Iron Man (2008)

Nejsem velkým příznivcem filmů o hrdinech, ale tady byl představen trochu jiný hrdina, který je ve skutečnosti velmi zranitelný. Překvapivě Iron Man obsahuje i romantické scény, člověk se sem tam zasměje, a samozřejmě nesmí chybět akční scény. Nejvíce na tomto filmu oceňuji originalitu a úvod do příběhu.

Krasavec Beauty (1994)

Ještě než jsem viděla film, četla jsem knihu od Anny Sewellové, což byl opravdu dechberoucí příběh. Obávala jsem se, aby ve filmu tvůrci dokázali vystihnout radost právě narozeného hříběte nebo smutek ze smrti. A povedlo se. Natočit film, kde hlavní příběh je ze strany zvířete je velmi těžké, protože my, lidé, jen stěží můžeme pochopit, co zvířata cítí a vidí, ale tady v tomto příběhu se to zdařilo. Vše je navíc tak reálně podané, že neznám nikoho, kdo by u tohoto filmu neutřel slzu. Krásné.

Gejša (2005)

K tomuto filmu musí člověk dospět ( a teď nemyslím věkově). Je potřeba tento film vidět, neboť každý člověk na něj bude mít jiný názor. Každopádně, Gejša je mistrovské veledílo, nabízející návštěvu jiné kultury, hodně vzdálenou té naší. Velmi reálně podaný život gejši, krásně odvyprávěný, od samého začátku až po šťastný konec.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Už jen název naznačuje, že obsah filmu bude neobyčejný. Zpracování příběhu, kdy vrah vraždí jen kvůli dokonalé vůni, bylo zaručeně velmi náročné - ale povedlo se a vznikl originální film. Nemám co vytknout, jen snad konec.

Transformers 3 (2011)

Třetí díl je dobrý, ale ne dost dobrý v porovnání s předešlými díly. Velmi se mi líbila originální zápletka, hudba a samozřejmě efekty. Vytkla bych nepřítomnost Megan Fox (čímž se trochu i narušil příběh) a zároveň zde něco chybělo, něco nezspecifikovatelného. Nadšence to opět nadchne, obyčejného diváka by to mohlo zklamat. Přesto si nedokážu představit, jak přežijeme další díly, ale nechme se překvapit.

Tintinova dobrodružství (2011)

Tintinova dobrodružství bych označila jako jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Samozřejmě, je tu hodně poznat rukopis Spielberga, ale já bych to spíše označila za výhodu. Film nabitý dobrodružstvím a překrásnými efekty si zkrátka zaslouží plný počet hvězdiček! Určitě doporučuji ve 3D , jsou zde vidět překrásné detaily jako např. žilky v očích, a další scény jako praskání skla či efekt lupy také vypadaly skvěle (nemluvě o akčních scénách) - takže na Tintina jedině ve 3D!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Epický konec. S Harrym Potterem jsme prožili 10 neuvěřitelných let. Je velmi těžké najít film, který má 7 dílů a přitom udrží diváka spokojeného. Jen si přiznejte (vy, co jste pravidelně chodili do kina na všechny díly) - není to zvláštní, vědět že vše teď končí? Dost ale nostalgie. Poslední díl je opravdu zakončen tak, jak si to zaslouží. Už to není pohádka jako dříve, zde teče krev. Dokonalé zpracování, dechberoucí efekty, happy end. Co více si přát? Pro mě to byl nezapomenutelný zážitek. A ještě dodatek ke 3D - úžasná podívaná, můžu doporučit.

Opilí láskou (2002)

Budu upřímná. Myslím si, že tenhle film zaujme takové lidi, kteří se na něj budou dívat, aby pak mohli říct, že se dívali na film "nepopulární", pro náročného diváka (teď na nikoho nenarážím). Mě se to nelíbilo, byl tu náznak originality, který ale během 30 minut vypršel. Označení komedie bych tomu tedy určitě nedala. Nedoporučovala bych, ale pokud jste stateční, tak jen na vlastní nebezpečí.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

V kině to bylo super, ale teď už vím, že jen kvůli efektům, které na velkém plátně uchvátí snad každého. Příběh už je trochu o ničem. Nevím, jak si to pan režišér představoval : přeskakování dílu (knihy) je naprostá šílenost - to je jako točit Harryho Pottera a vynechat jeden díl, dva díly.... Dále uvést další díl tři roky po prvním dílu? Zajímalo by mě, kdo si ještě pamatuje o co v něm vlastně šlo. Musím říct, že většina kladných postav se chová tak neuvěřitelně naivně, že se divák celý film modlí, aby je někdo tím mečem už probodl. Je to dobré, ale šlo by to udělat ještě líp. Škoda.

Čistá duše (2001)

Moc jsem od toho nečekala, vzhledem k tomu, že jsem o tomto filmu nikdy neslyšela. O to větší to bylo překvapení. Takový nenápadný film, s ponurým (až dojemným) dějem, který vypadá, že skončí špatně a ejhle - stal se přesný opak. O to to je úžasnější, i když je náš život hrozný, může se někdy stát něco úchvatného, nádherného. Krásné dílo o úznání (kterého se samozřejmě hlavnímu hrdinovi nedostává), velké lásce a tenkou hranicí mezi genialitou a šílenstvím. -A na závěr musím pochválit i hudbu, opravdu krásná.