Generálova dcera (1999)

Průměrný snímek, Samotný scénář je průměrný, ovšem záleží na tom jak se to padaří ztvárnit na plátně a hlavně kým. Příběh mě od začátku zaujal a trocha toho správného krimi napětí tam byla. Zajímavé je i prostředí vojenské základny, kde máte pocit, že se nic stát nemůže. Je ale naprosto jasné že tahounem a motorem filmu je Travolta díky němu se mě film nejen zaujal, ale i posadil a dokonce nepustil. I průměr se dá prožít nadprůměrně a dobrý začátek na lodi a neobvyklý závěr,,, Ten se mi líbil. Stylová je i atmosféra základny, všude přítomné lží, strachu a nejistoty,, k tomu dobré soudtracky a Travolta co sype jednu hlášku za druhou 70% s trochou pochopení a nadsázky i klidně 75% Rozhodně nedělá thrillerům ostudu.

Majestic (2001)

K tomuhle snad není co dodat, tohle je prosté dokonalost sama. Carrey ve skvělé roli. Výborná režie, scénář ino zkrátka k tomuhle snad není ani potřeba komentář, těch kladů je tu moc a mohl bych o tom napsat snad i knihu,, nechci vás nudit vezmu to zdruhé strany,, Nedostatky: 0 --- 90%

Braindead - Živí mrtví (1992)

Není to Hollywood, žádná velká hvězda,, právě herce bych označil za slabý článek, herci byly dost falešní. Scénář rize obyčejný, jen okořeněn trochu výstřednímy pasážemy ( oběd ). O scénář ani o herce mi nějak moc nešlo, Těch pět je za odvahu násilných scén a především za ten luxusní závěr se sekačkou a mixérem a za scénu z obědem kde byla jedna hláška za druhou. Na ten závěr nikdy nezapomenu i kdybych to už do smrti nikdy neviděl. Zkrátka záverčný masakr v domě je právě to co dělá tenhle film filmem,, Tenhle film je legenda devadesátých let. P.S: Nedoporučují u filmu něco jíst to se opravdu nedá

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Co k tomu dodat kravina, ovšem tak nádherná že se jí nemůžu nabažit. Spíše nežly pohádka je to spíš parodie na pohádky. Překvapila mě dost například výprava, atmosféra nebo dokonce efekty. Úžasná komedie z parodický pohádkovým dějem. Samzřejmně že jasná jednička je tu Jim Carrey, bez něj by film neměl cenu - Hrabě Olaf. Nikdy jsem snad neviděl film z tolika hláškamy, ironickýmy situacemy, tak bláznivý scénář a tak dokonale natočn a zahrán. Každá scéna a každý dialog v sobě měly kouzlo, to ovšem měly i postavy jako Meryl, s tou svojí opatností a strachu ze realitních agentů. Nikdy nezapomenu jak chtěl Jim podojit hada, nebo jak si zahrál na kapitána, nechal děti na kolejích a ta jeho domácí tyranie s večeří. Naprosto dokonalý film, k tomu bankéř v Tatrovce no co to mu chybí,, snad jen dvojka, kterou bych si i dokonce přál. Film totiš utíká stršně rychle a nevadilo by mi kdyby byl i delší 85%......

Tunelové krysy (2008)

Uwe Boll, nejhorší to režisér,, ale já nejsem jako místní zoufalci co se na filmy ani nekoukají a ihned dávají odpad podle toho kdo tam hraje a kdo režíruje. Je jasné že Uwe patří asi k tomu nejhoršímu co film nabízí, ale zde se ho po právu musím zastat, protože tohle snad ani není on. Vietnam, průzkumníci tunelů,, ohavná práce, a Uwe jí vystihl ve vší špinavosti. Temná klaustrofobická atmosféra stísněných prostorů plný vietcongu, pastí a různých nástrach jen při malém baterkovém světle. Bravo Uwe, atmosféra je bez chyby, násilí rovněž, vždyť to byl nejkrvavější konflikt 20 .století a zdejší násilné scény nejsou dalko od reálu. K tomu všemu se na prvochu strhne souboj o americkou základnu, kde kupodivu vyhrává vietcong. Film má dobrou kameru podpořenou obstojnou výpravou a hercům taky nemám co vytýkat. Krvavá atmosféra džungle, temná atmosféra v tunelu, přepadovka základny a to je ještě ozdobeno dobovou muzikou. K tomu přičteme perfektní sirový závěr, který i tak trochu mrazí a v závěru máme suprový snímek. Boll měl poprvé v životě všech pět pohromadě a dokonce jej řadím mezi oblíbené filmy z vietnamsou tématikou. Uwe by nebyl taková nula, kdyby každý jeho film byl alespoň tak z poloviny dobrý jako tenhle. 80%

Pustina (2006)

Laciné béčko, ale i to se musí umět. Jsou béčka a béčka,, tohle patří do té lepší kategorie a to z mnoha důvodů. Tím jedním je dost dobrý příběh. Dobrá atmosféra opuštěného ostrova na kterém skupinku trestanců likviduje jakýsi záhadný zabiják. + Kamera a dost dobré byly i efekty. Neokoukaní herci, kteří se svých rolí myslým nezhostily špatně. Je to brutální, sirové, drsné a místy i napínavé s poměrně dobrým závěrem. Film mi trochu připomínal predátora a trochu i ramba. Film jsem viděl v Tv náhodně a ani jsem o něm nevěděl, při zhlédnutí začátku jsem u něho zůstal a byl zvědav co bude dál. Prostě když od filmu nic nečekáte může vám dát víc, než očkávat filmový hit a poté být zklamán. Ani bych nevěřil, že obyčejné vyvražďovací béčko mě tolik chytne. 65%

Ponorka (1981)

Tak dlouho jsme se sklapa bál... Film mi strašně dlouho ležel doma a z jeho stopáře i zemi původu dostal strach. Jednou jsem nevěděl co si pustit a strach jsem překonal,, rozhodně nelituji spíš naopak, od filmu jsem nic nečekal a on mi dal neuvěřitelný zážitek. Ponorka je fantastickým filmem z pohledu samotných námořníků, musí bojovat s nepřítelem pomocí zvuků a překonávat krutou přírodu i válečnou vřavu když jsou spostu hodin pronásledovány spojeneckými plavidly. Temné, deprimující, skvělá atmosféra, Říkám si jsou to němci musí a prohrát,,,, avšak v závěru když už nejde o válečné vítězství a ponorka je zapíchnutá na dně 280 metrů pod hladinou uvědomíte si že v ponorce jsou lidé a nejen nepřátelé, a v těžké životní chvíly fandíte aby dostaly druhou šanci a dostaly se domů. Jsou tu i krásné rozdíly když námořníci pluly do boje, plný idéálů a života a po návratu zničení, zlomeni a z deprimovani tím co zažily. samotný závěr v dokách byl opravdu to na závěr, skutečně třešnička na dortu,, a už si říkáte tak dost,, to už je na jeden lidský osud trochu moc té smůly. Fantastický film kdo neviděl neuvěří... 87% ( "Nejlepší ponorkový film na světě" )

Odplata (1999)

Klasika, klasika, klasika,, už ani nevím co k filmu napsat?? Snad jen že je to král mezi akčnímy filmy. Důkaz že béčko nemusí vždycky vypadat béčkově alias když tuctový příběh o pomstě dáte do rukou filmovým mistrům, kteří z každé munuty udělá nezapomenutelný zážitek. Scéna za scénou je naprosto geniální, scéna jak Poter rozstřílí auto, masochyzmus z Lucy Liu a super závěr z telefonem. Perfektně chladnokrevný Mel se sničím nemaže. Když nedostane co chce, místo stupidních keců roznou střílí. Po Smrtonosné zbraňi je to Melův nejlepší AKČNÍ film. Fanoušek akčních filmů, jako já si film užije na sto procent,,, Skutečná akční lahůdka pro zkušené maniáky do ačkních filmů - ***** 89% 200 Nej..

Orphan (2009)

Další thriller který je naprosto famózní, Když do dobře fungující rodiny se dostane sirota,, děvče Ester... Za tím to vypadá dost nevině, ale z Ester se vyklube něco úplně jiného než na oko. Z Ester se stává špičkový vrah co z kamenou tváří rozmlátí hlavu sestře ze sirotčince, a rozhodně nemá svědomý. Dostal mně i závěrečný zvrat který se dozvíme od Karlika Rodena. Skvělý scénář, kamera i režie,, z každou minutou se film při ostřuje a k závěru je to už opravdu mela, Ve skleníku, či na ledově zmrzlém rybníku. Skutečně nervy drásající podívaná kdy ke konci filmu skutečně Veru litujete, po Herecké stránce není komu co vytknout,, herecké výkony jsou velice nadprůměrné do slova dokonalé,, učebnicový thriller s dramaticky hororovýmy prvky. Tady se jedná o opravdu poctivé řemeslné dílo které snad nemá chybu,, rozhodně mně film pohltil svou vysokou filmovou kvalitu 85%....Teď už je v nebi - Ester.

Red Rock West (1993)

Skvělé, obyčejné béčko které ovšem drží nad vodou herecké obsazení, Příběh vypadá béčkově,, má dost zajímavých scén, zvratů a několik nezapomenutelných momentů. Napůl kulhající bývalý voják Nicolas Cage je na tolik zoufalý, že nemůže sehnat práci že ze své zoufalé situace kývne na podezřele pochybnou práci. Tím začíná kolotoč událost, které jsou dobře natočené. Další tahoun mužstva je samozřejmně Dennis Hopper. Skok autem před jednoucím vlakem a především finále na hřbitově jsou scény na které nezapomenu. I závěr mně dostal a z toho plyne že peníze mají větší moc než láska.......75% Svižný a dobře fungující Thriller.