xmozek

pracující lempl

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 28.5.2013  21:07
    Star Trek (2009)

Sice plný počet, ale mám k tomu pár poznámek, které nejspíš nebudou nikoho zajímat. Pět hvězdiček za naprosto precizně zvládnuté filmařské řemelo. Od režie, přes triky až po herecké výkony. Na tohle téma nemám co vytýkat. Proč ale poznámky?! Tohle není 5 hvězdiček, jako když jsem dokoukal Requiem za sen a pak 10 minut čučel na práznou obrazovku a nemohl se pohnout. Tohle je 5 hvězdiček, kdy mě nic nepřekvapilo, nedostalo. 5 hvězdiček, kdy jsem nedostal facku, abych začal přemýšlet. Tohle je prostě film, který má všechno, ale něco stejně chybí. Každopádně chápu fandy kultu Star Trek, ti se museli tetelit blahem.

• 9.5.2013  22:18

Proč ne?! Film pěkně plyne, zápletka se rozvíjí, divák odhaduje a tipuje, jak to asi doopravdy je. Není nad dokonale morálního hrdinu, kterej všem namlátí. Příjemná změna od komplikovaných postav, které jsou teď v módě. Jen možná trochu méně filosofických keců. Jinak velmi podařený počin.

• 1.5.2013  18:30

Před Jacksonem je celkem těžký úkol. Navázat na úspěch LOTRa nebude úplně jednoduché. Jackson vsadil na velkolepé záběry, kochání se krajinou a Elrondovým domkem. A taky na plno akce. Co mi trochu vadí, ale chápu to a u každého filmu, který vychází z knížky je to asi nevyhnutelné, je pro mě občas větší odklon od knižní předlohy. Je pravda, že film to asi trochu potřebuje. Jenže místo aby film díky tomu odsejpal rychlejc, občas se babrá v záležitostech, kterým nepřikládám takový význam a naopak něco, co bych ve filmu čekal, mi chybí. Je to nejspíš taky dost subjektivní pocit, někdo jiný může být opačného názoru. Trochu se ale bojím, že je to kvůli tomu, aby měli tvůrci co nacpat do pokračování. A tudíž měli vyšší zisky. A to je asi největší věc, která mi na Hobitovi vadí. Pocit, že tenhle film jez velký části dělaný pro prachy a že tu chybí trocha toho nadšení pro věc. Ale nepředbíhejme, myslím si, že tenhle film se bude muset hodnotit až po uzavření, a adekvátní bude až pohled na celek jako takový. Každopádně slušná podívaná, která stojí za to obětovat těch 169 minut. :o)

• 10.4.2013  20:08
    Argo (2012)

Ben Affleck si mě získal snímkem Gone Baby Gone. A znovu mi potvrdil svoje režijní kvality. Z "pubeťáka", který blbne a řádí s Mattem najednou dospěl výborný režisér, který se nebojí natočit, podle mě dost nejisté filmy. Natočit bondovku je ve svojí podstatě celkem jednoduchá věc. Jak scénarista, tak režisér mají v případě agenta 007 dost volné pole působnosti. Všemožné technické hračičky, svůdné ženy, překvapivé zvraty. Ale naotčit film podle skutečné události, byť zajisté zlehka přiklášené, kde je vše nalinkované, a natočit ho tak, aby divák u filmu neusnul, aby se dobře bavil, to je podle mého mínění opravdový kumšt. A Ben se nemusí stydět. Natočit nástup do letadla, který trvá bezmála 20 min tak, abych se nenudil, tak toho si opravdu cením. A musím přiznat, že těch 20 minut jsem seděl jak přibitej a jen hltal. Jen doufám, že nepoleví v nastavené laťce, a že se můžeme těšit na další pecku. Go Ben GO :o)

• 10.3.2013  21:01

Viděl jsem v rámci festivalu Jeden svět. Film byl velmi zajímavý. Bohužel co mi vadilo byl cílený útok na divákovy city. Ono asi to byl celý smysl dokumentu. Zaútočit na diváka, vzbudit veškeré emoce a zanechat co nejhlubší dojem,aby se o Srí lance začalo mluvit. Ale i přes to,že jsem cynik, dojem zanechal.

• 7.1.2013  19:29

Obava ze zklamání mě donutila čekat nějaký ten měsíc,než jsem se odhodlal. Nakonec jsem nebyl zklamán, očekávání byla dokonce překonána. Samozřejmě, že pár věcí nebylo úplně podle představ, ale to nic nemění na celkovém dojmu. "SPOILER" Fajn na filmu je, že částečně graduje už v půlce. Pak plyne v nastaveném tempu,aby nakonec ještě poskočil o trochu víc. A i když nemám rád happyend, tady jsem byl sakra rád, že zatím poslední Batman ho má. Doufejme,že když už nám autoři naznačili na konci filmu jeho pokračování, že k pokračování dojde a to v co nejkratší době. A doufejme hlavně v to, že se na něm budou podílet hlavní dva strůjci úspěchu Batmanovské trilogie Ch. Nolan a Ch. Bale. :o)

• 17.12.2012  19:32

Akční řežba, která baví i moji přítelkyni, si nezaslouží nic jiného než 5 * . Akce a plno trefnejch hlášek co víc si přát od pár akčních "důchodců".

• 12.12.2012  23:12
    Hašišbába (2012)

Prvně jsem zažil potlesk v kině. Buď to je vynikající film, což si i myslím, a nebo chodím do kina na špatné filmy.

• 12.12.2012  23:09

Vtip, který už má svoje hodnocení a komentáře na csfd ?! Opravdu nemělo chybu. Od chvíle kdy byl vyřčen zákaz masturbace jsem se smál až do konce. 3 minuty, pár peněz a víc parády než amíkovský "blockbástr" za miliony. :o)

• 13.10.2012  19:17

Nechat film, na který jsem se těšil a očekával ho s netrpělivostí, dva roky u ledu asi mělo svůj význam a já jsem nakonec nebyl zklamaný. I když jsem od začátku tušil, co a jak se bude asi mít, stejně mě kažou scénou Černá labuť překvapila.A Aronofskyho přísuny podstatných informací byly výborně načasované. Prostě v zimě jdeme krmit labutě.

• 5.9.2012  19:48
    Méďa (2012)

Nebýt toho debilně amerického konce dal bych 5* . I když za mejdan s koksem a bitku s Mingem a jeho husou bych snad dal i 5*. Škoda konce jinak celý film sranda.

• 5.9.2012  19:40
    Iron Sky (2012)

Nechápu jak jsem se mohl při tak debilně inteligentní zápletce takhle pobavit. Triky za pár "éček" a film vypadá skoro jako amíkovský "blockbástr",přičemž by tohle amíci vymyslet nedokázali.A když by to dokázali, nakonec by to zvorali a stálo by to za ..... . Film u kterého se nemusí přemýšlet, a zábava plyne. :o)

• 13.5.2011  18:30

Tady prostě lítá všechno. Kulky, granáty, šípy, kusy těl, .... Stalonic se v důchodu pěkně vyřádil. Je vidět, že důchodci maj prd co na práci.

• 16.3.2011  19:49
    Vybíjená (2004)

Vtipná parodie na sportovní filmy. Ben Stiller je můj oblíbený komik a ve své roli to opět potvrdil. Byl to on na koho jsem se těšil celý film.

• 16.3.2011  19:47

Nepřekvapí,ale zároveň ani neurazí.

• 15.2.2011  18:47
    Mnichov (2005)

Mnichov se rozjede úžasnou rychlostí, ale asi tak v půlce mui dojde šťáva a jeho rychlost při dojezdu nemá ani na důchodce s francouzskejma holema. Kratší stopáž by asi mnohé vylepšila. Hold někdy méně znamená více.

• 19.1.2011  14:13

Konečně někdo navázal na starou dobrou akční klasiku. Kluci se neopakují, naopak mají svůj vlastní styl a to se mi líbilo.

• 12.1.2011  18:37
    Big Lebowski (1998)

Film má nepochybně svoje kvality.Dobře jsem se bavil, ale když vidím to hodnocení, asi mě větší část geniality tohoto filmu minula. Třeba změním názor.

• 3.12.2010  20:33

Ale chce to před tím brko :D

• 14.7.2010  21:07

Trocha romantiky, přiměřeně vtipu. Ideální film na sledování s přítelkyní,řekl jsem si. Ale i sám bych se kouknul na tenhle film znovu. Jim Carrey je prostě komik jak má být.I když měl dost filmů, které stály za prd, je jich dost, co stojí za pozornost. A homosexuál Ewan je geniální.

• 10.3.2010  22:21

Kdyby někdo chtěl návod, jak udělat z kratičké povídky jeden z nejlepších filmů české kinematografie, měl by zajít za panem Krejčíkem. Film na diváka zaútočí všemi city. Chvíli vám bude úzko, za chvíli pocítíte hněv k lidem, kteří se chovali, tak jak se chovali, a za chvíli se ve vás objeví hrdost na lidi, kteří se zachovali tak, jak měli.

• 19.2.2010  19:56

Film našlapaný hodně dobrou muzikou, upřímným příběhem a humorem, který má nad tématem nadhled.

• 13.2.2010  22:52
    Avatar (2009)

Fíha to byla teda jízda. Cameron mě naprosto přesvědčil o tom, kdo je tady mistr na megalomanské projekty za megalomanský prachy. Dostat tolik peněz a prostředků někdo jinej, těžko bychom byli svědky takovédle podívané. Celý film jsou naprosté audiovizuální orgie. Jeden užasný záběr střídá druhý. P.S. Souboj robot vs. "alien" vidím v tom tu podobnost jen já, nebo i někdo další. ;-)

• 23.1.2010  22:51

Jak napsal golfista, jednotlivým prvkům není co vytknout, ale celkový dojem byl nemastný neslaný. Tenhle film určitě má svoje kvality, ale mě bohužel minul hodně velkým obloukem. Ale všudypřítomné piano navozovalo opravdu zvláštní atmosféru.

• 18.1.2010  00:47
    Proboha! (2008)

Náboženství je nebezpečné, protože si díky němu lidé myslí, že mají na všechno odpověď.

• 17.1.2010  01:11

Ku*va! To byla jízda. Bože zápletka, rozuzlení, atmosféra provázející nás celým filmem, herecké výkony, hlavně mého oblíbence Kevina, všechno bylo perfektní. Poslední dobou si všímám u filmů čím tím víc hudby, a tady opět hudba, která nejenže k filmu seděla, ale ještě ho posouvala, co posouvala, ale vystřelovala dopředu. Brilantní filmová orgie. I když by se někomu mohl zdát konec trochu vykalkulovaný, aby lidi tahal za emoce, mě jen ukazoval, že ne vždy je všechno tak, jak se zdá.

• 13.1.2010  10:01

Svěží gangsterka se zajímavým zamotáním veškerého děje, a s výborným vybruslením k překvapivému a neočekávanému konci.

• 9.1.2010  16:09

Podívaná pěkná, ale nemastné neslané. Pokus rozvinnout na pozadí vyvražďování lidstva vztah mezi potomky a otcem, který zas tak dobrý otec není, byl z mého pohledu dost odfláknutý, nemluvě o konci. Co to sakra mělo bejt? Když se psal scénář tak došli na konec nápady, tak to prostě takhle utli?! Steven zklamal, ale kapacita jako on si uklouznout může dovolit.

• 1.1.2010  16:05

Když padly první facky, a ozvaly se ty staré známé pleskance, těšil jsem se na starého dobrého Indiho. Tušil jsem,že Steven určitě nebude chtít natočit stejný film jako byla Poslední křížová výprava. Film pěkně odsejpal. Nechyběla akce a klasický Indianovský humor. Ale s některými scénami to trošku přehnali. Viz scéna s ledničkou. Od začátku taky bylo víceméně jasné, kdo je ten kluk na motorce. Nicméně kdo chce, tak si zde najde starého Jonese a kdo chce něco trochu nového, ten si taky přijde na své.

• 27.12.2009  17:37
    Collateral (2004)

Tom Cruis konečně perfektně naplnil moji představu o chladnokrevném nájemném zabijákovi. Elegantní, precizní, bezcitný. A film jako celek obstál na jedničku. Nezaměnitelná atmosféra, výborná hudba a skvělé herecké výkony. Zajímavé záběry střídaly výborné dialogy, které i přes povahu filmu člověka donutí trochu se zamyslet. Konečně jednou drama, kde dialogy nebyla jen hrst nesmyslných plků o ničem. P.S. Scéna s kojoty na ulici mě opravdu dostala.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7