Americká krása (1999)

Kevin Spacey je zkrátka dokonalý. Předvedl neopakovatelný výkon a díky úžasně satirickému rozboru amerického života je tenhle film kultem nad kulty. Sam Mendes si mě naprosto získal.

Spojenec (2006)

Denzel v roli charakterního policajta už trochu nudí, ale Clive Owen to všechno dohání svým brilantním herectvím a svěžím humorem. Díky závěru jednu hvězdu přidávám. Perfektní snímek.

Philadelphia (1993)

Tom Hanks je Pan Herec. I po tisícerém zhlédnutí mi závěrečná scéna vhání slzy do očí. K tomu bezchybný hudební doprovod Bruce Springsteena. Není, co řešit.

Přehlídka národů (1938)

Zkrátka brilantní dokumentární snímek. Jiné, než absolutní hodnocení, snad ani dát nejde. Dnešní režiséři by si měli z Leni Riefenstahl vzít příklad.

Ponorka (1981)

Das Boot zapůsobil na mé city překvapivě silně. Určitě jeden z nejzdařilejších filmů s tematikou druhé světové války.

Troja (2004)

Eric Ban mě velmi mile překvapil a totéž prakticky mohu říct o celém filmu. Do kina jsem na něj šel víceméně z povinnosti, ale když se na plátně poprvé vyrojil Brian Cox, byl jsem nadšený. Po technické stránce vydařenější, než jsem čekal.

Miluj mě, prosím (2004)

Přestože Joshe Hartnetta opravdu příliš nemusím, musím uznat, že tady podal skvělý výkon. Wicker park je jeden z mých nejoblíbenějších romantických dramat poslední doby a čtyři hvězdičky mu určitě patří. Už jen pro ten odvážný a perfektní závěr.

Ztracená (2001)

Velice citlivě zpracované a (mírně) ohrané téma. Piper Perabo, citáty Shakespeara a skvělá hudba (především Beautiful od Meschel Ndgeocello) mě donutily trochu si přidat :)

Matilda (1996)

Tohle se Dannymu DeVitovi opravdu nepovedlo. Celých sto minut jsem se modlil, aby to konečně skončilo. Jedna hvězda za Maru Wilson a za roli tatínka Dannyho DeVita, jinak by to byl odpad.

Klub zlomených srdcí (2000)

Tento komorní snímek je poněkud neprávem opomínán. Svého času běžel několikrát reprízovaný na HBO. Viděl jsem ho tehdy asi pětkrát a s každým zhlednutím se mi líbil víc a víc. Velice mě překvapil nejen výkon Kerra Smithe, ale i citlivost a jímavost celého filmu. Brilantní.