Troja (2004) odpad!

Homérovský epos je zřejmě o úplně jiných trojských válkách, kteréžto tenhle zmršený neoriginál zde popřel. Orlando Bloom, hlavní hrdina zhruba v půlce neměl přežít ani nijak dojít hvězdného konce! Když nastrčili Trojského koně, Helena už měla mít dávno jinýho hřebce Déifoba a nemluvě o tom, že válka měla trvat deset let a tady skončila za pár týdnů - kde byl Déifobos a kdo ho hrál? Kdyby se k tomu Homér mohl vyjádřit, nemohl by ani uplatňovat svoje autorský práva a zeptal by se :,,Kdo to napsal?"

Quantum of Solace (2008) odpad!

Byla by to docela dobrá, jakkoliv jiná akční zábava, ale Bondovku nelze zmutovat! Tak, jak nelze obejít ve,,scifi" Asimovy robotické zákony, tak, prostě nelze, už vůbec nejde, zmršit Flemingovy představy o úžasném agentovi, majícím nadčasovou techniku, a pohádkovou krásku a nemíchá, jen protřepává! I když ten báječný spisovatel r.1964 zemřel, ve svém odkaze nechal něco, co Bondovky s Craigem popírají, ať je ten chlapík jakkoliv vymakanej a akční, tohle scénárista nezvládl! Bond musí zůstat Bondem!

Agent v sukni (2000) odpad!

Možná jsem divnej, ale nemám rád chlapy, co se převlíkají za ženský! Fakt se na to nedá dodívat do konce, někde v půlce buďto usnete, nebo s myšlenkou na idioty, co točí rádobyamíckékomedošky a myslí si, že vydržíte všechno, přepínáte rychlostí televizního maniaka kanály, chtějíc uniknout té hrůze a pokud se dodíváte, neuniknete, bude vás to pronásledovat a neznám zaklínadlo, co vás z toho dostane.......

Muž se železnou maskou (1998) odpad!

Viděl jsem mužů s maskama i železnejma hafo, ale toto je na rotaci Dumase v hrobě a Caprio tomu fakt nasadil masku, jsem zhnusen! Šups do kanálu!

Pohřbena zaživa (2007) odpad!

I když celkem dobrej Tobin Bell, hrající ve všech Sáwčkách, se fakt snaží, nedokáže zachránit film o absolutně tupých dialozích, ještě tupějších hercích a o tupém ději, a i když se tam vyskytne děsivěvěrohodná vraždící duchyně, tento film nezachrání ani jeden z nich, přetrpěl jsem to jen proto, abych to opět jako už mnohý film spláchl...tahám za splachovadlo!!!!!

Ghost Rider (2007) odpad!

Kdo je starý jako já a pamatuje úžasnou předlohovou westernovou duchařinu stejnýho jména, ať si zanotuje:,,Přízraky táhnou tmou!" Ve scéně, kdy se spojí historie a současnost - divoký západ s duchem jezdcem na koni a jezdcem motorkou při jízdě stepí a když zazní původní originální melodie - přízraky táhnou tmou....mrazí...Tenhle kousek filmu a původní hudba stojí za pět hvězdiček, ale ostatní zmršení tohohle remake původního westernoduchařskýho hororu je fakt odpad a Cage na něj neměl, jsou jen tři filmy, kde jsem mu odpustil, že je Cage a tenhle mezi ně nepatří!!!!! Vážně to chtělo jiný obsazení a víc původní muziky! Díky Cagemu to musím spláchnout!

Blízká setkání třetího druhu (1977)

V době totality, kdy jsme šíleli z každého západního, přes antlantik povoleného dovezeného filmu do našich širokometrážních kin, kdy se nesoupeřilo se Star Wars a byli jsme šťastní za to, že vydávali Dänikena a Součka a Nesvadbu a tajně jsme si přetáčeli na kazeťákách Kryla, Huťku a Vejvanovskýho, a prostě po tomhle filmu jste jen snili a snili a věřili na blízká setkání a všechno bylo oproti škrcení kultury komančskejch manýrů tak fantastický a i po letech neztratil tento film nic na tom kouzlu a navíc tenkrát to bylo úžasný rande v kině na americkým filmu.......Fantazie na entou! Díky Spielbergu!!!!!!!!!!!!!

Šakal (1997)

I když miluju Willíže, kouzlo původního Forsythovského šakala bylo tady ten tam, zůstala jen sprška obšlehlých akcí a obšlehlých dialogů a nebylo to už ono, taky jsem to kdysi čet a to už bylo na závadu vizuálně zmršeného paskvilu, a i když jsem to čet ještě před prvním filmovým zpracováním a nemám rád filmy, co jsem čet, tehdejší Den pro šakala byl plný napětí a zvláštního dojmu, na který se nedá zapomenout! Dal bych odpad, ale mám rád Willíže....

Transformers (2007)

Když jsem ještě tenkrát kdysi v tuzexu kupoval svýmu synovi prvního transformera, absolutně jsem netušil, že po zhruba třiceti letech natočí Spilberk s Baylem takovouhle husťárnu - cituji dětský kompars - dostalo mě to, úžasná smeč dějových linií, nádherná grafika proměňujících se autíček, nechci řešit pár nepřesností a nejasností, v tomhle díle to není důležité, tady se fantazie prolíná s fantazií a jen sedíte a užíváte si nádherný tři hodiny a bojíte si reklamy přepnout, aby vám něco neuteklo, musím svýmu vnukovi koupit transformery, ale teď už dva, jednoho hodnýho a jednoho zlýho!!!!!

Smrtící temnota (2005) odpad!

Děcka, teď jsem se dodíval a úplně se stydím za to, že jsem se vůbec díval a dodíval. Nikdy jsem nic horšího neviděl. Kamera byla zřejmě připevněná na záda režisérova psa, jenž mu házel piškotky, při čemž si pes i s kamerou občas lehl na záda a chtěl podrbat na bříšku. Při hlášce: "Dýchejte potichu!" jsem si musel nalít a jen doufal. Po chvíli se zdálo, že pes kameru ztratil a tma na obrazovce byla v tu ránu úžasné vylepšení celého filmu a já jen doufal, že se kamera nenajde a film skončí. Nedávno jsem viděl Ducha podzemí a myslel si, že vede v odpadních filmech, ve srovnání s tímhle je to oskarový zážitek. Při takovýchto filmech potřebuji další stupeň hodnocení: Kafilérní!