného jezera Titicaca (2014) (TV film)

je to vskutku dost nudně uděláno, ty české stopy taky nejsou bůhvíco (např. jakýsi katolický kněz Soukup, kterého si tam dodnes pamatují, protože rád vyprávěl vtipy). na druhou stranu koho staré civilizace Ameriky zajímají jistě zklamán nebude a záběry jsou pěkné

Chcete mě? (1992) (pořad)

z toho pořadu se léty stala legenda, nezbytná součást domácí pohody nedělního poledne

Concordia: Rok poté (2013) (TV film)

celý příběh Concordie minutu po minutě, záběry pasažérů z jejich mobilů uvnitř potápějícího se kolosu, zachycené audio z můstku, do detailu technicky vše vysvětlené + poslední čtvrthodinka o vyprošťování vraku, kde se mimo jiné bojovalo o záchranu ohrožených mlžů. cokoli chcete vědět o ztroskotání lodi Costa Concordia tak zde najdete

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Pro mě naprosto nesmrtelné hlášky, např. "Někdo lepí epoxidem, někdo lepí trojsložkovým polyesterem KS 104"

Poslední dny na Marsu (2013)

Goran Kostic je ten úplně nejmíň podstatný astronaut z osmi členů stanice, který zařve hned na začátku. Nechápu, proč je tu uveden první. V hlavních rolích samozřejmě Liev Schreiber a Romola Garai

Ryba v nás (2014) (seriál)

Pořadem nás provází sám Neil Shubin, objevitel Tiktaalika - našeho předka, který vyšel v prvohorách z vody na souš. Výborné téma. Kdo chce vědět ještě víc, doporučuji knihu Richarda Dawkinse Příběh předka (česky vyšlo v nakladatelství Academia 2008)

Divoká Arábie (2013) (seriál)

a já dodám, že do češtiny je opět skvěle nadabován Alfrédem Strejčkem

Svatební koordinátorky (2011) odpad!

Aloha, zřejmě nějaká televizní tvorba z Havaje. Ale je to snad horší než ty německý hrůzy od Rosamunde Pilcher...