• Fantasy

Interstellar (2014)

Museli jsme o tom doma hodně diskutovat, abychom se dobrali nějakého slušného vysvětlení a pochopení. Bylo to na mě trochu moc dlouhé a ufňukané. Konec byl víc matoucí než vysvětlující. Nicméně ta jízda červí dírou byla super.

Divergence (2014)

Prostě nemůžu koukat na filmy, ke kterým jsem četla knížku. Jo, vcelku se toho drželi, ale jsou tam věci, které mě štvou. Scéna s Edwardovým okem, "Je to jen pískle", a střílení do muffinu tam chybí, i když to by se dalo přežít. Spíš mi vadí přeskládání chronologie jednotlivých událostí a chabá návaznost. Taky trochu jinak pojali frakce, což by taky nevadilo nějak příliš, ale Neohrožení nebyli primárně vojáci. To z nich udělala až simulace. Takže to "Poslouchej bez otázek, nebo končíš" mi tam nesedí. Na druhou stranu, pojetí simulace ve smyslu "Nedělej, co by udělal divergentní, chovej se jako neohrožený" se mi líbilo. Neříkám, že je to lepší, než v knize, ale je to přinejmenším zajímavý a... tak trochu i logický. Takže to je plus. Přestřelky jsou docela dobře zmáknuté a scéna s naočkovaným Čtyřkou je taky dobře udělaná. Moc jsem od toho filmu nečekala, takže nezklamal a možná dokonce i trošičku překvapil ;) P.S. Kdo to srovnává s Hunger Games, ten nic nepochopil.