OwlOfThebes

OwlOfThebes

Česko

• 13.4.2020  19:26
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Cesta do hlubin redneckovy duše, která tentokrát nepotřebuje Coena za kamerou, ani Cohena před kamerou.

• 3.6.2019  13:43
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Musím producentům pochválit načasování, na zahnání deprese po Černobylu je to naprosto ideální. Chyběli mi jen ti druzí čtyři jezdci a vůbec celá scéna v motorestu, ale chápu, že se nemohlo vejít všechno. PS: Hoří vám auto.

• 27.1.2019  15:15
    Deutschland 86 (TV seriál) (2018)

Jsme v roce 1986, tři roky po první sérii. Hlavní hrdina byl uklizen do Angoly, cestou z kina zastřelili Olofa Palmeho a nad zeleninou z domácí zahrádky se nějak zbláznil dozimetr. Gorby má co dělat s perestrojkou, navic se baví jenom s Reaganem a nejen Milouš Jakeš se cítí jako kůl v plotě. Ale hlavně, ve státní kase není ani fenik a když jde o prachy, socialistické ideály se holt musí trochu přiohnout. Stejně jako v první sérii jsem si užil hlavně tu osmdesátkovou atmosféru (část se tentokrát odehrává i v Jižní Africe) a zábavné kontrasty mezi východem a západem. Příběh sám působí opět lehce klišovitě a naivně, ale dá se to překousnout. PS: znalost Rocky Horror Show je pro pochopení posledního dílu přinejmenším doporučená.

• 5.2.2018  21:47
    McMafie - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

Začátek vypadal slibně, ale někde od páté epizody se z toho čím dál víc stává melodrama. Knižní předloha je skvělá, čekal jsem, že z ní seriál vytěží trochu víc.

• 27.12.2017  20:40
    Deutschland 83 (TV seriál) (2015)

Hvězdičky za kulisy. Amerika rozmisťuje Pershingy, HVA si buduje vlastní pobočku IBM, agenti Romeové balí sekretářky a bukvice začíná kosit AIDS. Hlavní zápletka seriálu je poněkud přitažená za vlasy, ale na druhou stranu, o dva roky později dorazí na východní hranici šéf spolkové kontrarozvědky ožralý na kaši a požádá o azyl v DDR. V osmdesátkách prostě bylo možné všechno.

• 23.4.2014  15:17

Vizuálně bombastická Okna vesmíru dokořán pro diváky s poruchou pozornosti.

• 16.2.2014  18:50
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Až na přestřelený díl s Uranem jsem se skvěle bavil, na čemž má hlavní zásluhu Ivan Trojan, hrající rádoby mazaného, nicméně naprosto průhledného levoně. V rámci místní produkce špička. Bude mít směnárna společnou kasu s recepcí?

• 2.1.2013  15:08

Zábavný dokument o zbraních, napěchovaný stoprocentním jižanstvím a americkým patriotismem v podání R. Lee "Gunnyho" Ermeyho. Trochu zamrzí téměř úplné ignorování zbraní východního bloku, zejména v třetím díle o tancích . Naštěstí v pozdějších epizodách aspoň na Kalašnikova a pár dalších kousků došlo.

• 4.4.2012  16:01
    Penn & Teller: Bullshit! (TV seriál) (2003)

Zdařilá filipika proti oblbování lidí v podání dvou vulgárních (pun intended) materialistů, kouzelnického dua Penn & Teller. Časem se seriál bohužel trochu opakuje, asi je to tím, že lidé se nechávají zblbnout pořád velmi podobně, ať už je to UFO, ezoterika, nebo vidina náhlého zbohatnutí v multilevelu. Plus v každém díle minimálně jedna nahá ženská ňadra, no neberte to :)

• 23.5.2020  19:53
    Akwarium (1995)

Seriál je prakticky doslovná adaptace Suvorovovy knihy Akvárium. Což mi koneckonců vyhovovalo, protože polštinou vládnu minimálně a díky znalosti knihy mi stačilo rozumět každému desátému slovu. Fandům špionských filmů a Vladimíra Rezuna alias Viktora Suvorova lze jen doporučit.

• 1.12.2013  19:38

Když jsem tuhle pohádku viděl v premiéře na Vánoce, tehdy ještě s malým v, závěrečná scéna mě úplně odrovnala. Nesmrtelnost, to není nic pro lidi.

• 8.11.2014  21:11
    KYTV (TV seriál) (1989)

Minimálně "eurounijnětunelový" díl Good Morning Calais stojí za shlédnutí i dneska.