Kožené slunce (2002) (TV film)

Menej úspešný predchodca "Okresného přeboru". Sympatické vykreslenie pomerov v dedinskom futbale. Dedina, ktorá nemá totiž futbalové družstvo, akoby ani neexistovala..... Dielo síce nectí meno významného režiséra, ale zas ani nie je žiadnym prepadákom. Slabší priemer.

Sněhulák (2017)

Sklamanie, sklamanie, sklamanie. Pripadalo mi to akoby sa rozhodli natočiť každú desiatu stranu knihy a aj to ju celkom zmeniť. Výsledkom toho bolo nezrozumiteľná a často nelogická krimi s niektorými zbytočnými postavami, pričom ani nebolo nikdy vysvetlené prečo tam vlastne boli. Ostanem ja radšej pri knihách Jo Nesba. Thomas Alfredson ? Celé zle.

Případ Sloane (2016)

Výborný film. Úžasný herecký výkon Jessici Chastain. Len sa pýtam, kde ostal tento film v plejáde nezaujímavých a sračkových lalalendových filmov na tohtoročných Oscaroch. Politické filmy tohto typu sa dajú pozerať a tento bol z nich suverénne najlepší.

Tintinova dobrodružství (2011)

Dlho som sa bránil tomuto filmu, pretože mi nejako animák k Spielbergovi nesedel. nakoniec som sa odhodlal a pozrel som si ho a musím sa Števovi ospravedlniť. Darmo, ak je raz niekto filmový génius, a Spielberg týmto géniom naozaj je, je úplne jedno do akého žánru sa pustí. Fajn.

Jan Hus (1954)

Po rokoch som sa dostal k tomuto "veľkofilmu". Bol som veľmi sklamaný. Miestami mi to pripadalo ako komédia. Herci prehrávajú (predvojnové divadelné herectvo - majsterkou v tom bola Vlasta Matulová, na ktorú sa nedalo pozerať ani jej afektovane zahratú rolu počúvať)...aj scény miestami dosť biedne. Texty ideologicky poznačené inkvizítorom 50-tych rokoch Vávrom, ktorý zahodil všetok svoj predchádzajúci talent.....a tak za zmienku stojí len herecký výkon dvorného Vávrovho herca Zdeňka Štěpnáka, ostatné fakt za veľa nestálo. Film určite radšej do zabudnutia. A už nemám odvahu pozrieť ani ďalšie dva diely tejto biednej trilógie.

Trade (2007)

Film plný nezmyselných a nelogických náhod upúta len svojou témou........Slabé herecké výkony len dotvárajú nedotiahnutý scenár a Kevin ? .....ten sa hodí len na celkom iné úlohy ako na drsného policajta.......Zle. Televízny "Obchod s bielym mäsom" s tou istou tématikou o triedu lepší.

Mečiar (2017)

Klobúk dole Tereza. Neočakával som od toho veľa, ale veľmi príjemné prekvapenie - ucelený politicky korektný dokument o stave našej republiky a úrovni ich obyvateľov. Myslím, že by to mali povinne premietať pred každým stupidným seriálom typu búrlivé víno, pnelák, horná dolná...alebo pred každou reality show typu farma a pod....a aj pred reláciami o varení.....pretože ľudia pozerajúci relácie tohto typu volili hzds a volia teraz aj smer....... Super. Tento dokument by mohol pomôcť k tomu, aby sme ako slováci prestali byť hlúpy národ a neopakovali stále dookola tie isté chyby.

Rande naslepo (2017)

Opäť jeden príjemný európsky, dušu i srdce pohladiaci film. Pre mňa príjemné prekvapenie a myslím, že po "Nedotknuteľných" zas jeden vydarený počin o plnení snov, napriek hendicapu. A že je príbeh samozrejme prikrášlený ? No a čo, pri filmoch sa má snívať. Super.

České století (2013) (seriál)

Kým prvé tri diely boli dosť nezaživné, diely o komunistickom puči a poprave Slanského priemerné, od dielu 1968 to už bolo veľmi fajn a autenticky a reálne zobrazené udalosti štyroch období v histórii československého štátu boli veľmi pútavé. Celkovo 50 %.

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Nesúrodé dielo, ktoré ma miestami nudilo a len tak nudne plávalo časom....... Oživenie prišlo jedine s príchodom Sabiny Remundovej na scénu. Ináč to bolo také nemastné neslané........Žiaľ, lebo Hřebejka môžem, ale aj majster tesár sa utne......Dialógy miestami z telenovely Jednoducho Mária, takmer všetko v náznakoch a nič nedotiahnuté dokonca. Vrcholom diletantstva bolo strohé konštatovanie, že rodinný priateľ zgegol niekde na týfus v Terezíne.....Pán Hřebejk, veľmi zbúchané, ďaleko od vašich ranných diel.....