O mé rodině a jiných mrtvolách (2011) (seriál)

České seriály mají tu nevýhodu, že jsou strašně křečovité a snaží se být za každou cenu vtipné. "Mrtvoly" sice nepatří k výborným seriálům, ale když to srovnám s Janem Šťastným a Danou Morávkovou, kteří si hrají na lékařské kapacity a provádějí v okresní nemocnici i transplantace, tak musím dát two stars. I když Naďu Konvalinkovou jako matku Jaromíra Dulavy fakt nezbaštím.

Bez dechu (1999)

Souhlasím, průměrný thriller, ale Brody je tu báječný. Psychopat a nejuvěřitelný hajzlík současně.

Comanche Moon (2008) (seriál)

Souhlasím, že Na Západ byl jednoznačně lepší, ale neznamená to, že by byl tento seriál špatný. Doplnění pro Vanillalce, Wes Studi není Komanč (ve skutečnosti) ale Cherokee.

Nebezpečná krása (1998)

I když nemám ráda srdceryvné závěrečné proslovy, při kterých hrají smyčce, film se mi moc líbil. Pěkný děj a výborné herecké obsazení. Prostě film, který vás chytne. Hodně se mi líbí komentář od Kaka :)

Podzimní návrat (2001)

Moc jsem se na film těšila, protože popisuje osudy řeckých dětí a jejich rodin, kteří se ocitli po občanské válce na našem území, režisér toto období prožil. Rodiny byly rozděleny, děti dány do dětských domovů, kde se o ně starali řečtí a čeští vychovatelé. V lepších případech za nimi dorazili později příbuzní. Byla jsem ráda, že toto smutné období bude zdokumentováno ve filmu. Mohlo to být lepší. Bartoška mi tam moc neseděl, ale jinak mám z filmu dobrý pocit.

Stella (1955)

Tenhle film můžu a nejen díky charisma mé oblíbené Meliny Mercouri. Závěrečná scéna, kdy Stellu zavraždí Miltos, je opravdu silná.

Alter Ego (2007)

Bála jsem se, jak na mě bude působit Sakis Rouvas (Stefanos) jako herec. Řecký zpěvák, model, atlet a bůhví co ještě, který moc talentu nepobral, ale pro jeho zjev řeckého poloboha jsem mu ochotna odpustit cokoliv. Kupodivu mě překvapil, mile. Film jako celek není určitě top světové kinematografie, ale pokud srovnám s jinými řeckými filmy, tak ho řadím k těm lepším.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Velice povedený a příjemný film, pro mě jedna z nejlepších komedií natočených za posledních deset let, možná i nejlepší. Bridget je sympatická smolařka, na kterou se po všech kotrmelcích usměje štěstí v podobě Marca Darcyho, který ji má rád takovou, jaká je.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Přiznám se, že jsem film objevila díky Adrienu Brodymu. Jeho výkon v Pianistovi byl úžasný, tak jsem chtěla vidět i jiné jeho role. Trošku šok vidět ho s účesem a la dikobraz, ale vůbec mě nezklamal. Film má hlavu a patu, což se musí ocenit. Film je opravdu skvělý a stojí za to ho vidět.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Vtipný seriál, který mě zaujal svým námětem. Lorelei žijící se svou dospívající dcerou, kterou porodila už v šestnácti letech. Spíš než vztah matky a dcery jde o vztah dvou sester a nejlepších kamarádek. Občas mě štve český dabing, který je na můj vkus dost ukřičený. Cílevědomá naivní Rory je taky sem tam na zabití. Užvaněné hlavní hrdinky závislé na kafi, kafi, kafi skvěle doplňuje Luke, dědeček Richard a třetí Gilmorka babička Emily ale i ostatní postavy. Seriál, který mile překvapí a pobaví.