• Pohádka

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Zžila jsem se s hlavními postavami, tak dobře, že používám některé jejich hlašky a první díli znám nazpaměť.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Americká město v kterém si může každý vybrat svého oblíbence. A v každem díle se najde alespoň jeden dobrý vtip a to zato stojí.

Útěk do divočiny (2007)

Po tomhle filmu jsem se chtěla sebrat a odjet někam pryč, ale neudělala jsem to vždy,když mě to znovu napadne si pustím zrovna tenhle film a on to udělá místo mě.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Namětem je americká rodina a její členové, kteří se potýkají, každý s jiným problémem a dohromady je spojují dva velké problémy jejich přetučňená matka a postižený bratr, kterého výborně zahral Leonardo. Zvrat všech událostí nastane po příjezdu karavanu, který se porouchal. Je to pěkný příběh běžného života a ukazuje problematiku peče o nemocné.

Kolja (1996)

Nepřekonatelný český film, který je opravdu kvalitní a v hlavní roli Zdeněk Svěrak jeden z nejlepších českých herců. Přiběh se srdcem na pravém místě.

Z lásky (1987)

Helena Třeštíková je pokladem české kinematografie. Ve svých dokumentech zachycuje opravdový život lidí a svoje dílo vydrží dělat velice dlouho a za to jí obdivuji. Tento film ukazuje lásku dvou mladých lídí, kteří za přispění rodičů a tehdejší doby ukončí svůj vztah drastickým rozvodem. A postupem času zjišťují jak moc to bylo zbytečné a nakonec možná budou žít spolu.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Strhujcí příběh, který se mi velice líbil a jediná věc, která se mi nelíbila byla výplňovka s fotkami, která na mě neudělala moc velký dojem a do westernu mi opravdu nepasovala. Jinak vyborná hudba a výborně vybraná herecká dvojice. A na závěr svého komentáře snad jen to, že to byla trošku taková pohádka o divokém západě( moc hezká).

Než si pro nás přijde (2007)

Naprosto užasná herecká dvojice ve filmu, který nenásilným způsobem divakům naznačuje, že se namají nakonci života jen snažit přežívat co nejdéle, ale radějí opravdu žít a že ikdyž člověk umírá může zažít ještě spoustu věci a není přece pravda, že umíráme každy den, každou vteřinou? Tento film mě naplňuje chutí do života.

Velká ryba (2003)

Tim Burton a jeho filmy jsou opravdu skvělí. Tento film není vyjímkou. Patří k těm zajímavím filmům, které vypráví o něčem zajímavem a snaží se přiběh zachytit novým způsobem a myslím si, že je to film, který si můžu pustit několikrát v životě a vždycky tam najdu něco nového a zajímavého a velkou vyhodou je, že se líbí dětem i dospělím.

Nesmiřitelní (1992)

To je přehlídka hvězd. Nemluvili zdlouhavé dialogy a přesto to bylo skvělé. Není to typický přihlouplí western, ale myslím si, že divoký západ byl ještě horší, takže to není uplné zachycení, ale to už se stejně nikomu nepodaří.