Velmi nebezpečné známosti (1999) odpad!

Toto je naprosto smesna adaptace, ktera jen tezila na tehdy popularnich hercich, ale co se tyce opravdove dramaticnosti, romanticnosti, zvracenosti atd. tak to je jak deti na piskovisti, co si delaji babovicky. A i to placani na piskovisti je zahrano fakt spatne. Selma Blair hraje nevinnou tak silene spatne, ze se tomu jeden musi az smat a ona i Sarah se bijou o neuveritelneho cucaka neuveritelne cucackym zpusobem. Hrozne zprzneni predlohy, jako nekdy si vazne preju, aby uz Hollywood ze vseho prestal delat zabavu pro teenagery, i z toho co fakt pro ne zabava neni. Pokud Vas toto tema zajima, tak apaptace ktera stoji za to a je na rozdil od teto slataniny mistrovskym dilem je Valmont od Milose Formana http://www.csfd.cz/film/2986-valmont/ popripade Nebezpecne znamosti od Stephena Frearse http://www.csfd.cz/film/3052-nebezpecne-znamosti/. Az tyhle dva filmy zkouknete tak mozna pochopite o cem to tady pisu.

Saturnin (1994)

Davam tri, ne proto, ze to neni hezke zpracovani jako takove, ale bohuzel za spatny scenar. Saturnina jsem jako mala milovala v knizni podobe a pak jsem jen kroutila hlavou, jak nektere scenky ktere ve filmu vyzneji do prazdna jsou podivuhodne divne prepsane z knihy - chybeji logicke kousky skladacky, ktere v knize vtipnost zarucuji, ve filmu z toho je ale par bohuzel ne uplne povedenych momentu, kdy dialog je treba i zachovan, nicmene nejaka mini udalost ktera se v knize stane mezi timto dialogem je vynechana a tim to totalne podkope smysl toho celeho. Ach jo.

Honba za klenotem Nilu (1985)

Bohuzel, po jednicce je toto zklamanim. Pripada mne, ze toto zapada jako naprosto nezajimavy film s roztristenou zapletkou, nezajimavyma scenkama a dialogama.

Rozpoutané peklo (1997)

Beckovy film. Prvni polovinu filmu se vubec nic nedeje, krome nekonecnych diskuzi nad tim, ze to asi bouchne (samozrejme to rika Pierce, ale nikdo mu neveri, ach jak neobvykle) a druhou polovinu filmu to teda boucha poradne a cela zapletka je ohledne toho, jak deti jeli samotni autem pro babicku, ktera se odmitla evakuovat (podruhe: jak neobvykle). Par "super "momentu": Pierce projizdi autem pres horkou lavu, az auto cele hori vcetne pneumatik, nicmene tim stejnym autem pak vesele drandi dal. Malej klucina sam ridi vyzvednou babicku smerem k sopce, a uridi teren kdy by i letama vyjezdeny ridic mel problem. Pejsek od babi se zatoula, a rodina utika i s babi pres jediny kousek pudy, ktera neni zalita horkou lavou. Nicmene stejny pejsek se pak objevi dole na kopci, kdyz rodina projizdi a ujizdi kolem, a hupsne jim do auta. Jezero ktere je kyselina, nicmene lod se v nem rozpusti akorat tak tak, ze stihou prejet lodi na druhy breh atd. Ze tohle nekdy bylo v kinech :O ?

Trable v ráji (2009)

Mam slabost pro tyhle prastene komedie. Sceny s ucitelem jogy jsou k nezaplaceni a celkove je to velmi prijemny lehky film prinasejici prijemnou letni atmosferu.

Je třeba zabít Bona (2011)

Skvelej film nejen o rocku, nejen o U2 a nejen o Bonovi, ale take o jedne hudebnim obdobi, o dospivani, o fatalnich chybach v zivote, ktere clovek uz nevrati, o nadutosti, pyse, padech, nasledcich, snech....Ma toho v sobe fakt hodne, za mne nejvyssi mozne hodnoceni, protoze tohle se prekvapive hodne povedlo.

Velké vítězství (1992)

Nikdy mne nenapadlo, ze bych mohla napsat ze Madonna hrala dobre ve filmu, ale je tomu tak, tady mne sedi. Film vypravi o moc zajimave baseballove historii, a dej ma naslapnuto, pekne to odsypa a Geena Davis i Tom Hanks hraji skvele. Mohu jen doporucit.

X-Men: První třída (2011)

Ja jsem nevedela co mam cekat, protoze sem jako uplna mega trubka koukala na film, kdyz sem marodila na navsteve u bratra v Kanade letos v lete a protoze sem se u nej zasekla takhle doma skoro tri tydny, zatimco on chodil do prace, tak sem koukala skoro na vsechno co doma mel, a tohle mel pod nazvem Prvni Trida. Ano jsem ignorant a nevzdelanec, protoze mne uplne uslo, ze tohle bylo natoceno. Na svou obranu jen mohu rici, ze sem par let zila stylem prace/vysoka skola, a hodne veci slo mimo. No ale proc to tak dlouze uvadim. No protoze film sem pustila s cistym stitem, bez ocekavani, nejdrive ani netusice, ze jde o prequel Xmenu. Samozrejme, ze po spusteni mne hned doslo ze to jsou Xmeni, ale nijak sem si v hlave porad nesrovnala ze je to prequel. A film mne uplne vzal a neuveritelne prekvapil. Je nekolik slavnych sag, jestli to tak smim rici, kde se totalne ztracim v prequel, sequel, prequel pred prequelem atd., a nekdy mne prijde takovehle dotaceni predtaceni a podobne uplne zbytecne vyplnovani vaty a jen snaha se nabalit na jiz zabehnute "znacce", nicmene tohle vazne nic takove neni a je to dejove naprosto kompaktni film, ktery ma opravdu hodne co nabidnout a osvetlit ohledne jednotlivych Xmen postav. Ja sem z toho byla hodne nadsena, hlavne proto, jak mne to prekvapilo, ale taky proto, ze to dost silne obstoji samo, a ze se to nerozpadlo na nejake nasilne natahovani/dopisovani deje. Takhle maji komiksy vypadat, stejne prace odvedeno jan na scenari, tak na specialnich efektech.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Tohle snad ani neslo zkazit - tam kde jsou dialogy od samotneho Shakespeara, prolinani fikce a skutenych udalosti a to tak bravurne, jak v tomto filmu, tak to je recept na jisty uspech. Takhle ozivit Shakespeara je radost urcite jak pro scenaristu, tak rezisera, a hlavne divaka. Bravurni, inteligentni film, ktery nenecha divaka ani chvilku nudit, a strhne ho emocne, intelektem, dramatem, romanci i humorem.

Pianista (2002)

Jeden z filmu, co mne sokoval, sedela sem u TV jak pribita. Sokujici, epicke, depresivni, drsne, pomalu ale jiste znicujici. Nektere sceny uz v zivote videt nechci, myslela jsem si, ze jsem videla ve valecnych filmeach a filmech o holokaustu hodne, ale asi nevidela. Ja jsem si 100% jista, ze tohle jiz znovu nezkouknu, protoze pak sem tyden tohle nemohla dostat z hlavy, Nicmene tohle by meli poustet vsem tem, kteri podhodnocuji nebezpeci valky, genocidy, zla ktereho je clovek schopny. Velmi velmi neprijemna prochazka tim nejtemnejsim ceho je lidstvo schopno. A Adrien Brody, to je jeden z muj nejoblibejsich heru a o duvod vic tento film proc tomu tak je. Ten hraje jak buh, on je ten dej, on je ten film.