dmk

student

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 2.12.2012  10:29
    Fenomén (TV pořad) (2011)

Škoda, že u nás nespustili junior verzi.

• 27.11.2012  16:25

Ve své době to podle mého názoru byl dobrý dokument(nevím, byl jsem ještě malý, navíc nabídka u nás nebyla tak velká-sledoval jsem jen dokumenty co v Pátek běželi na dvojce, takže nemám úplný přehled o tehdejší dok. tvorbě). Dokonce se vyrovná některým "současnějším" apokalyptickým dokumentům, ale v dnešní době nemá šanci konkurovat , už jen proto, že fakta zde říkaná jsou dneska v kdejakém podprůměrném(zvláště Discovery jich produkuje mnoho) dokumentu. Na druhou stranu je to pěkná ukázka toho, že lidé co jsou v dokumentech teď (hlavně u "vesmírných jsou furt ti samí lidé-což mě přivádí k tomu, že bych si už konečně mohl zapamatovat jejich jména), v nich byli i tenkrát. Navíc je to pěkná ukázka tvorby dokumentů před jejich velkým "boomem". A v neposlední řadě je třeba dodat , že lidé co denně shlédnou dva tři dokumenty nejsou nejspíš cílová skupina stanice Prima COOL.

• 26.10.2012  09:45
    Starověcí lékaři (TV film) (2008)

Neustále se opakuje, snaží se nám vnutit jejich pseudo-medicínu, a kamera se snaží být zajímavá tím, že nákm čas od času ukáže rozmazané obrázky, a divně rozpůlené/zdvojené snímky.

• 8.10.2012  15:35
    Prokletí tuňáci (TV pořad) (2012)

Ve své kategorii(tj. dokumenty, které jednho či více lidí pozorují při práci) je to nadprůměrný dokument. Nicméně i tak to není nic převratného. Patří do té skupiny dokumentů, na které se dívám když v televizi nic jiného není=dokáže mne zabavit, ale rozhodně je nevyhledávám.

• 8.10.2012  14:49
    Jurské bojiště (TV seriál) (2008)

Mizivá informativní hodnota, ale úžasné efekty.

• 8.10.2012  14:07

Jeden ze skupiny dokumentů, jenž se zabývají tím, že vezmou kosti a vypráví příběh těch, jimž patřily(pozn. nemusí to být jen lidé. Musím říct, že ve své kategorii je to velmi nadprůměrný snímek. Ovšem na to, abych mu dal pět hvězd to nemá,to se zatím v této skup. podařilo pouze Baladě o Alosaurovi a jsem přesvědčen, že kdyby to udělali v jejím stylu(Nejdřív by dali pouze zfilmovaný příběh a poté by ukázali jak to zjistili)dal bych pět hvězd, nicméně takto střídavě to působí neuceleně a nedokončeně. To sice ve skutečnosti není pravda ale u hodnocení tu hraje roli onen subjektivní pocit. I přes tuto nedokonalost je to ovšem strhující dokument, který byste si neměly nechat ujít.

• 7.10.2012  10:53

První polovina je velmi špatně zaznamenanou šíleně drahou potapěčskou expedicí. Druhá polovina pak částečně zodpoví otázku, téměř bez použití poznatků získaných z expedice. Do toho vám několikrát zopakují čtyři předpokládané důvody druhého výbuchu(první téměř po celou dobu dokumentu ignorují). Takže jedna hvězdička za povedené umělé výbuchy natočenou na vysokorychlostní kameru.

• 7.10.2012  10:48

Vizuálně působivá ukázka šesti typů gladiátorů, doplněná o ukázku toho co vědci dokáží vyčíst z kostí. Po informativní stránce, sice velmi povrchní. U několika z těch typů mé znalosti o nich omezivali téměř jen na to, že jsem věděl, že existovali, bohužel po tomto dokumentu jsem na tom nebyl o moc lépe.

• 7.10.2012  10:42

Životopisný dokument o dívce, která byla dcerou slavné matky a tak se ve světě vědy udržela tak dlouho dokud se konečně netrefila a něco jí nevyšlo-takto aspoň z dokumentu vyznělo. Nebudu tu rozvádět svůj názor, neboť vědci se tu ť není co hodnotit, prost nehodnotí, tento dokument však ano. A je to jeden z těch, které jsou pro hodntitelé relativně nepříjemné, nebot není co hodnotit, prostě je to průměrný dokument, zajímavý ´jen svým tématem, kterému však nevím co bych jinak vytkl, takže tři hvězdičky.

• 7.10.2012  10:33

Teorie, kterou zkoumá dokument je sice zajímavá, ale rozhodně by to šlo zpracovat lépe. Neustálé opakování, nezájem o chronologické uspořádání událostí a mlžení kolem toho "slova"-Je li tam to písmenko znamená to mimo jiné žij, neřeknou vám však jiné významy toho slova, neřeknou jaká jiná slova by to mohla být, vcelku vám neřeknou vlastně nic=nulová inf. hodnota(samozřejmě né každý ví o Simonovi, takže pokud patříte mezi ně a zajímá vást pustťe si úvodních deset minut, pak už se o něm nic kloudného nedozvíte) a ani čistě pro zábavu se na to nedá dívat.

• 5.10.2012  16:27
    Akta UFO (TV seriál) (2004)

Byla zde jedna episoda(probírali tam vývoj smýšlení o mimozemšťanech ve SF, hlavně knížku Válka světů), která byla dosti povedená(proto dvě hvězdičky), ale jinak je to na velmi nízké úrovni(horší jsou už jen Lovci UFO).

• 30.9.2012  12:58

Oproti ostatním dokumentů o údajných Ufo a mimozemšťanech viděných v posledních dvou století běžících na History channel je tento na dobré úrovni.

• 30.9.2012  12:43

Velmi umě zvládnutý dokument. Herecké obsazení( David Strathairn) zde slouží spíš jako lákadlo, než něco coby skutečně vyniklo. Na soudu, který je prolínán skutečně velmi komplexním pohledem, na Oppenheimerův život, mne spíše zaujal pokurátor. Téma rozšiřuje za hranice Oppenheimerovi osoby v druhé půlce, kdy se stává sondou do života jaderné bomby, pohledu vědců na ni a ukázku počátku Studené války.

• 27.9.2012  17:18

Mnoho dokumentů používá ukázky z filmů(které s nimi nijak zvlášť nesouvisí), neboť je to zároveň originální reklama na daný film i jednoduchý způsob jak ušetřit(nemusí natáčet vlastní rekonstrukce., poutavý podklad výkladu a mnohem víc, aniž by je to něco stálo). Tento dokument to dotáhl do dokonalosti. Vyjma průvodkyně dokumentem(mimochodem zde velmi povedená volba, dokonce i rozhovory jsou celkem umě provedené), jež nás provází městem a na chvíli se octne v Anglii, zde není téměř žádný nově natočený materiál. Záběry z filmu jsou použity tak, že opravdu máte nutkání se na film podívat a dokument tím vypadá jako špičkové drahé dílo, navíc když do reklamy na dokument dáte převážně záběry z filmu(což samozřejmě udělaly) přiláká to jistě mnoho diváků. Dokonce i po informativní stránce je dokument zdařilí, nicméně zanechá dojem, že nám toho řekl málo, jelikož se do této jedné necelé hodiny snaží nacpat celý příběh Alexandrie+zaměřit se na velmi zajímavý příběh Hypatie, který nejspíš nakousli hlavě kvůli již zmiňované reklamě na Agoru(samozřejmě je tu prvek toho, že zdejší významnou vědkyní byla žena, tehdy velmi neobvyklá věc).

• 19.9.2012  20:54
    Biblické rány (TV seriál) (2009)

Po shlédnutí tohoto dokumentu jsem dlouho vyčkával než jsem se rozhodl napsat tento komentář. Dokument(zvláště závěr, nicméně celkově byl nadprůměrný)mě svým obsahem natolik fascinoval, že jsem musel chvíli počkat než toto nadšení opadne, abych zhodnotil i ostatní prvky dokumentu. A i ty jsou na vysoké úrovni.

• 19.9.2012  20:28
    Biblické záhady (TV seriál) (2006)

Téma dokumentu je natolik zajímavé a populární, že si příliš nelámali hlavu s ostatními součástmi dokumentů.

• 19.9.2012  20:26
    Viktoriánská farma (TV seriál) (2009)

Velmi povedený a celkem originální dokument. Dobře zvolení lidé, kteří dokáží o daném tématu vést s někým rozhovor(v podstatě forma výkladu o dané problematice, jež je v mnoha dokumentech, mnohdy vysoké kvality, na velmi nízké úrovni, aniž by vás to nutilo přepnout.

• 13.9.2012  21:14
    Ruské umění (TV seriál) (2009)

Běžný výklad o umění zde často a doplňuje výklad o historii Ruska, přičemž se zaměřuje na události nepřímo související s uměním, čímž vzniká brilantní kombinace zajímavé dokumentu o umění(způsobem, jimž dokáže zaujmout i ty co se na dokumenty o umění běžně nedívají, zároveň však dává málo známo látky takže jej ocení i lidé v tomto oboru znalejší) a komplexního dokumenty o ruské historii, jež jdou na našich televizích vidět jen zřídka. Byť začátky a konce jsou trochu zdlouhávé přesto 4 hvězdy.

• 13.9.2012  20:57
    Válečníci (TV seriál) (2007)

Je to dokument? Je to seriál? Nebo je to jen další televizní odpad, které čas od času televize vytvoří a myslí si, že je budou sledovat i diváci dokumentů i diváci akčních seriálů, přičemž to nakonec nebaví ani jednu? "C" je správně.

• 13.9.2012  20:27
    Diety našich předků (TV seriál) (2008)

Je to spíše takové lehké pobavení hraničící s RS než dokument, informací(když nepočítám konečný výsledek)je zde zoufale málo.

• 9.9.2012  11:05
    Lovci UFO (TV seriál) (2008)

To, že je by se díli dali notně zkrátit, že se neustále opakují a že případ do hloubky neproberou to bych ještě překous. Nicméně to jak v jedné episodě(případ z devadesátých let devatenásctého století, doutníkovité ufo, studna...) hledají hrob, kde prý pohřbili mimozemšťana, najdou ho aNěkoho možná toto tajemno láká odejdou tak to je moc. Někoho možná toto tajemno láká, já bych však raději vyděl jak tělo vykomou a dokáží, že to celé je podvrh(/pravda, ale na to bych se nespoléhal). Po čase: Zhlédl jsem další dva díly přimělo mne to snížit hodnocení z jedné hvězdy na odpad tímto jsem s tímto pořadem skončil.

• 9.9.2012  10:27
    Cajunské hvězdy zastavárny (TV pořad) (2012)

Zatím dobrý, ovšem otázka je zda-li nenacpali to nejlepší do prvních dílů a pak už to bude jen slabota. Pokud se zastavované/prodávané(mimochodem velmi mne zaujalo to, že tam skutečně něco zastavovali, to jsem v klasicích Pawn stars ještě neviděl) na stejné úrovní má tento pořad šanci překonat Pawn stars. Jinak vtipem a sympatičností postav na ně nemá.

• 31.8.2012  15:20

Ubohý komentář, doprovází přehnaně rychlé vylíčení událostí, jež předcházely současnosti.

• 31.8.2012  10:53
    Uvnitř přírodních gigantů (TV seriál) (2009)

Dokument v němž pitvají velká zvířata. Velmi originální, zajímavé a fascinující. Ovšem né každý se na to zvládne dívat. Občas je mi trochu líto studentů v publiku, neboť nevypadají, že by tam šli dobrovolně.

• 29.8.2012  09:57
    Následky (TV seriál) (2010)

Výborný, kvalitně propracovaný dokument. Velmi mne potěšilyzáběry, představující jakl lidi na planetě po dané katastrofě. Mnohdy překonají záběry z leckterého katastrofického filmu. Jediné co mi vadí je, že v úvahách často opomíjejí Evropu.

• 27.8.2012  10:35
    Po stopách Tintina (TV seriál) (2009)

Tintina mám velmi rád, tento dokument však nikoliv. Ubohost hrající si na dokument, nedozvíte zhola nic. Citace z děl jsou smíchávány s něčím, co nejspíš měla být cesta na místa z tohoto komiksu(což je pěkné zvláště pro to, že mnohá byla vymyšlená)...Hlouběji to zhodnotitnedovedu, to bych musel vidět víc jak necelý jeden díl, což u tohoto pořadu nedovedu.

• 27.8.2012  10:02
    Americké restaurování (TV seriál) (2010)

Vadí mi jak občas neřeknou kolik rekondtrukce stála. Mohly by také podrobněji popisovat použité techniky při rekonstruování, protože takhle to jsou jen Pawn stars bez smlouvání, vtipu a obsáhlé škály starožitností, které se omezují jen na minimální počet starožitností a čas zaplňují rekonstrukcemi jejichž poučnost a zajímavost jsou na velmi nízké úrovni.

• 25.8.2012  11:17
    Letadla bez startovací dráhy (TV seriál) (2005)

20. století to je obrovský pokrok ve všem, včetně letectví. Nevyvíjela se jen větší, levnější a pohodlnější dopravní letadla, vyvíjeli se i menší, rychlější, tišší letadla bez startovací dráhy. V mnoha konfliktech 20. stol totiž rozhodovala speciální tajná špionážní letadla s neuvěřitelnými schopnostmi. Podívejme se tedy na letadla, která nejdou vidět radarem, dokáží nabrat dalšího pasažéra aniž by se přiblížili zami, zvládnou letět nad cizí velmoc a vyfotografovat její techniku či prostě jen umějí střílet smrtonosné projektili.

• 25.8.2012  11:08

Výborný dokument, který úplně změnil můj pohled na Tři mušketýry po dvaceti letech. Sklěvé zašedlé barvy budí dojem jako by se jednalo o jeden z dokumentů seskládaných z dobových fotek a filmů. Některé popisované události jsou sice drastické, na druhou stranu tak to bylo. Jediné co mi výrazně vadilo je jak se v druhé třetině upnuly na příběh pevnosti jedné ženy(jejíž jméno jsem si přesto stejně nezapamatoval), neboť to nepovažuji za sůležité, místo toho mohli čas zaplnit jinými věcmi(například královo věznění, útěky, postoj k válce, jsoi popsány velmi povrchně). Přesto povedený dókument, který dokáže zaujmout i toho kdo má o dané události hlubší znalosti.

• 24.8.2012  16:36
    Válka skladů (TV pořad) (2010)

Pěkná kombinace něčeho co připomíná soutěž a pořadu o starých drahých věcech. Podle mne to překonává cokoliv v této kategorii včetně Hvězd Zastavárny, jkteré jsem to shlédnutí tohoto považoval za nejlepší.

<< předchozí 1 2 3