cihlenka

cihlenka

okres Praha-západ

<< předchozí 1 2
    • 29.2.2016  13:15
    Oscar 2016 (TV pořad) (2016)

Velmi nezvládnutá role moderátora Chrise Rocka ještě víc pomohla k pravoplatnému označení tohoto večera za nepodařený. Již zmiňované narážky na utlačované menšiny nebyly vůbec vkusné (v tomto duchu byl k zasmání pouze výstup S.B.Cohena), výběr peněz převzatý a celkový výstup uvaděče silně podprůměrný (což by mohlo trošku přidat loňskému hostiteli N.P.Harrisovi, který nevím proč nebyl za svůj výkon veřejností pochválen). Ze samotných výsledků jsem celkem rozpačitá. Díky bohu přeci jenom existuje aspoň nějaká oscarová spravedlnost a nejlepší film právem získal Spotlight. A abych si vylila srdce. DiCaprio je jeden z mých nejoblíbenějších herců, je to chameleon Hollywoodu, mistr převleků a právem pan Herec, ale prostě neberu argument typu „UŽ bych mu to přál“ nebo „po 12ti letech by si to UŽ zasloužil“ HOVNO!! Ennio Morricone na svého prvního oscara čekal téměř 40let a převzal si sošku zaslouženě až letos. Ano, Leo měl mít podle mě oscary už minimálně dva (Co žere Gilberta Grapea a Letec, popř. Chyť mě když to dokážeš) bohužel ale důležitá nominace s potencionálním vítězstvím přišla v silném ročníku. Co se dá dělat, ale nedám mu ho se soucitem za film, kde neřekne téměř nic a s vidinou zlatého ocenění vleze polonahej do koně. Prostě ne, mě si rolí Revenanta nezískal a Iñárritu je pro mě nepochopeným režisérem s prazvláštním smyslem pro umění. Člověk se může snažit sebe víc, hrábnout si na dno jak nikdy, ale když máte nahovno scénář tak s tim ani ten nejlepší herec nic nenadělá – nebo by to aspoň tak mělo být. Takže v mých očích to byl oscar udělený z lítosti a mým pomyslným vítězem byl obhájce Eddie Redmayne. Naopak jsem mužskou vedlejší roli moc přála Hardymu, který v tom nesmyslným filmu skoro dominoval a je celkem škoda, že společně s výpravou za to trápení sošku nezískal. Zasloužený oscar šel právem do rukou Alicii Vikander i Brie Larson. Ale zase na druhou stranu ten večer mohl dopadnout ještě hůř..třeba děkovnou řečí Matta Damona...

• 5.2.2015  22:40
    Chlapectví (2014)

Úplně ojedinělý druh moc milé pohádky očima osudu.

• 5.2.2015  11:47
    Fargo (TV seriál) (2014)

Je super vědět, že na každou svini se někde vaří voda. Martin Freeman se mi po všech kladných rolích s výrazem ňoumy skvěle zhnusil, hrál přesně toho přizdisráčka, kterej byl pro to potřeba. Zaklepat mi vyzáblej Billy Bob na dveře, tak to odpískám sama, předem zavolám rychlou abych hlavně nerušila a nepřidělávala problémy a to všechno s popřáním pěkného dne. Jako Lorne Malvo se řadí do mé pomyslné kategorie postav, ze kterých mám až přehnaný respekt, že nedýchám (Dexter, Frank Underwood). Né však jako ostatní mě seriál zaujal hned u pilotního dílu. Prvními 3 díly jsem se musela mírně prokousat, ale pak už se dostavilo mnoho momentů plných nečekaných zvratů, velkolepého napětí a spletitých situací. Jen mi v celém seriálu chybělo aspoň menší vysvětlení či zmínka KDO to vlastne Lorne Malvo vůbec byl.

• 1.2.2015  00:04
    Kód Enigmy (2014)

Lidi jsou homofobní prasata s předsudky. Víc než samotný film mě dostaly reálie. Je smutný, že je to dejme tomu 60let co se tohle dělo, díky bohu za to k čemu to vedlo a můžeme (a měli bychom) jen smutnit, jak člověk, kterému vděčíme za tolik, dopadl tak jak dopadl na úkor výše zmiňovaných. I v těchto situacích si ale říkám, že všechno špatné, pro něco dobré..a Keira Knightley to přesně ve filmu i vystihla " Do you know, this morning I was on a train that went through a city that wouldn't exist if it wasn't for you. I bought a ticket from a man who would likely be dead if it wasn't for you. I read up, on my work, a whole field of scientific inquiry that only exists because of you. Now, if you wish you could have been normal... I can promise you I do not. The world is an infinitely better place precisely because you weren't." Některé věci se jednoduše měly stát. Pak ale nechápu, že královně trvalo tak dlouho udělit tomuto géniovi milost, nad čím asi tak váhala? Neměla jsem potuchy, že existoval člověk, tohoto typu, a kterému by celý svět měl děkovat za světový přínos. Od Churchilla přes Jobse až po všechny uživatele těch věcí, co už dnes přemýšlejí téměř za nás. Od historie k samotnému filmu. Keira Knightley překvapila coby Joan. Dlouho jí nepadla do klína žádná ucházející role a řekněme, že tahle jí sedla a vcelku se ji i povedla. Ovšem Benedict Cumberbatch opět zamotal hlavu. Furt nevim zda je strašně krásnej, charizmatickej, divně zvláštní nebo až asexuální. Každopádně herec je to špičkový. Stále stoupající hvězda ani tentokrát nešlápla vedle a kdoví, třeba to bude stačit i na Oscara. Tentokrát by mi vůbec nevadilo celý příběh ještě tak o půl hodinky protáhnout, čímž by se krásně stihlo za pomocí rychlých střihů vyhnout odfláknutejm dodatečnejm titulkům na konci filmu..Celkově 90%

• 27.1.2015  10:28
    Whiplash (2014)

Nejsilnější filmový orgasmus od dob Americké krásy. Film, který má uplně všechno!! Ve výčtu a popořadě. TOUHA, jak ta je silná, když má člověk sen a motivaci dokázat to, pro co má pocit, že na zemi dýchá. ODHODLÁNÍ, ten kluk věděl co chce a makal, jak kdyby každej úder měl být ten poslední a ikdyž se mu zprvu nedostalo ocenění, tak dřel dál a o to víc. STRACH nejen z toho, že zklame ostatní, ale že zklame hlavně sám sebe. I ta mladistvá LÁSKA zahrála pro tentokrát malou, ale důležitou roli a dala tak o to víc prostor OBĚTOVÁNÍ. Vygradovaná POMSTA z obou stran hlavních aktérů a nakonec a to nejdůležitější UZNÁNÍ!! Finální sólo kdy Fletcher věděl, že už osobní boj s Andrewem prohrál - ale v zásadě vyhrál - mi otevřelo pusu dokořán takovým způsobem, že jsem až po těch 10 minutách byla schopná suchou pusou polknout. Ten moment, kdy se jak Fletcher tak Andrew vůbec nezajímají o publikum a jen jeden druhého následují byla dokonalým vrcholem. Ultra borec Miles Teller potěšil (nejen) celé hudební nebe, kde všem musela ukápnout slza s vědomím, že nežili nadarmo. Doufám že Oscarová komise neuvažuje o udělení sošky za vedlejší roli o nikom jiném, než je právě a hlavně právem J.K.Simmons. Pro jazzového fanatika a pro člověka se slabostí pro bubny byl tento film naprostou dokonalostí a nezklamal v žádném ohledu.

• 24.1.2015  21:43
    Birdman (2014)

Ptákovina!! Asi takhle. Příběh o herci, který se vehementně snaží o comeback, není nic originálního. Vhodně byl do titulní role zvolen Michael Keaton, který hrál takřka sám sebe. V podstatě přehrával své pocity a dojmy od dob velmi podařeného Batmana a tak před kamerou ukázal to, co za zavřenými dveřmi prožíval už od toho devětaosumdesátýho..za to se ale Oskaři neudělujou. Plusem ale ne záchranou byly momenty Edwarda Nortona, kterej ač neumí šlukovat, hrál super nepředpovídatelnýho narušitele. Podobně jako ostatní chválim kameru, ale furt to nespasí tu všechnu divnost kolem tohohle jinak o ničem filmu. Zajímavá konečná pointa by vylepšila mé hodnocení na 3hvězdy, ale vzhledem k tomu že se mi žádného dobrého natož originálního konce nedostalo, to nejde jinak. Sorry..

• 15.1.2015  20:12

Nikdy bych nečekala, že se natočí krásná (a řekněme i pravdivá!) pohádka, kde princem bude Stephen Hawking na vozíčku. Je pravda, že jsem čekala více Hawkingových teorií a celkově více o jeho kariéře a namísto toho se mi dostalo plné dávky romance, ale ve finále to filmu na kvalitě ani tolik neubralo. Líbila se mi paralela mezi hlavními hrdiny a to jak každý vyznává jinou teorii života. Co se konkrétně postav týče, neuvěřitelně smekám, jak Eddie Redmayne dokázal komunikovat obličejem bez použití svého hlasu. Nominace (minimálně) na Academy Awards by byla na místě. "While there's life, there is hope"

• 28.11.2014  22:49

Co mi primárně vadilo byla ta černobílost. Koukat celou dobu jak chudák Razor brečí kvůli zpackanému životu, bez ženy kterou miluje, žrajíc jen tuňáka a navíc poloslepej v kontrastu s Kidem, který je tak trošku bastard, život mu nadělil rodinu, kterou si - podle vyobrazení postavy - skoro ani nezasloužil, mi příšlo dost nevyvážený. Až mě na tom celém celkem překvapuje, že jsem se ve finálních titulcích nedozvěděla, že hlavním producentem nebyl právě Silvestr Stallone. Jinak super scénář a smekám před obouma veteránama!!

• 11.11.2014  14:39
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Benedict Cumberbatch se bez pochyb řadí mezi další hrdiny filmového plátna, kteří nejsou nijak obdařeni krásou, ale i tak si u něho chcete nechat papučky přes noc. Dosavadní nejlepší pojetí a zpracování příběhů Sherlocka a Watsona jaké tu kdy bylo. Spojením staré legendy a současného Londýna vznikne velepecka, kvůli které díky jejímu nasazení a vaší touze zjistit víc, nestíháte ani čaj o páté. Gattis s Moffatem nám navíc nabízejí nového kandidáta na úchyla století. Moriarty v podání Andrewa Scotta je balzám na všechny černé duše a myšlenky. Navíc miluju hrdiny co se nechají naschvál chytit, aby dělali ještě větší bordel zpoza mříží..Všechny doposud natočené díly 100% !!

• 9.11.2014  18:47

Největší ztráta času roku 2014 (minimálně). Jsem opravdu jediná, které to nepřišlo vtipné, napínavé natož nějak obohacující?!! Před odpadem to zachránilo těch pár humorných scén a Groot, který si mě paradoxně jako jediný získal svou humánní stránkou a roztomilostí. Studio Marvel by se mělo rychle vzpamatovat!!

• 7.11.2014  13:01

Celou dobu jsem hledala důvod, za co je tento film tak vysoce hodnocený. V podstatě milý, nicneurážejíci a obyčejný příběh odehrávající se v neobyčejné části Země, kde (asi) hlavní podstatou je taková ta tenká hranice mezi porozuměním, přátelstvím a neprozkoumanou zakázanou láskou. Pokud ano, tak se s tímto tématem dalo pohrát daleko víc. A protože se to moc nepovedlo, tak dvě hvězdy jsou naprosto adekvátní ohodnocení.

• 6.11.2014  19:42
    Interstellar (2014)

Celý film jak na houpačce ve třech prazvláštních dimenzích. Rozděleno rovným dílem: fascinace, zmatek a zklamání. Tohle nebyl Nolanovskej styl. Dominance těchto dvou pánů vždy tkvěla v dokonalé preciznosti detailu, ale tentokrát jsem měla pocit, že jindy nadaní bratři sepsali scénář v rychlovce na koleni, aby tak neotáleli s mezerou po delší filmové odmlce. Celý film čekáte za víru skoro až urážejícího citového vydírání na cosi, co sice příjde, ale bez hlubšího vysvětlení..vy pak zmateně odcházíte z kina a jediné nad čím přemýšlíte je otázka, co to hoši hulí za matroš. Spousta nedokonalostí, které by stály za daleko větší propracování. Například mi vadily bezzvukové momenty ve vesmíru (ač dávají smysl - v praktičnu). Dále třeba napínavý proces "dokování" vypadal zhruba stejně kvalitně, jak jeden z těch mini filmů, co vám pouští na úřadu práce, aby vam ukázali, jak se vyrábí bonbóny. Výber herců byl sice oscarový, ale ruku v ruce s podivným scénařem, toho ani oni moc nezmůžou. Moc velká očekávání opět zkazila celkový dojem a nadšení. I přes všechna negativa musím ale Nolanovštím nechat ten faktor "fascinace a originality"..nepřestávají mě udivovat ve všech ohledech. Celkově tedy lepší průměr, který příjemně zamotá hlavu.

• 3.11.2014  19:47
    Liberace! (TV film) (2013)

Douglas zatím nejlepší, na plátně stvořený gay, jakého jsem kdy viděla. Z dálky by stačily jen jeho mluvené projevy, aby jeden s určitostí dokázal říct, že je od hlavy až k patě převlečen v barvách duhy. Spolu s věrohodným Damonem jsem nevěřila, že si to se starším kolegou někde nerozdává za nepřítomností kamer. Za excelentní herecké výkony všech přítomných, kostýmy a výpravu jsem mile nucena dát za celé homodivadlo nejvyšší počet hvězd

• 1.11.2014  19:42
    Rohy (2013)

Neotřele, zvláštně, paradoxně a v jádru ze života natočená paráda! Daniel Radcliffe oficiálně zbaven nálepky "Harry Potter". Zatím největší překvapení letošního filmového roku!!

• 24.10.2014  22:30

Skoro to vypadalo že se bláznivý Tim Robbins prokopal z Shawshanku až do války světů. Spielberg opět nezklamal a svým citem pro nadlehčení situací mi opět dokázal, že není třeba se ani tak bát u filmů s touto katastrofickou tématikou. Po dokoukáni jsem nabyla dojmu, že všechny ostatní světy můžou být sice chytřejší než ten náš, ale lidstvo naší země dominuje vychcaností a štěstím zejména..

• 24.10.2014  20:05
    Drive (2011)

Film, až moc tvářící se jako duchaplné dílo s důležitým příběhem. Ve skutečnosti je to však 100 opravdu nudných minut bez jakékoliv dávky adrenalinu, kde jediné plus je nemluvící Ryan Gosling. Herecké výkony nestojí za extra pozitivní zmínku a finální pointa je zde zcela chybějící.

• 24.10.2014  18:03
    Thor (2011)

Zatím největší šláp vedle od Marvela. Legenda nejasná, herecké výkony průměrné a zpracování silně nedostačující. Fantasy je super žánr, ale musíte ho umět správně vytvořit a interpretovat, aby nevznikla jenom barevná schíza na sebe zdárně navazujících obrázků..

• 15.8.2014  17:25

I přes veškerou kritiku co jsem tu četla mě American Hustle moc potěšil. Ikdyž pochopitelně existují lepší filmy s tématikou všech různých "dokonale" provedených podvodů, tak tímhle snímkem rozhodně čas nezatratíte. Opět slintám a užívám si jak Christiana Bale už poněkolikáté dokázal něco nepochopitelnýho (sakra, řeknete mi jak to to jeho tělo vydrží??) Jennifer Lawrence naprosto přesvědčivě zahrála blbou (přišlo mi jakoby si doma jako trénovačku na roli pouštěla Casino a šla po vzoru Sharone Stone) Bradley Cooper se konečně vymanil z trapných komedií a začíná ukazovat co v něm doopravdy je a jak Amy Adams tak i Jeremy Renner výrazně pomohli tomuto filmu k dosažení ůrovně "stojí za to vidět".

• 15.8.2014  13:17

Během hned prvních desítek minut filmu mě upoutalo následované. Tom Cruise do zhruba pátého "znovuprobuzení" neví co má dělat?! Wow! Potom co to zjistí je v tom lepší ženská, která mu navíc šéfuje?! 2x Wow! Nejvíce však potěšila hlubokomyslná myšlenka, že konečně lidská populace našla nepřítele, který spojil všechny (věřím že všechny, ač nebyly jmenované) národy světa, aby společně bojovaly za naši matku Zemi. Čekala jsem mnohé, ale takovouhle pecku ne. Spojení amerického megalomanského režijního umu spolu s dokonale vykonstruovanou japonskou předlohou, která překypuje nápadama a detailama přináší ve výsledku nepřeceňovaný Oscarový snímek. Zatím největší potěšení roku 2014.

• 14.8.2014  23:36

Naprosto zoufale dokonalý film, který už nikdy nechci vidět podruhé. Pokud režisérovým cílem, bylo vytvořit delší reklamu tak, aby lidé po shlédnutí neměli už sebemenší chuť mít co dočinění s jakoukoliv drogou..no, minimálně u mě se mu to povedlo. Za 100 bolestných minut kde gradace posledních scén neměly obdoby jsem se stihla ponaučit víc, než za všichna ta rodičovská "opovaž se to zkusit jen jednou a..."

• 13.8.2014  23:10

Proč mi tam ke konci filmu vadí až moc excentrická Courtney Love? Beru to tak, že předávala vlastní zkušenosti na plátno a měla tak dejme tomu velkou "výhodu" jak se sjednotit s rolí, ale proč mi to tam tak nesedělo? A z jakého důvodu Larry Flynt po ochrnutí začal mluvit jak typicky jižanskej redneck?! Když odmyslím tyto dvě věci, které mi k celé parádě neseděly, nutno říct, že Forman opět dokázal, že je jeden z nejlepších filmových vypravěčů za kamerou. Opět našel balanci pravdivé story a za doprovodu demokraticky přijatelných detailů ze všeho udělal opravdu povedený film.

• 2.6.2014  20:39

Další Marvelovskej počin, který jedním slovem nezklamal!! Stačila prvotní scéna a věděla jsem, že budu odcházet nadmíru uspokojená. I přes světazachraňující téma byl děj doplňenej pěknou dávkou odlehčujícího humoru, která divákům nedává zapomenout, že Xmeni jsou hlavně o fantazii a o tom si to užít. Děj vás díky své spletlitosti mezi hipí minulostí a nevalně vyhlížející budoucností magneticky (haha, kéž by) připoutá na zadek tak, že v hlavě dychtivě přemítáte, coby tak mohla být vaše schopnost kdyby ste byli jedním z hrdinů. Koukni na to!!

• 26.10.2013  13:21

Další příběh odehrávající se v tak oblíbeném prostředí psychiatrické léčebny. Protovo mentální přesvědčední, že je opravdu z planety K-Pax a lidská prozíravost byly v naprosto harmonickém kontrastu po celou dobu filmu a díky jejich vyváženosti člověk ke konci ani tolik nesmutní, jak celý příběh skončil. Ve finále jsem se nedokázala ubránit a srovnávala jsem tak dlouho očekáváný odchod Prota s podobně popisovaným loučením Malého Prince od Exupéryho. Oba dva v něm našli své vysvobození.

• 9.10.2013  22:02
    Zmizení (2013)

Ve 2,5 hodinách čirého zla, smutku a lidské nesnášenlivosti jsem si každou minutou víc a víc kladla nejen existencionální otázky typu "chci vůbec do tohoto světa počít dítě?" apod. Film, který mi svým dějem sebral všechny iluze o možném světě bez násilí, mě nutí se zamyslet nad tou nejstrašnějí pasáží: "snažíme se přelstít Boha. Krademe děti, abychom v lidech opět vzbudili víru" - a já si myslela, že to byl David Fincher kdo se svými sedmy hříchy dopadl na ono temné dno. Jediným světlým bodem celé projekce bylo to, že se na závěr neobjevila ta nejděsivější slova "podle skutečné události" (ač vám v dnešní nenávistné době nikdo nezaručí, že nemáte za souseda magora tohoto typu). Hugh Jackman ve své životní roli předvedl neotřelý výkon a kompletně zastínil Jacka Gyllenhaala. Ten je sice nádherný kus chlapa, ale občas mi přišlo, že ani tu pistoli neumí moc držet, ale i přesto, že nejsem největším fanouškem jeho práce na filmovém plátně, se mu to docela ve výsledku celé povedlo. Další palec nahoru za zbytek obsazení, který byl víc než přesvědčivý a musím uznat, že Paul Dano se dostal do mého podvědomí byť s nálepkou úchyla, avšak excelentně zahraného. Po syžetové stránce pak nemám výhrady, musím jen ze zbytku sil po shlédnutí doufat, že zachranářská píšťalka došla k užitku.

• 3.9.2013  14:08
    Skyfall (2012)

I přes to, že nejsem nijak zapřísáhlý fanoušek Jamese Bonda, Skyfall mi nadělal příjemnou paseku v hlavě. Prve jsem byla nadšena z režie, kde Sam Mendes ukázal, že i on může točit megalomanské filmy plné akčních momentů a rychlých scén - ještě když jsou doprovázeny hudbou Thomase Newmana - paráda!! Po dějové stránce se ale zase neobjevilo nic, co by se nedalo čekat. Blonďatý agent je prostě všude kde je potřeba a je jedno, jak moc mu hoří za zadkem a kde zrovna sehnal zbraň - pro bondovského laika jako jsem já, jsem měla chvilkama problém rozlišit nadsázku v určitých scénách. Judi Dench zahrála svůj odchod s řečenou důstojností velkolepě a krásně se tak rozloučila se svou dlouholetou kamarádkou M. A Chavier Bardem? Pomalu se dere na mém pomyslném žebříčku nejlépe zahraných magorů a slizounů stále výš a výš.

• 26.6.2013  23:48
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Přirovnala bych seriál k ženskému Top Gearu. Proto nemůžu pánům vyčítat, že jako hodnocení dávají jednu, maximálně dvě hvězdy. Je to holt asi z principu. Ano, seriál je trošku feministický, protože se zaměřuje především na ženské smysly a jejich chápání. A bohužel to, že to chlapi nedokáží vzít v potaz (natož ocenit!!) jen dokazuje, že všechny ty zmíněné problémy (nejen hlavních hrdinek) ve většině případů mužské oko přehlédne a ženská pusa okomentuje. Miluju svižnost tohoto seriálu. Jednotlivé díly trvají pouze nějakých 20minut, kde v každém z nich se probere určité téma nebo problém a velmi rychlým tempem s obvyklou závěrečnou pointou se vždy na konci dopracujeme nějakého "moudra" či "poučení". Je pravda, že z hlediska mody mi připadalo, že tato čtveřice žen víckrát šlápla vedle, než okouzlila diváky svým outfitem. I tak je ale pro mě Sex and The City zárukou pobavení i po nejnáročnějším dni.

• 24.6.2013  13:07
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

House Of Cards nepatří mezi ty seriály, které mě chytly hned po prvním díle. Věci točící se kolem politiky šly vždycky mimo mé chápání a můj zájem. Po bližším seznámení s hlavním aktérem seriálu jsem ale nabyla dojmu, že pokud v sledování nebudu pokračovat, Frank Underwood mi zaklepe na dveře a děj se vůle Boží, co se se mnou stane (podobný pocit strachu jsem měla i u Dextera nebo u Dr.House). Přelom nastal zhruba ve 3.díle, kdy už jsem trochu pochopila hiearchii Bílého domu a celé politické divadlo jsem si začala náležitě užívat. Musím přiznat, že nejsem velký fanda momentů, kdy se postava na plátně snaží navázat jakýsi kontakt s divákem (viz. Frankovy vysvětlivky "bokem" a dramatické pohledy do kamery), ale v podání Kevina Spacyho se to nedalo nemilovat. Taky s odchodem Davida Finchera jako režiséra jsem se bála, že to celý seriál výrazně ochudí, naopak. Bylo vidět, že jeho následníci stále dodržovali mistrovo krédo (ty jeho bezbarvé, temné scény, kdy se atmosféra dala řezat nožem) a všichni odvedli skvělou práci. Výkon Kevina Spacyho snad nepotřebuje komentář - ve své vrcholné formě hrál roli, která mu byla doslova ušita na míru. Robin Wright v roli tajemné, nádherné, vůdčí a svéhlavé Clair byla ozdobou každého momentu a největším a nejmilejším překvapením byl Corey Stoll, jehož roli jsem si oblíbila a s níž jsem i soucítila, a ač byl osud Petra Russoa trochu předvídatelný, věřila jsem, že sebere veškeré životní (zbývající) síly a svůj pád do záhuby změní. Palce nahoru: Kate Mara za vkusnou drzost, Michael Kelly: za zvláštně hrůzostrašnou oddanost. Za první sérii 100%.

• 15.6.2013  13:25

Opravdu zajímavý dokument, který názorně ukazuje pár alternativních možností celé zkázy. Nejsilnější momenty: příběh rodiny Edith Brown, prázdná sedadla v záchranných člunech a jedna z teorií, jak se loď mohla ve skutečnosti prolomit.

• 15.6.2013  12:18

Vždycky když dokoukám nějaký z filmů od Sama Mendese, zanechá to ve mě jakousi pustou černou a hlubokou díru!! Jeho tvorba je tak neuvěřitelně silná, že mám chvilkama po dokoukání pocit, že jsem zase přišla o nějakou tu iluzi na spokojený život. Příběh sám o sobě dost zajímavý s obvyklým (pro Mendese typickým) dokonalým závěrem s pointou. Téměř dvě hodiny plné emocí prolínající se s touhou nedopadnout jako tento, z okolního pohledu, výjimečný pár a s naprosto špičkovým soundtrackem od Thomase Newmana (Mendes a Newman k sobě prostě patří) vás skutečně nutí přemýšlet nejen o vašem vlastním životě. Co film neuvěřitelně vizuálně obohatilo byla perfektní práce s kamerou. Výkon Kate Winslet byl neuvěřitelný a trošku jím zastínila Leonarda Di Capria, který ale taky zahrál perfektně, ostatně jako vždy. Nemohla jsem se chvilkama ubránit docela vtipné představě, že celý snímek je alternativní pokračování Titanicu po 10 letech. Celkově 85%.

• 14.6.2013  13:46

Nevím co mám obdivovat dřív: novodobou technologii, to, co se stane po víc jak 100 letech s vrakem lodě ve vodě, nebo zapálení Jamese Camerona pro svůj klukovský sen. Dokument divákovi nabízí nahlédnout do neuvěřelných míst, kde se skutečně naposledy chodilo v roce 1912. Nejsilnější momenty: zlaté hodiny, turecké lázně a informace, že mořské organismy "pojídají" až 90kg železa za den!!

<< předchozí 1 2