Dárek do cely č.7 (2013)

Korejci tenhle typ filmů prostě umí, o tom žádná. Střídavé brnkání na komediální a vážnou strunu, závěr je jedna dlouhá sentimentální a slzopudná Zelená míle. Ten ťamanskej kukuč, co zahrál toho mentálně zaostalýho hlavního hrdinu, byl prostě úžasnej...a jeho dcera jakbysmet. Škoda jen toho přehnanýho patosu na konci (ona je to tedy skoro hodina, ten závěr..) - postupně jsem zkrátka otupěl. Divák, co si u filmu rád pobrečí, už na konci nebude mít co. :) Přesto svým způsobem kouzelné, několik opravdu vtipných momentů se našlo. "..ty nerozeznáš Budhu od Ježíše? " :))

Zoolander No. 2 (2016)

Prvních dvacet minut akorát nuda a zívačka. Je jasný, že autoři musejí nějak diváka uvést do děje a taky mu vysvětlit, co vlastně Derek s Jeníčkem těch patnáct let dělali, ale ta nudná pasáž byla fakt dlouhá. Pak se "děj" rozjede, film nabere spád a o humorné momenty fakt není nouze, slabší legrácky jsou střídány mimořádně vydařenými momenty. Celkově fajn, Ben Stiller je originální komik, ale měl jsem z filmu podobně rozpačitý pocit jako z filmu Tropická bouře - velice kolísavá úroveň..Škoda, Ben by si zasloužil natočit jednu fakt trefu do černého.

Keulraesik (2003)

Jak je u Jae-young Kwaka dobrým zvykem, i zde máme motiv osudové lásky. Bohužel mě to celé, až na pár světlých momentů jako byl například závěr, trochu minulo a proto slabé 3*. Film se místy celkem vleče, vzít do ruky nůžky by před uvedením do distribuce rozhodně neuškodilo. Nebylo to zlé, ale podruhé vidět netřeba. Mrzí mě to, už kvůli skvělé Ye-jin Son.

ČTTV (2015) (pořad)

Ano, ano, připomíná to Českou sodu. Ovšem jen na oko, vtip zmizel a angažovanost zůstala. Hravost staré party z devadesátek je tatam a zůstala jen recyklovaná, vyčpělá pachuť..

Vánoční prázdniny (1989)

Švihlá vánoční komedie s několika skvělými momenty a vydařeným závěrem, jejímuž humoru jsem ovšem již trochu odrostl..

Indiáni z Větrova (1979)

No ano. Máme tu film pro děti, starší roku 1989, jsou tam pohraničníci, tedy to proklejme ve jménu pravdy a lásky a svrhněme do Tartaru! Je sice fakt, že indiáni byli rudoši, tedy název filmu je nemístný, protože tady jsou rudí úplně všichni. Z několika scének a hlášek jsem šel málem pod stůl. :) Ten film je úžasnej, Zinnerová uměla, viděl jsem jako malej a líbilo se znovu. Až vám zase bude někdo tvrdit, jak je ten film taková a maková propaganda, kašlete na něj. Jen se shovívavě mrkněte na jeho krátké kalhoty, a následně mu jednu vražte, možná to ho naučí pokoře. Protože dát tomuhle míň než dvě * může jen naprostej debil. Že..

47 róninů (2013)

Keanu dokázal propašovat sám sebe do starého japonského příběhu, kompletně ho předělal, takže jsme místo historického dramatu oslavující věrnost dostali klasickou fantasy, typicky americkou, zasazenou do fantastických japonských kulis. A nutno podotknout, bylo to výborný! Tenhle kousek mi na CSFD přijde silně podhodnocen, což si vysvětluji asi jedině tím, že zdejší divize intelektuálů hodnotí na filmu vsechno možné , od pohybu kamery po historickou věrohodnost, ale trochu zapomínají na to, že film by měl být hlavně zábavný. A tento byl. Škoda jen klasické přístupnosti, harakiri bez špetky krve bolí. Diváka myslím.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Výborně obsazená exkurze do mexických slumů a americko-mexického pohraničí, kde ne že by neplatily žádné zákony - naopak, platí tam přesně jeden. První část na mě působila lehce utahaně, druhá byla ovšem výborná a závěr byl skvělý, a především příhodný. Emily Blunt byla dobrá jako vždy...já si ovšem budu pamatovat Brolina a zejména pak, démonického Beníčia. A nepochybuji o tom, že ostatní to budou mít stejně..Na současnou holyvůdskou produkci se jedná o jasný nadprůměr, a možná někoho zklamu, ale...skutečně se na konci neobjeví skautíci Kapitán Amerika s Batmanem, aby vytrestali všechny zloduchy..bohužel.

Vinou lásky (2011)

Fajn, je to definitivně potvrzené, Sono je magor. A já asi taky, vydržet se dvě hodiny dívat na tuhle šílenou, hentai jízdu, která ovšem nenudí. Zkrátka, Sono dokáže natočit sebevětší šílenost a úchylárnu, ale nikdy nenudí. Nicméně podruhé...nevím nevím, řekl bych netřeba..

Norské dřevo (2010)

Tak takovouto emo jízdu jsem už hodně dlouho neviděl. Původně byl záměr seznámit se s Murakamim alespoň prostřednictvím věrné filmové adaptace, která by třeba vzbudila potřebnou zvědavost a motivaci k tomu, skutečně něco od Murakamiho přečíst. No, nevzbudila, ale naopak, vcelku spolehlivě zabila i to málo. Dobře, nebylo to úplně špatný, to ne..především Rinko Kikuči byla opravdu výborná. A to nejen Naoko, ale doopravdy. I ten děj nebyl úplně tragickej a i když předvídatelnej, nevadí to. Ale...kýbl melancholie, poněkud zkratkovité vyprávění, dobová atmosféra nevýrazná a upozaděná, což je škoda. Slabých 50 procent, nepřesvědčilo, nene..