Barbar Conan (2011)

Po párhodinovom odstupe môžem napísať triezvy komentár. Začiatok nezačínal najhoršie, aj keď sa tam už začínalo ukazovať prehnané množstvo krvi, ale mladý Leo dokázal zahrať svoju postavu výborne. Najmä jeho bojovanie, ktoré mi prišlo omnoho lepšie a vydarenejšie ako dospelého Momou. Potom to však už išlo dole vodou. Príliš akčné scény, prehnaná melódia, ukecaný Conan, príliš krásny a slabučký na naozajstného barbara a hlavne na postavu Conana. Dej bol nehorázne nudný, nejaká maska, ktorá ani vlastne nemala skoro žiadnu moc, divné vedľajšie postavy, hektolitre krvi striekajúcej do výšin z malej ranky, časté spomalené zábery, výbuchy, čarodejnica, ktorá začarovala raz a potom to asi zabudla ku koncu filmu, Conan, ktorý nevedel poriadne ani bojovať v dospelosti a skoro každý by ho bol porazil, hlavne keď nemal takmer žiadnu abnormálnu silu, atď. Ono to ani nebol Conan, len proste nejaký film o bojovníkovi, ktorý nemal ľahký život. Malo by sa to premenovať, pretože takto to robí hanbu celému tomu menu. Tento film bol robený pre ľudí, ktorí nevideli filmy s Arnoldom, nevedia premýšľať, milujú zbytočné krváky bez deja a prehnané scény všetkých možných druhov. Viva prvé dva filmy s Arniem ^^

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Pri niektorých filmoch by bolo lepšie, keby skončili v tom "najlepšom", ako sa vraví. Dej nie veľmi zaujímavý, postavy mierne obohrané, jediné, na čo sa dívať, je Johnny Deep a "jeho" perfektný Jack a Geoffrey Rush.

Howlův kráčející hrad (2004)

Jedno z najlepších diel od Miyazakiho. Skvelá animácia, krásny príbeh, človeku len robí radosť sa na to dívať. Dívať a strhnúť sa do deja a vôbec nič nemusieť naokolo vnímať, len sledovať a baviť sa.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Nie každému vyhovujú vojnové filmy, ja ich mám však rada, hlavne, ak ide o naozaj dobré spracovanie a ešte lepšie herecké obsadenie a tento film spĺňa všetko, čo si divák môže priať. Dej neprestajne pokračuje vpred, núti vás premýšľať nad ním, nad tým, čo sa v tej dobe dialo. Ani neviete ako, už ste vžitý do postáv, neuvedomujúc si, že ten film vôbec nie je krátky a ako čas rýchlo letí. Je v ňom vidieť veľa zo Spielberga, jednoducho výborná réžia a spracovanie.

Smrtonosná past 3 (1995)

Výborná kombinácia Bruca, Jeremyho a Samuela. Film ma nesmierne bavil, najmä Johnove pobehovanie hore-dole, aby splnil Simonove rozkazy XD Na tomto filme sa snáď nenájde moment, kde by sa človek nudil, má to rýchly spád a dej sa posúva tak dopredu, že zrazu sa len človek diví, že je už koniec.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Najlepší diel hviezdnych vojen. Dejovo najobsahovejší, človeka si pripúta od prvej sekundy do poslednej. Nie je taký úsmevný a "milý" ako štvorka, ani miestami až nudne zdĺhavý ako šestka. Diely 1-3 ani neporovnávam, efektovo sú lepšie, ale spracovanie, postavy a všetko okolo, to proste nejde. Preto u mňa zo všetkých častí práve táto najviac priľnula k srdcu.

Gladiátor (2000)

Povedať že tento film milujem, je slabé slovo. Vždy si ho rada pozriem, nikdy sa mi nezunuje. Skvelé scény, krásna hudba, neustále sa tam niečo deje, človek sa pri ňom nenudí a perfektne ho celý prežíva. A spojenie Russell vs. Joaquin je vynikajúce.

Alexander Veliký (2004)

Keď som to videla prvý raz, povedala som si, že možno na druhý si urobím lepší názor, nestalo sa. Film je to zaujímavý, predsa len Alexander toho veľa dokázal, ale je strašne nudný miestami, príliš zdĺhavé scény. Na to, aký je dlhý, sa človek začne nudiť po chvíli. Čiastočne to zachraňovalo herecké obsadenie, ale ani to nestačilo na to, aby som z toho filmu mala dobrý a spokojný dojem.