REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

skvele survival drama, moc krasna kamera a vyborne herecke vykony - oplati se videt v kine a s atmosem

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

skvele navazani na puvodni trilogii - jedna se i nadale o dobrou filmovou sagu, kterou stoji za to videt a tesim se na dalsi epizody, za me jasnych 90%

Nespoutaný Django (2012)

Skvely zazitek, akorat me poradne ted mrzi, ze jsem film tak odkladal, naprosto zbytecne.

Newsroom (2012) (seriál)

Moderni serial s aktualnimi prvky, velmi dobre napsany a to je jeho hlavni deviza. Ty vtipky jsou aktualni a promyslene, je jasne ze serial nebude nekolikaleta trvalka (tema se za chvili ohraje a prestane byt aktualni), serialu chybi jista nadcasovost. To mu ale vubec neubira na aktualnosti.

Atlas mraků (2012)

Perfektni film, splnil moje ocekavani a jeste je prekonal. Skoda, ze takhle inovatorskych a netradicnich filmu se toci tak malo. Jen tak dal Wachowski a Tykwere.

Temný rytíř povstal (2012)

Vyborny film, dobre jsem se bavil. Film neni ani horsi ani lepsi nez predchozi Nolanuv batman - jde vsak o vyborny filmovy zazitek. Kdo predchozi film videl a libil se mu, neni duvod tento snimek nevidet. Pro neznale lze film doporucit samozrejme take. 9/10

Drive (2011)

Skvely film, presne to jsem chtel a potreboval. Vynikajici atmosfericky snimek - jeden z nejlepsich filmu lonskeho roku. Super herci (Gosling je jasnej, ale ze i Mulligan se tam tak hodi), skvele padnouci hudba, presne padnouci strih a kamera. V neposledni rade ale film vynika skvelou rezii, fakt zazitek sledovat. 90%

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Podobny pripad jako The Shield, je mi lito, ze v techto dvou pripadech je max u CSFD 5* :-/. Skvele serialy, vyborna atmosfera, clovek se podiva do taju zivota policistu (ale do detailu, zadna omacka okolo). A krome vseho jeste skvele odvedena filmarska prace, i herecka, fakt lahudka se divat na takto dobre udelany a propracovany serial.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Prvni serie je jednoznacna pecka, takhle nejak bych si predstavoval dramaturgicky kvalitni fantasy serial. Nemuzu se jiz dockat jara pristiho roku, knihy se mi kvuli spoilerum cist nechce.

Policejní odznak (2002) (seriál)

Tak tohle je opravdu suprovy serial - naturalisticky pohled do sveta policie (uz dosluhujici sluzebna s pokazenymi zachody). Velmi prirozene podana prace policie v terenu, mate z toho pocit, ze takhle to opravdu funguje - to vse je ale velmi dobre zahrano, hlavne uveritelne. Podobny pripad jako The Wire, je mi lito, ze v techto dvou pripadech je max u CSFD 5* :-/. Skvele serialy, vyborna atmosfera, clovek se podiva do taju zivota policistu (ale do detailu, zadna omacka okolo). A krome vseho jeste skvele odvedena filmarska prace, i herecka, fakt lahudka se divat na takto dobre udelany a propracovany serial.