Cartouche (1962)

"...seno nebude dražší. A ke štěstí nám stačí kupka sena !" Jeden ze zástupců francouzských filmů, bez nichž by bylo cítit prázdno. Kongeniální Tříska a neskutečně hravá Hlaváčová v českém dabingu (+Ráž, Bohdanová). Prostě poctivá aristokratická zbojničina svůdně casanovsky-prášilovského Belmonda. -" Zbabělče ! Ničemo !" - "Nemohl jsem připustit, abyste vraždila."

Duhová kulička (1985) (TV film)

Film o tom, co dědovi pomůže, když je na umření. "Už je zase ve formě !" Letní pohodička, televizní nadprůměr

Letiště (1970)

Klasika žánru v propracované dramatizaci podle předlohy, vizionářsky předjímající budoucnost světa nejen filmového. "Já nejsem baseball, abys počítal skóre ! Já jsem tvá žena !" Pro mě zároveň připomenutí úžasné české rozhlasové adaptace příbuzného Haileyho Letu do nebezpečí, která mě jako dítě fascinovala. Krásné prolínání osobních příběhů v jednolitém dramatu s hvězdným Douglasem.

Trápení (1961)

Drobný režisérův úkrok od Krále Šumavy. Příběh venkovského dospívání v duchu Předtuchy, obohacené o zvířecí tematiku, se scénářem plným detailů, s výjimečně bohatou invenční poetikou kamery (J.Illík) i režie a expresivitou hudby. Šikovná Jorga ve skutečném věku hrdinky a další dětské výkony ve filmu bez velkých hereckých jmen, který by krásně fungoval i beze slov. "Stačila hraběti, bude dobrá i pro soudruha."

Přiložte životopis (1968) (TV film)

Hledání bludišťáků v Praze biblické. Jan se vrací na místa svých činů v aktualizujících vzpomínkách. "Já vím, co vím." Nenápadná, ale zcela originální televizní forma. "Proč bychom si předstírali, když je demokratizace."

Oblasti ptačí a lidské aneb Natura paradoxa (2006) (TV film)

Průvodce ptačími druhy v Čechách a jejich starostmi v provedení, které poučí a z diváka nedělá pitomce. Hvězdičku navíc za odborný casting 58 druhů a kameramanské zpracování filmových miniatur z jejich životů. Sc. a rež. Hošek

Modrý samet (1986)

She wore BV ... - "Co to dokazuje ?" - "Vlastně nic, ale je to zajímavý !"

Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (1996) (TV film)

Čekání do úplňku, čekání do půlnoci. Krásné, poměrně střízlivé zpracování námětu drsné pohádkové školy o lstivých maximalizacích osobního prospěchu v otrle tržním prostředí."Tak se aspoň usměj, ať si nemyslím, že proti tomu, co se teď stane, něco máš." Herecký koncert dvou herců s fousatou Mici Žilkovou v chápavé režii. Snad jen zrychlené záběry bych si odpustil. "Sypal jsem ptáčkům..." Ladislav Simon není úplně ♫ dětský skladatel, natož v syntezátorovém oboru. Na televizní produkci 4*

Saturnin (1994)

Troufám si říct, že slečna Barbora je nejkrásnější českou ženskou literární postavou a ani seriálově-filmové zpracování jí půvabu neubralo. Pokud všemu sekunduje stejně archetypální teta Kateřina a Milouš nebo pánové Lipský s Lasicou, když Vízner odehraje svůj vysoký standard, jak ho známe z Městských divadel pražských, a vše korunuje staromilsky postmoderní Saturnin v Havelkově podání, je o zdařilou adaptaci Jirotkova románku ve spolehlivě chápající Věrčákově režii postaráno.