Komisař Rex - První cena (1995) (epizoda)

Rozjelo se to zajímavě, ale konec s tím odhalením pachatele a jeho motivace je kapku nepřesvědčivý.55%

Komisař Rex - Amok (1995) (epizoda)

Náhodou jeden z mých nejoblíbenějších díků. Burkhard ještě před tím než nahradil v seriálu Morretiho si střihnul tuhle roličku chlápka kterýmu jebne, protože si namluví, že má AIDS a začne vykonávat svou vlastní spravedlnost. Podle mýho názoru to náhodou zahrál celkem přesvědčivě a mohl jich prásknout ještě víc a pak i sebe to by bylo stylový. Každopádně tohle je jenom drobná vada na kráse. Takhle se holt probije až do hořkého konce, kdy zjistí, že to bylo celý pro nic a k ničemu. Za mě určitě zaslouženej plnej počet.95%

Komisař Rex - Lepší dům (1994) (epizoda)

Jeden z top dílů. V tomhle takzvaně lepším domě bych teda bydlet nechtěl. Fajn lidé co v něm bydlí jenom tak pro zábavu na nový rok oddělají houmlese a když hrozí že to praskne, tak to neváhají zkusit přikrejt i další vraždou, ale mají to blbý a na Rexe s Moserem si jako tradičně nepřijdou.90%

Komisař Rex - Diagnóza vražda (1994) (epizoda)

Dějem to trochu připomene Slyův D tox, ale tady jsem se bavil o dost líp a po shlédnutí tohoto dílu jsem musel konstatovat, že jako zasloužilého alkoholika mě do léčebny, aby mě tam někdo oddělal nikdo nedostane.85%

Komisař Rex - Tanec na sopce (1994) (epizoda)

Docela napínavě natočená rukojmovačka i na rakouské filmové poměry. Jde tady o hodně. Situace je vyhrocená a poslední slovo bude mít jako vždy Rex. Ostatně jak jinak.75%

Komisař Rex - Smrt starých dam (1994) (epizoda)

Tenhle díl mě ničím speciálním nezaujal. Snad jenom tou pointou kdy borec zjistí co jeho zaměstnanec dělá a spáchá sám vraždu v jeho stylu, tak aby to bylo na něj. Pobaví i vrahova obhajoba : ty báby by stejně zdechly. I když v jeho případě z toho koukalo jasný doživotí, takže zase na druhou stranu co měl říkat, že jo...55%

Komisař Rex - Útěk ke smrti (1994) (epizoda)

Tentokrát jde do tuhýho. Moser je postřelen, a navíc se stane rukojmím obchodníků s lidskými orgány, kteří neponechávají nic náhodě, a nepohodlného svědka se chystají definitivně zbavit. Ještě, že je tu Rex, aby napřed celý komplikovaný případ posunul dál, a nakonec ve finále i zachránil život svému pánovi. Jinak není tajemstvím, že Morreti je moje oblíbená postava a můj dětský hrdina, ale tohle je první z dílů, kde se jeho postava zachovala poněkud neopatrně a neprofesionálně. No tady ho z toho ještě Rex naštěstí vysekal.80%

Komisař Rex - Dokonalá vražda (1994) (epizoda)

No vida, tak mikrovlnkou se dá i někoho oddělat, to by jeden neřekl. Každopádně vrah má pech, když jeho oběť nezkape přímo na místě, ale až v nemocnici, kde tak musí být provedena pitva, a na jejím základě se z toho stane kriminální případ. Každopádně jedna z těch celkem povedených epizod právě po kriminalistické stránce a po zdařilém pilotu i fajn vstup do tohoto seriálu.70%

Copak je to za vojáka... (1987)

No tipl bych si, že taková švanda, jak to prezentuje tenhle film to na vojně u paragánů asi nebyla. Já nevím, já jsem tam nebyl. Každopádně celkem pohodový komediální kousek a dobrá souhra dvou budoucích hereckých hvězd Langmajera s Rodenem i když ten druhý to pravda nejen na vojně, kde chtěl být ve třiceti majorem, ale i na herecké dráze dotáhnul o něco dál. Bavila mě hlavně ta první půlka spojená s honem na vojáky který byl zdrojem nejrůznějších vtípků a únikových situací. Nic světaborného, ale vidět se to v pohodě dá.60%