• Romantický

Odnikud někam (2010)

Film o životní prázdnotě, který je napůl prázdný. Nebo napůl plný?

Jeden navíc (2005)

Rozhodně nenadchne... takové suché, snad jen Schwartzman to trochu zvednul.

Tohle je ráj (2012) odpad!

Tohle je hlavně totální hovadina! Škoda filmového času.

Hypnotizér (2012)

Zas až tak mrazivě děsivé to nebylo, ale atmosféra severu je prostě mrazivě jedinečná. Dobrý průměr.

Bezpečný přístav (2013)

Nevšední dávka romantiky, i když se to mnohým nezdá. Příběh muže a ženy zkoušených osudem, melancholická atmosféra jižanského maloměsta a vše doladí nepředvídatelný příběh přítelkyně Jo, který v závěru rozhodně překvapí. Mně se to líbilo i přestože zde film získal velkou řadu kritických hodnocení. 4 a kousek hvězd.

Jiná země (2011)

Minimalistický snímek o výčitkách svědomí a o možnosti druhé šance, třebaže na zrcadlově stejné planetě. Představa druhého já na druhé Zemi vyvolává zvláštní pocit, stejně jako modře zářící Země na obloze provázející celým filmem a to celé na závěr završí tichá mrazivá scéna okamžiku setkání. Film, který vypráví spíše obrazem a hudbou, určitě stojí za shlédnutí.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

I když víte, kam vše směřuje, stejně vás to dostane. Znepokojivá dusivá atmosféra ve vás vyvolá stejně znepokojivé pocity, zrovna tak jako ďábelský Kevin s jeho úzkostlivými návyky nebo filmem provázející červená barva, tak nelítostná a bolestivá. Je Kevin čiré zlo nebo si svojí necitlivou a nemilosrdnou povahu vytvořil matce navzdory? Víš, maminka byla šťastná dokud se Kevin nenarodil...

Riskni to s Polly (2004)

V této rádoby romantické komedii mě bavila snad jen fretka Rodolfo.