Antropocén: Epocha člověka (2018)

Nic nového pod sluncem. Víc bych ocenila syrovější materiál, takhle ten průmysl působil přece jen moc hezky.

Ti, kdo mění svět (2018)

Buď vegan, budeš vítěz. Kdyby tahle veganská agitka přesvědčila byť jen pár lidí na světě, aby přestali tolik konzumovat (nejen fast foodu), tak to mělo smysl. Porovnání zdravotních výsledků lidí, co se "před" živili KFC kuřetem a "po" zeleninou je úsměvné, samozřejmě, že se cítí líp, to není žádná rocket science.

Deštivý den v New Yorku (2019)

V romantických kulisách deštivého New Yorku a jazzového piana Woody lehce rozehrává milou a něžnou vztahovku, ze které má člověk pocit, že se v líném nedělním odpoledni ocitl v prachových peřinách s výhledem na Central Park.

Na nože (2019)

Vražda v Orient Expressu s absurdní a sarkastickou příchutí. Craig přehrával až moc, zbytek ansáblu včetně kapitána Ameriky v absolutním sladění.

Hovory s TGM (2018)

Čekala jsem údernou hutnou filozofickou komorni debatu dvou prvorepublikových ikon. Bohužel jsem dostala jen výborného Masaryka v podání Martina Huby a upoutavku na knihu.

Můj soused Totoro (1988)

O dost slabší než dokonalá Cesta do fantazie. Pohádkové postavy a animace vyborne, příběh 0.

Anne s E na konci (2017) (seriál)

Jak se romanticky melancholickou, mírnou a citlivou knihu pro dospívající děvčata z počátku 20.stoleti povedlo přetvořit v napjaté drama, ždímající až násilným způsobem divácké emoce, řešící za každou cenu všechny kontroverzní otázky současného světa a z Anny, kterou musí mít každý rad, uřvanou hysterku, to je pro mě záhadou....

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Srovnání se Stranger Things se asi seriál nevyhne. Bohužel tam, kde má ST brilantní Millie Bobby, má L&K obyčejného kluka, kde má ST dilematicky románek Nancy a Johnatana má L&K mdlé problémy dospívajících sourozenců Locke a kde má ST přesvědčivou Win Ryder, pološílenou matku pohřešujícího se syna, nabídne L&K jenom nudnou, vyléčenou, ovdovělou alkoholičku. První díl vtáhne do děje a namlsá. Zbytek série už kvalita jen klesá. Trestuhodně nevyužitá předloha a kulisy.