Joker (2019)

Joaquin Phoenix bol vo filme excelentný.......fakt úžasný. Žiaľ o celom filme sa to povedať nedá. Aj keď prevedenie bolo profesionálne a trochu pripomenulo batmanovskú trilógiu, vyskytla sa otázka, či vôbec mal zmysel tento film......Podľa mňa nemal. Vracať sa budem iba k trojici filmov Batman začína, Temný rytier a Návrat Temného rytiera. Takže za film s prihliadnutí na výkon Phoenixa dávam tri hviezdy a tým pre mňa skončil.

Bolšoj (2016)

Neviem, či to bolo tým hlúpym slovenským dabingom, ale celý film mi pripadal taký ruský - nedokonalý. Slabučký scenár i amatérske herecké výkony, nelogické dialógy a vôbec, z Východu nikdy nič dobré nekuká......

Mia a bílý lev (2018)

Slabučký odvar bez uveriteľných emócií.....nedá sa porovnať s filmami ako Volanie divočiny, či Nikde v Afrike.......Dve hviezdy za africkú prírodu a zvieratá.

Trouba k pohledání (2017)

Jaj bože, nuda, nuda, nuda. Pretučnelý Gerard a zostarnutá Catherine, tvoriaci čudný nezaujímavý pár. Chémia žiadna, príbeh žiadny......Celé zle.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Dosť veľká 97-minútová nuda. Ani Mads Mikkelsen svoju monodrámu neutihne, lebo nemá čo hrať. Tú jednu hviezdu za ľadového medveďa a peknú scenériu. Ináč o ničom, celkom zbytočný film.

Skutok sa stal (2019)

Mám rád dokumentárne filmy s výpovednou hodnotou. Delím ich na výborné (napr. Senna, Magický hlas rebelky, Věra 68, Ronaldo či Mečiar), ďalej dobré (Vítajte v KĽDR!, Valčík s Bašírom, Amy) a potom také menej vydarené (Skutok sa stal, Nespoznaný), či tendenčné sračky (Kauza Cervanová). Tento nevydarený snímok zaváňa amaterizmom a premrhanou šancou, priblížiť túto známu kauzu v inom svetle. Žiaľ, nestalo sa. Už ľutujem čas, ktorý som s ním strávil v kine.

Přes prsty (2019)

Milý oddychový film, ktorý nikoho neurazí. Herecké výkony fajn a keďže je to športovou tématikou, hviezda navyše. Ja som sa v kine bavil a vyzeralo, že aj mnoho ďalších.

Psí domov (2019)

Mal to byť pekný film o psovi, vracajúcom sa k svojmu pánovi strastiplnou cestou. Strastiplné a kŕčovité bolo aj pozeranie na tento film. Nesúrodé epizódy, počítačová puma a vlci, pes v stále dobrej kondícii a vyvrcholením bolo nezmyselne americký tupý záver s veteránmi..........Blbosť jak mraky. Ešte tam mohla vystúpiť aj Pravá blondýnka 2 s bojom za ochranu psov v kongrese a už by to bola totálna americká demencia. Tú jednu hviezdu za psa, pekné prírodné scenérie a harmonický domov gayského páru..

Hondo (1953)

No pre mňa dosť nezaujímavý prehrávaný western o ničom. Možno na tú dobu mohol byť cool, ale pri pozretí teraz slabučké a veľmi naivné. Existuje stovka hodnotnejších westernov. A Wayne ? miestami smiešny......A nominácia Page na Oscara je prinajmenšom rozporuplná........tiež bola slabučká.

Pašerák (2018)

Clintovi dochádza dych.......ako hercovi, tak i režisérovi. Táto lenivo vlečúca sa rozprávka o zmierení sa človeka na sklonku života so sebou samým i svojimi blízkymi po pozretí odpláva do zabudnutia. Žeby Clint začal byť viac sentimentálny ? No asi......Viac ako 40 neviem dať po jeho predchádzajúcich peckách.