Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Komedie

Recenze (4 136)

Otčina (1994) (TV film)

Další hodně zajímavej film na téma alternativní reality. Některý nápady v týhle špionážní fantazii jsou opravdu zajímavý. Levnější televizní zpracování mi nevadí. Film plyne slušným tempem a směřuje k šokujícímu odhalení které pochopitelně budete vědět dopředu pokud víte něco o konferenci ve Wannsee, ale v tom zase nevidím až takový problém když to do sebe všechno pasuje. A Hauerovi jsem fandil i v nacistický uniformě. Jenom dabing Petra Pospíchala mi na něj nepasoval. Kvalitně udělané řemeslo.80%

plakát

Tak už konečně chcípni, táto (2018)

Tak už konečně chcípněte vy ČSFD uživatelé bez tý věci co se maže na chleba. V Ruských vodách obvykle moc nelovím, ale najdou se i výjimky a tahle hodně černá a vražedná komedie mi téměř perfektně sedla. Pro někoho možná až moc jednoduchý a přímočarý a místy trochu přehnaně brutální, ale méně je holt někdy více a tahle poctivá žánrovka si aspoň na nic nehraje.85

Rozhněvaný muž (2021)

Souhlas s Lacem až na to, že já vzhledem ke zdejšímu přepálenýmu hodnocení tak shovívavý nebudu.45%

Gentlemani (2019)

Dlouho jsem to odkládal, ale na základě komentu od Laca jsem to dal a nejsem zklamaný. Taková Ritchieho labutí píseň a celkem vyvážený zábavný kousek. Úplné nadšení se nekoná, ale lepší nadprůměr dám.65%

Já, spravedlnost (1967)

Zajímavý filmový experiment a určitě jeden z lepších kousků režiséra Brynycha. Pravda občas to trochu kazí až moc plamenný projev hlavního představitele a celý ten potenciál tohoto námětu není zcela využitý, ale mám rád tyhle alternativní filmy na téma co by bylo kdyby a tak si trochu přísadím.70%

Stopař (1986)

V minulosti tenhle film pro mě žádný kult nebyl. Není ani dnes, ale přeci jenom jsem na repete zaokrouhlil hodnocení směrem nahoru a hvězdu přidal. Ano Howell nikdy nebude můj favorit a po tom atmosférickém úvodu už se to zvrtne v přehlídku absurdit a scénaristických šíleností, ale jako typické osmdesátkové řemeslo to funguje. Mrazivý minimalismus profesionální akční scény a Rutger Hauer jako ztělesnění absolutního nepochopitelnýho zla. Co naplat takových poctivých kousků ze staré školy je třeba si dneska vážit.75%

Kyslík (2021)

Tváří se to sice hrozně sofistikovaně, ale je to dost banální film. No do průměru se ještě vejde.50%

Armáda mrtvých (2021)

Tvl to si ten Snyder dělá prdel ne? Fakt by mě zajímalo co na tomhle piloval, aby z toho pak vylezla směs vykrádačky Aliens a jeho pohříchu jedinýho opravdu dobrýho filmu?! Další dobrej důvod proč si nikdy nepustit jeho Ligu spravedlnosti podle něj, protože už u tohohle veledíla jsem se trápil dost.15%

Cruella (2021) odpad!

Neuvěřitelný festival trapnosti a současných super čupr trendů. Disney spláchni se už do hajzlu...5%

Nanga Parbat (2010)

Standartní horolezecký dobrodružství. Nejsem profík, takže u filmu tohohle typu nebudu úplně řešit realističnost, ale škoda, že po přímočarým rozjezdu se to trochu zaseklo a zůstalo tak nějak na půl cesty.55%