Tomb Raider (2018)

Chcela by som konečne vidieť film, ktorý, keď sa už robí podľa nejakej predlohy, tak sa toho snaží aspoň dajako držať. A nie mixovať všetko možné dohromady a veď ono to snáď nejako dopadne. Hlavná postava sa mi do tejto role vôbec nehodí. Je nesympatická, nevie sa poriadne tváriť. Ťažko povedať, či je to tým prihlúplym scenárom alebo len ňou alebo obojím, no tento film som dokázala zhliadnuť s veľkými obtiažami. Snáď sa niekedy dočkám niečoho, čo bude naozaj Tomb Raider a nie je zlátanina či vykrádačka a obsadené naozaj dobrou herečkou.

Expendables: Postradatelní (2010)

Dej je úplne klišé, ale spojenie všetkých obľúbených akčných hrdinov v jednom filme, na nezaplatanie. Bavila som sa celý film, na všetkom.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Pokračovanie drsoňa Arnieho ako robota, ktorý zachraňuje niekoho, koho chcel zabiť. Na to sa pozerá moc dobre, človek sa rozhodne nenudí celý film a Robert Patrick skvele zahral toho "zlého".

Terminátor (1984)

Drsný Arnie, ktorý si hrá na zlého robota, no kto by sa na to nepozrel. Námet úplne super, na tú dobu skvelé efekty a dej pútavý.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Oproti knihám je filmové spracovanie všetkých dielov...iné. Samozrejme to na knihy nemá, ale to veľa spracovaní, ktoré majú námety z kníh. V každom prípade sa toho ujali slušne, efekty mali naozaj dobré a vyvrcholenie celej ságy ma bavilo a prekvapilo, ako sa vždy po jednom nanič diely vyšvihli a spravili to naozaj dobre. Takže za mňa 4 hviezdičky.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Oproti prvému dielu výrazný pokles, no furt nie taký, ako Avengrs a Thor 2, či iné pokračovania z tejto dielne filmov. Hudba a efekty stále super, dej trochu...nudný, ale furt ma tam bavilo veľa vecí, pre ktoré si to nezaslúži menej ako 4, pre mňa.

Strážci Galaxie (2014)

Tento film som videla po dvojke Avengroch a dvojke Thora. Bála som sa, že ho skazia ako spomínané filmy, ale opak bol pravdou. Bavilo ma to, hudba k tomu šla skvele, efekty, zohratá partia, užívala som si to celý čas.

Turbotarantule: Láva poraženým (2015) (TV film)

Zapla som to, aby som vedela, čo za volovinu to bude. A ono to bola a veľká. Ale taká, že sa človek u toho pobavil, lebo dopredu vedel, že to bude nejaké C-D a o to viac, s kvapkou alkoholu k tomu, sa na tom nasmeje. Dvojka mi prišla oproti jednotke už trochu nudná. Uvidíme, čo chystaná trojka. :D

Modrý kód (2017) (seriál)

Popravde nechápem hodnoteniam, ktoré si myslia, že je to lepšie než Ordinácia, či už česká alebo slovenská. Videla som všemožné seriály z lekárskeho prostredia a myslím si, že toto je omnoho lepšie, než spomínaná rúžovka. Samozrejme to môže byť omnoho lepšie, ale ja sa u toho celkom bavím, prípady ma bavia, medziľudské vzťahy tiež. Nechápem, prečo by to mali byť len o prípadoch, to si môžete pozrieť nejaký dokumentár na discovery alebo inde, nepoznám seriál, kde nepletú medziľudské vzťahy a bez nich by to bola hrozná nuda, pretože seriály sú aj o tomto a ide o to, ako to spracujú. V Česku, a ako aj na Slovensku, sa už dlho nenatočilo niečo, čo by ma dokázalo zaujať a toto je po dlhej dobe konečne to niečo zaujímavé.

Tvář vody (2017)

Musím povedať, že som sa na tento film tešila. Trailer vyzeral zaujímavo, vyhralo to Oscary, tak hurá na to! No, ale opak bol pravdou. Neskutočne nudný film, ktorý som popravde nedokázala dopozerať ani na druhý pokus. Dve hviezdičky a to si ešte myslím, že dávam veľa. Neviem, na čom Guillermo frčal, keď to točil, ale nič dobrého to asi nebolo.