vladivostok

lada cuma

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 29.3.2018  11:34

Cely cas som sa naramne bavil. Nieco ako filmove Stranger Things - nadherne prepojujuce svet “dospelych deti” narodenych v 70tych a 80tych rokoch s dnesnou mladou generaciou. Spielberg sa vracia do detstva a pekne prepaja nasu minulost s ich buducnostou. Odkazov kopec, Mark Rylance, vizualne majstrovstvo. Diky !

• 22.5.2017  15:43

Strasne ma unavuje detailna kamera na tvar hlavnej hrdinky. Jej utrpenie som pochopil uz v prvom diely. Neviem ci to zvladnem dalej, ale urcite sa pokusim :-)

• 28.2.2017  22:23
    Paterson (2016)

a-ha.

• 28.12.2016  09:58

uplny suhlas s Furmim. Konspiracie, dezinformacie su dnes velmi nebezpecnou zbranou na ovladanie mas. Andrew Wakefield je plagiator, vymyselnik a pseudovedec. Teraz uz aj reziser a scenarista svojho vlastneho vymyslu. Je mi zahadou ako vobec vobec nieco take mohlo vzniknut. Ostava len dufat, ze to niekto po zhliadnuti nezoberie vazne.

• 13.12.2016  12:44
    Pustina (TV seriál) (2016)

Kazdy jeden diel bol zazizkom. Dej sa stupnoval, postavy sa menili a posobili realne. Vyborny serial. Naozaj, skoda reci, tu nie je co vycitat. Serialovy pocin roka :-)

• 7.12.2016  12:52
    Westworld - Labyrint (série) (2016)

Kvalitny serial. Myslienka, obsadenie, prevedenie, pointa.. stale nove prekvapenia. Prva seria dopadla velmi dobre. Iba jedneho sa bojim.. a to prezuvania uz straveneho jedla v podobe druhej a pripadne dalsich serii. Mne by vobec nevadilo, ak by po poslednom diely (v dlzke cca 1h:30min) nastal koniec. Kazdy dobry serial musi vediet kedy skoncit.

• 28.11.2016  13:38

tato seria bola pre mna velkym sklamanim. cele to bolo az groteskne. prva polovica ako tak, dalej sa to uz nedalo vobec.. koniec bol totalnou blamazou. davam jednu hviezdu.

• 15.11.2016  09:56

neviem ci vobec do desiateho dielu pojdem. je to stale horsie a tato seria je pre mna serialovym sklamanim roka. strasna blbost

• 15.11.2016  09:52

15/11/16 mi tu ukazuje 125. najlepsi film. Ano, je to Clint Eastwood. To viem, lebo som si to predom precital. Asi som uz velmi rozmaznany europskou produkciou, nemozem predsa ocakavat to iste od hollywoodu. Tu som cakal aspon nieco. Film ma bohuzial sklamal. Stale cosi hladam, tu som nenasiel nic nove. Cele to bolo osuchane a million krat videne. Tom Hanks je uz sedivy pan v rokoch a uz aj soferuje lietadlo. Sympoš. Ano, stal sa zazrak a aj napriek tomu je system proti nemu. Zachranil a este je zle. Chudak. Take pateticke. Clovek nie je vobec postaveny do nejakeho rozpolozenia. Chyba mi tu pridana emocia. Predloha a scenar su sice pripravene na urovni, no to nestaci… vyslovene som sa nudil. Btw – bez vtipnej poznamky na konci filmu by to ani neslo. Bolo to nalinkovane jak Kim Ihr Senov jedalnicek..

• 2.11.2016  13:55
    Belgica (2016)

Film mi pripomenul klubovu atmosferu belgickych podnikov. Hudobna mlsanica a parenica od zaciatku po titulky. Soulwax. Dejovost neutrpela a vsetko do seba pekna zapada. Brachovia (mladsi slusnejsi sympatak a starsi otec a partymilovnik) riesia svoje problemy kde podnik Belgica predstavuje akesi Medium. Groeningen pokracuje v tematike. Podobne aj ked troche tazivejsie a socialnejsie je to v Broken Social Breakdown. Film jednoznacne stoji za zhliadnutie.

• 2.11.2016  13:43
    Neon Demon (2016)

Pekne strihy, zvraty, farebnost. Rozporuplne hodnotenia chapem. Film nemusi sadnut kazdemu. Je to artovy kusok a tak to treba aj chapat. Mne sa film rozhodne pacil.

• 19.10.2016  12:09

Tesil som sa na novy herecky vykon Matthewa. Ten bol dobry, standardny. Problem mi skor robil scenar. Myslienka bola skvela, realizacia uz horsia. Niektore pasaze na zaver boli take „americke“ . Ako, sadit orchidejky tiez nemusel a hadzat si klbko resp papieriky aby trafil späť .. no o tom potom :-) Hodnotim ako priemer.

• 26.9.2016  10:07
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Serial na jedno sústo. Jednohubka. Taka lahodka. Zabudnite na vsetky tie kriminalne sracky kde cez identifikovany vlas na vidlicke najdu sestru policajta v Oklahome nahu vo vani… Toto je z uplne ineho rangu. Dokonala kamera, dialogy, herecke vykony, pribeh kde od zaciatku nevieme co kto urobil a co z toho bude. Uplne vsetko a zaroven nic nezapada. Je to v podstate kvalitny film rozdeleny na 8 casti. Toto treba vidiet :-)

• 19.9.2016  10:37

Pre dokumentaristu musi byt dany material asi ako vyhra v sportke. Da sa s tym robit cokolvek, riesit to milion sposobmi. Nechcem povedat, ze je to zle.. ale. Ale ziadne zimomriavky, ziadne problemy zaspat… ziadny stav PO sa nedostavil. Vobec mi to nesadlo. Cakal som rozhodne megaviac.

• 19.9.2016  10:25
    Julieta (2016)

Velmi sme sa tesili na noveho Almodovara. Je to vzdy taky maly sviatok. Tolko farieb, pohladov a hraciek. Velmi dobre urobene. Neviem ci niekedy (ak ano tak si nepamatam) som si vsimal tak kostymy.. a tie farby a zabery (cez okno na more), tvary (Julietine nausnice vo vlaku). Cez obraz to bolo dokonale. Avsak, u Pedra (az na minuly pocin) sme zvyknuty na absolutnu dokonalost. Uz si nas velmi ucicikal :-) preto len tie tri hviezdicky. Nieco chybalo... Sokujuca pointa? Vytlk v pribehu? Šok? Neviem. Ale urcite treba vidiet.

• 18.8.2016  12:07
    Mandarinky (2013)

Absurdnost vojny. Idealna minutaz. Mandarinky. Pri takychto filmoch mi casto vadi prehnana patetickost zmiesana s politickou propagandou. Tu som to nezbadal. Vyborne.

• 9.8.2016  13:32
    Eva Nová (2015)

Rezijny debut celovecerneho filmu u tak skveleho dokumentaristu hodnotim na jednicku. Oslobodzujuca voda, neodmyslitelny kufrik po boku hlavnej hrdinky, rúž… Symbolikou naplneny dej a jeho zaverecne vyvrcholenie. Mne tu nechybalo vobec nic. Silny pribeh, neodtrhnuty od reality (tak ako sa to na dobru dramu patri). Dokaz toho, ze na kvalitny film nemusime mat vysoky rozpocet. A Milka? Uzasna ! Vau !

• 25.7.2016  11:01
    Můj král (2015)

Vynikajuce po vsetkych strankach. Postavy rastu, menia sa s dejom a su skvele zahrane. Takto ma vyzerat dramatizacia a Maiwenn to robit vie. Soundtrack od Son Lux (v prvej stvrtine filmu – zoznamovanie sa v bare) mi uplne vyrazil dych a stale ho mam v hlave.. ako cely film. VAU !

• 22.7.2016  23:16
    Švadlena (2015)

A to tá druhá hviezda je venovaná Katke :-) každý film ma pre niekoho zmysel. Som rád ak pre niekoho tento film zmysel mal. Nudné sekvencie zaplatane (asi) australskym humorom...

• 9.6.2016  12:15
    Operator (2015)

6 minut nervov je niekedy viac ako 60 minut pukancov :-) nadychol som sa len v prvej minute a potom pri titulkoch... skvele a tak jednoduche !!!

• 9.6.2016  12:14
    Edmond (studentský film) (2015)

vsetko ma svoju podstatu, zaklad. vzdy sa da pozriet za dalsie dvere... krasne.

• 19.5.2016  09:47
    Hlupák (2014)

alarmujuci stav padajuceho domu ako obraz stavu spolocnosti niekde v totalnej periferii. Cely film je sokujuci a je skvely a verim tomu (som presvedceny), ze bohuzial nie je fantasmagoriou ale tvrdou realitou. Bykov nemusel vymyslat, dodavat napadom fantasticko-sokujuci rozmer. Stacilo sa pozriet z okna. Bodaj by takych Durakov bolo viac. Keby sme boli vsetci Duraci..

• 28.4.2016  15:14
    Fúsi (2015)

Fusi je clovek, ktoreho kazdy z nas raz odsudil. Nahlas alebo potichu. Film je okrem ineho podarenou hrou s divakom, rozhodne stoji za videnie. Krasne. 85 %

• 19.4.2016  09:51
    Sufražetka (2015)

Dobry film na dobru temu, ktora je vernohodne spracovana...dramatizujuce prvky sedia. Vsetkemu verim a tak to pri krasnom filme ma byt. Celkom nechapem tie komentare a nizke hodnotenia.. / 80 %

• 17.4.2016  21:52
    Virunga (2014)

Smutné ... Moc peňazí, chamtivosť a oči gorily.

• 19.3.2016  11:53

Zlty cirkus ani tentokrat nesklamal. Cele to bolo uuuuzasne, poucne a hlavne vtipne. Uz dlho (ani neviem ci vobec niekedy v takom rozsahu) som sa v kine tak nebavil... Toto si zasluzi siestu hviezdicku :-)

• 12.3.2016  21:44
    Brooklyn (2015)

Ach tie city :-) tak trochu som aj tusil do coho idem. Celkovy dojem ma vsak samotneho prekvapil. Cele to posobi uhladne a to vobec nehovorim len o kostymoch. Krasny ucesany krajec chleba s maslom. Samozrejme tu slo hlavne o city. Ale ja som chlap, aj hviezdne vojny mam rad... Asi mi chyba domov a nemusim byt prave ir v brooklyne :-) homesickness ! / 75 %

• 19.2.2016  11:20
    Ma Ma (2015)

Kazdy dobry film musi nechat divaka v pozore a bavit ho. Mademovi sa to dari. Ma Ma s Penelope Cruz v hlavnej ulohe je toho dokazom. Silny zazitok, vazna tema prerastana nenasilnym vtipom. Film je bud dobry alebo zly. Tento film rozhodne dobrym je. Predpokladam, ze toto je vrcholna postava Penelope Cruz. Je z nej mama. Pristane jej to a je to cele krasne, pounce, smutne vesele, jemne, plynule / 80 %

• 15.2.2016  23:21
    Saulův syn (2015)

Dychvyrazajuca kamera cez Saulov pohlad Vam zmeni rytmus srdca. Uzas. / 85 %

• 31.1.2016  21:03
    Mustang (2015)

Na tomto filme je skvele vsetko. Kamera, namet, hlavny hrdina aj ti vedlajsi, vsetko. Uz dlho ma tak film nebicoval svojou pravdou, pritom tak nenasilne. Odporucam vidiet, hlavne vsetkym klerokonzervam a konzervam vseobecne.

<< předchozí 1 2